שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בוגר המכינה מגיב למנהל: "יהירות, מחדלי עבר, הכל נכון והכל קרה"
  בעקבות הפוסט של יובל כאהן שיועמד לדין בכפוף לשימוע בגין הריגת תשע נערות ונער באסון השיטפון בנחל צפית, שבו הוא כתב שהוא "מזדהה עם נתניהו, הפכנו לחברה של תליינים" - פרסם דניאל גידניאן פוסט תגובה: "יובל מתנער מאחריות בצורה כל כך בוטה שוב ושוב, אני מתבייש"

  אילן בר שלום ז
  ההרוגים בנחל צפית
   

  "יובל מתנער מאחריות". כך כתב אמש (שבת) דניאל גידניאן, בוגר מחזור ח' של מכינת "בני ציון" בתל אביב, בתגובה לפוסט שכתב אתמול יובל כאהן, ראש המכינה לשעבר שיואשם בהריגה בעקבות אסון השיטפון בנחל צפית. גידניאן, ששוהה כעת בברזיל במסגרת טיול, כתב: "ראש המכינה שבה למדתי, אדם שאני מכיר אישית, מתנער מאחריות בצורה כל כך בוטה שוב ושוב (להתפטר זה לא לקחת אחריות, זה לא מספיק)". הוא הוסיף: "יהירות, מחדלי עבר, הכל נכון והכל קרה".

   

  בפוסט שפרסם כאהן, בתגובה לכוונה להעמידו לדין על ההריגה, הוא כתב: "שמעתי את הנאום של ביבי אחרי כתב החשדות. בעבר הנאום הזה היה עושה עליי פחות רושם. היום הרגשתי קצת הזדהות. הפכנו לחברה של תליינים".

   

  אכזבה מהפוסט של מנהל המכינה: "הילדים לא נהרגו, יובל הרג אותם"

   

  יובל כהאן ()
  יובל כאהן

   

  כך הגיב בוגר המכינה דניאל גידניאן:

  "אני כעת בדרום אמריקה, ב'טיול אחרי צבא', בברזיל, בזמן הקרנבל, אך איני יכול לחגוג. חזרתי להוסטל כי אני לא מסוגל יותר. בלב כבד ובידיים כבדות, כבדות מאוד על המקלדת, אני מתקשה מאוד לכתוב את הדברים, ולמען האמת, אם תאמינו, אני גם לא רוצה לכתוב. אבל אני לא יכול. אני לא יכול לראות איך יובל, ראש המכינה בה למדתי, אדם שאני מכיר אישית, מתנער מאחריות בצורה כל כך בוטה שוב ושוב (להתפטר זה לא לקחת אחריות, זה לא מספיק).

   

  "אני לא יכול לראות איך מהרגע הראשון בוגרים של המכינה, מוסד חינוכי לכאורה, זרקו לכלבים את המשפחות השכולות ובחרו ללכת ולגבות את המכינה ואת יובל, ואת האדישות של הבוגרים ואנשי הצוות להרס החיים של עשר משפחות שלמות, ואת הגיבוי העיוור שהם נותנים ליובל ולמכינה. אני לא יכול לראות את הלייקים, השיתופים והתגובות של אנשים לפוסט הנ"ל, שבוחרים במודע וביודעין לבחור בצד הלא נכון בסיפור. וכן, יש פה נכון ולא נכון.

   

  "את העובדות (הנכונות והלא מנופחות בכלל, ואני לא ציני למתבלבלים) שמעתם כבר. יהירות, מחדלי עבר, הכל נכון והכל קרה. ואנחנו בוגרי המכינה לא עשינו מספיק אז וגם היום. וכעת מה שחלק ניכר מהבוגרים כן עושים, זה לגבות את יובל והמכינה.

   

  "והמשפחות השכולות, לבד. צריכים להתמודד עם השכול, ועם תגובות ציבוריות של תמיכה במי שהפך אותם למשפחות של שכול. אז די. אני לא יכול יותר לעמוד מהצד רק כי בגלל שאיני רוצה לחטוף ולהיות מותקף. לכל אסון יש אחראי ובמקרה הזה האחראי הוא לא הילדים שנהרגו (אלא אם כן מישהו רוצה לחדש לי חידוש). אז מוטב שיקום אותו אחד ויקח אחריות כי עד כה זה לא קרה.

  דניאל גידניאן בוגר בני ציון דניאל על פוסט של יובל כאהן ()
  "ראש המכינה מתנער מאחריות שוב ושוב". דניאל גידניאן, בוגר "בני ציון"

  "מי אני ומה אני, עפר אני בחיי. אך בכל זאת אני מבקש לתמוך ולעמוד לצד המשפחות השכולות אחרי שאני ועוד רבים לא עשינו זאת. זה ודאי לא עוזר לכם אך אולי מביא קצת נחמה. אני לא יכול להבין אתכם ואת מה שאתם חווים באמת, אך אני רואה את דבריכם בתגובות לפוסט הזה, ואני חושב על הוריי, ומנסה לדמיין מה היה קורה להם לו היו נוטלים חלילה את חיי או חיי מי שקרובים לנו. ואני מבין לאחר מכן, שלמרות הפחד שלי, אני לא יכול לעמוד מהצד ולשתוק כשזה קורה לאחרים.

   

  "לראות את יובל והמכינה מקבלים גיבוי ותמיכה ציבורית לאחר שהמיטו אסון עצום שכזה והתנערות ממנו, ואתכם חיים את תוצאותיו. אז אני מבקש לעמוד לצידכם ולתמוך בכם.

   

  "ואני מציע לכם, בוגרי המכינה ואנשי הצוות, לעשות חשבון נפש. לנסות גם לחשוב על ההורים שלכם, על האחים והאחיות שלכם, ולהבין שאותו אח שלכם, או אחות, רק שהוא של משפחה אחרת, נהרג ולא ישוב. אולי אז, אוי לה לבושה שזה לא כך כבר עכשיו, או יותר נכון, אוי לה לחוסר הבושה שלכם (כל כך חסרה פה הבושה), תבינו מהו הצד שנכון לעמוד לצדו אחרי אסון שכזה. אני מתבייש".

   

   

  גם משפחות הנערות והנער שנהרגו הביעו אכזבה מהפוסט של כאהן. "אני לא מופתעת, היה בי בדל של תקווה שהוא ירכין ראש וייקח אחריות על מעשיו הנפשעים", אמרה יעל כהן, אמה של רומי ז"ל שנספתה באסון השיטפון. "לצערי, הוא בחר להתגונן", הוסיפה האם. אתי בללי, אמה של גלי ז"ל, אמרה כי "הוא האשם העיקרי".

   

  ביום רביעי דווח כי הפרקליטות קיבלה החלטה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע בגין הריגה נגד כאהן והמדריך אביב ברדיצ'ב. סניגוריהם זומנו לשימוע. כתב האישום יוגש בשל חלקם באסון בנחל צפית שבו נספו תשע נערות ונער בחודש אפריל בשנה שעברה.

   

  עוד החליטה הפרקליטות כי התיק נגד המדריכה שהתריעה ייסגר מחוסר אשמה. היא הייתה שותפה לארגון הטיול ונחקרה בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

   

  מכתב החשדות שנשלח לסניגורים, עולה כי למרות הצטברות התרעות ואזהרות רבות, מפני שיטפונות הצפויים בנחלי הדרום באזור אשר בו תוכנן הטיול בימים שקדמו לארוע, אשר היו בידיעתם המלאה של כאהן וברדיצ'ב לפני היציאה לטיול ובמהלכו, הם לא ביטלו את הטיול והתעקשו לקיימו.


  פורסם לראשונה 02/03/2019 23:40

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים