שתף קטע נבחר

עובדת במשרד התרבות הצדיקה פיגוע: "חיי האנשים לא יותר חשובים מאל-אקצה"

לובנא זועבי, מנהלת תחום תרבות ערבית במשרד, פירסמה פוסט שבו תמכה בפיגוע בהר הבית. היא הורשעה בעבירת התנהגות שאינה הולמת. רגב: "קוראת לפטרה מיד"

שני הנרצחים בפיגוע בהר הבית ()
שני הנרצחים בפיגוע בהר הבית

נציבות שירות המדינה העמידה לדין משמעתי את לובנא זועבי, מנהלת תחום תרבות ערבית במשרד התרבות, בעקבות פוסט שהעלתה לחשבון הפייסבוק שלה ובו הצדיקה את הפיגוע בהר הבית שבו נרצחו שני שוטרים על ידי שלושה מחבלים תושבי אום אל פחם.

 

פוסט פייסבוק עובדת משרד התרבות לובנא זועבי הצדיקה תמכה ב פיגוע ב הר הבית  ()
"לא תוכלו להגן על גופכם וחייכים אם לא הגנתם על סמליכם". הפוסט שפרסמה זועבי

בפוסט כתבה זועבי: "לכל מי שאמר כי חיי האנשים חשובים יותר מהאדמה, מהבית ומאל-אקצה, אני אומרת לכם: אם אונסים את האדמה הזאת והבית שלנו, אתם והנשמה שלכם הבאים בתור... לא תוכלו להגן על הגוף שלכם והחיים שלכם אם לא יכולתם להגן על סמליכם, אדמותיכם, ילדיכם, זהותכם וקיומכם בכבוד ולא בהשפלה".

 

בנוסף לכך, עוד באותו יום שיתפה זועבי פוסט אחר ובו שתי תמונות שלצידן נכתב: "השהיד השלישי מוחמד אבו-גנאם נהרג באש חיה במהלך העימותים בכפר א-טור בירושלים הכבושה".

פוסט פייסבוק עובדת משרד התרבות לובנא זועבי הצדיקה תמכה ב פיגוע ב הר הבית  ()
הפוסט השני ששיתפה זועבי: "השהיד השלישי שנהרג מירי חי בא-טור בירושלים הכבושה"

בית הדין למשמעת של שירות המדינה הרשיע את זועבי בהסדר טיעון בעבירה של התנהגות שאינה הולמת וגזר עליה עונש של נזיפה והפקעת מחצית המשכורת. אחד מחברי בית הדין קבע בדעת מיעוט כי יש להטיל עליה עונש של נזיפה חמורה והפקעת משכורת מלאה. במסגרת ההסדר זועבי הודתה שפגעה במשמעת שירות המדינה והתנהגה בדרך שאינה הולמת את תפקידה.

 

התובע טען כי מעשיה של זועבי חמורים והיה מצופה ממנה לנקוט משנה זהירות בטרם תביע דעתה בפייסבוק. היא אמרה כי היא לוקחת אחריות על מעשיה. לדבריה, אפשר שטעתה בניסוח אולם לא הייתה לה כוונה לפגוע באף גורם.

 

עוד טענה, כי היא מגלה נאמנות רבה לתפקידה ובזכות עבודתה יש שינוי חיובי ביחסים של אמנים מהמגזר הערבי כלפי משרד התרבות. עורך דינה טען כי כתם ההרתעה כשלעצמו מהווה עונש עבורה והוסיף כי הייתה נכונה להודות בעבירה מתוך אחריות, חרטה והסתכלות קדימה.

 

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, קראה לנציבות שירות המדינה לפטר מיד את זועבי. לדבריה, "הנחיתי את מנכ"ל משרד התרבות לפנות לנציבות שירות המדינה כדי שיורו לאלתר על פיטוריה". היא הוסיפה כי "מי שמשמשת שופר לשהידים וכותבת על 'ירושלים הכבושה' לא יכולה לכהן בתפקיד במשרד ממשלתי במדינת ישראל. צריך להפנות את הגב למי שמפנים את הגב אלינו".

 

בפיגוע נהרגו רס"מ האיל סתאוי ממרר ורס"מ כמיל שנאן מחורפיש, אחרי ששלושה מחבלים תושבי אום אל פחם פתחו בירי לעברם במתחם הר הבית. לאחר מכן, הם נמלטו וחוסלו בתום מרדף. על גופותיהם אותרו שני רובי קרל גוסטב ואקדח. בעקבות הפיגוע הורה ראש הממשלה בנימין נתניהו להציב מגנומטרים בכניסה למתחם, החלטה שגררה סירוב מטעם אנשי הווקף, התפרעויות אלימות ותפילות המוניות בכניסה למתחם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד מהפוסטים שפרסמה זועבי
מומלצים