שתף קטע נבחר

הכרעת היועמ"ש: "מבחן הממלכתיות של נתניהו והליכוד"

ההחלטה להגיש נגד נתניהו כתבי אישום מציבה בפניו את מבחן הממלכתיות, אומר בכיר לשעבר בפרקליטות. "הוא מנהיג מדינה ונדרשת ממנו כרגע ממלכתיות ואיפוק", הוסיף. בכיר לשעבר במשטרה אמר ל-ynet: "ההחלטה לא להעביר את חומרי החקירה מוכיחה מאיפה ההדלפות - לא מהחוקרים"

 

 

ההחלטה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו מציבה בפניו את מבחן הממלכתיות. "כל נאשם מנהל קרב חיים, ההבדל הוא שכאן זה מנהיג מדינה ולכן נדרשת ממנו כרגע ממלכתיות ואיפוק", אמר לאולפן ynet עו"ד עמית בכר, בכיר לשעבר בפרקליטות מיסוי וכלכלה.

 

תיקי נתניהו - כל הכותרות:

45 עמודים: ההכרעה המלאה בתיקי נתניהו

פרקליט המדינה המליץ על שוחד בכל התיקים

נתניהו מגיב: "מסע ציד חסר תקדים, עלילת דם"

גנץ: "בנסיבות שנוצרו, ישיבה עם נתניהו אינה על הפרק"

גבאי: "שים סוף לבושה הלאומית ותתפטר"

בליכוד חיכו ליועמ"ש כדי לפתוח בקמפיין

קואליציית כתב האישום: מתיישרים לפי נתניהו / פרשנות

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהרה לאחר פרסום החלטות היועמ
נתניהו. "הממלכתיות היא קריטית"(צילום: רויטרס)

אינפו גרפיקה החלטות החלטה צפי תיק תיקי  בנימין נתניהו תיק 1000 2000 4000 שוחד מרמה שימוע מנלדבליט ()

"לא רק נתניהו עומד למבחן, גם הליכוד עומד למבחן – הממלכתיות קריטית. המשפט חייב להיות מחוץ לפוליטיקה", הוסיף עו"ד בכר. "אני חושב שנקודת המבחן של ישראל היא אם נשרוד את העובדה שמוסד היועמ"ד, הפרקליטות ובתי המשפט ייחשבו גורמים מקצועיים".

 

עו"ד בכר הוסיף: "מערכת המשפט תעמוד פה למבחן והאמינות שלה עומדת למבחן. לכן הציבור צריך לדעת, ואני מכיר את האנשים האלה – הם מקצועיים מאוד וישרים מאוד. ליאת (ליאת בן ארי – הפרקליטה שליוותה את התיק) וכל הצוות שלה העמידו לדין את אולמרט, ואף אחד לא טען שהם מוטים ימינה או שמאלה".

הכרעות היועמ

הכרעות היועמ

הכרעות היועמ

"יש לי קורת רוח התהליך שקורה, שהיועמ"ש לא כובל את עצמו לשעון פוליטי אלא מתנהל כפי שיועמ"ש אמור להתנהל", אמר נצ"מ בדימוס אבי דוידוביץ', חוקר בכיר לשעבר במשטרה. "התביעה הכללית לא אמורה לעבוד לפי שעון פוליטי של אף אחד, אלא לפי שיקולים של אכיפת חוק ושוויון בפני החוק. אולי אפשר היה קצת לזרז את ההליכים, אבל בסופו של דבר יש בי קורת רוח שאנחנו מדינה דמוקרטית אמיתית שיכולה להוציא דברים כאלה מהכוח אל הפועל".

 

דוידביץ' התייחס להחלטת היועמ"ש שלא להעביר לפרקליטי נתניהו את חומרי החקירה לפני הבחירות. "הוא לא רוצה שזה ישמש ככלי במשחק הפוליטי. לגופו של עניין זה רק מראה מאיפה יצאו הדיווחים על מה שקורה בתוך חדרי החקירות – לא מהחוקרים".

אינפו הלו

עו"ד איל בסרגליק התייחס לכך שהיועמ"ש החליט להגיש כתב אישום נגד נתניהו בתיקי 1000 ו-2000 בגין הפרת אמונים ולא שוחד: "בסופו של דבר יש טובות הנאה משמעותיות שהתקבלו לכאורה. לדעתי, למרות שהיועץ נקט בגישה המקילה ואמר שהוא לא בהכרח יכול לקשר את המתת למה שעשה עובד הציבור, עדיין הוא שם את הדגש כדי להראות שאדם לא צריך לקבל ככה טובות הנאה שאין להן הסבר".

 

הוא התייחס גם למשך הזמן הקצר שעבר בין הגשת המלצות המשטרה ועד לפרסום החלטות היועמ"ש: "זה חריג בצורה דרסטית מבחינת הזמנים. אני יכול לתת דוגמאות שלוקח שנתיים שלוש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים