שתף קטע נבחר

נחשף המקורב לשעבר של מיקי גנור שעומת איתו

עו"ד רונן שמר עומת אתמול עם מקורבו לשעבר מיקי גנור, עד המדינה בפרשת הצוללות, והטיח בו בחקירה: "אתה משקר עכשיו". גנור ועורכי דינו מכינים אסטרטגיה חדשה. גנור למקורביו: "יש לי דברים שיביכו את המשטרה"

עד המדינה בתיק הצוללות שהחליט לחזור בו מעדותו, מיקי גנור, עומת אתמול (יום ה') עם יד ימינו לשעבר עו"ד רונן שמר, שהטיח בגנור "אתה משקר עכשיו". עו"ד שמר - שהבוקר נחשף כי הוא זה שעומת עם עד המדינה - היה מקורבו של גנור ועבד אצלו במשרד. בעבר, עם גל המעצרים הראשון, נעצר שמר ונשלח למעצר בית. היום  יכריע בית המשפט העליון בנוגע להארכת מעצרו של מיקי גנור. 

 

שמר נחשב למי שמעורב ומכיר את כל הפרטים בחוזים ובעסקאות של גנור. בסופו של דבר המליצה המשטרה שלא להעמידו לדין, אבל הוא נחשב לעד דרמטי. אתמול הוכנס לחדר החקירות עם גנור שהופתע: "אתה משקר עכשיו. התשלומים לא היו בגין ייעוץ", הטיח שמר בגנור.  

רונן שמר ומיקי גנור (צילום: מוטי קמחי)
רונן שמר ומיקי גנור(צילום: מוטי קמחי)

 

בתחילת גל המעצרים בפרשה, שמר נעצר והמשטרה ייחסה לו עבירות מס והלבנת הון, וטענה שביצע את הפעולות יחד עם גנור כשעבד איתו במשרד. בדיונים בעניינו טענה המשטרה כי שמר גרס מסמכים והעביר חומרים לארכיון המשרד אולם עורכת דינו טענה כי "גריסת המסמכים נעשית כשגרה, לא יעלה על הדעת שמדובר בשיבוש".

 

במקביל לעימות עם מקורבו לשעבר, גנור מעלה הילוך ומתכוון לטעון כי ההודאות שנגבו ממנו אינן קבילות. למקורביו סיפר כי "יש לי דברים שיביכו את המשטרה". מתברר שגנור וסנגוריו עורכי הדין בועז בן-צור ומאיר ארנפלד תכננו עימו אסטרטגיה שלמה שאותה הגה גנור עצמו. גנור לא ביקש כעת דבר מחוקריו ולא ביקש לבטל את הסכם עד המדינה או לחזור בו מהעובדות, אבל טען כי הכספים שהועברו היו בתמורה לייעוץ.

 

גנור מתכוון להציג בהמשך הוכחות כי ההודאות שנגבו ממנו היו לא קבילות כאמור, וקרו תחת לחץ כבד ואיומים עליו ועל בני משפחתו. בין היתר הוא מדבר על תקופת המעצר שלו ועל התקופה שבה העיד לאחר הסכם עד המדינה במכללה לשוטרים בבית שמש. "לא כולם יודעים מה קרה בינו לבין החוקרים, לא סתם מיקי עשה את המהלך הזה". אמרו גורמים המעורים בפרטים.

 

 

במשטרה הודפים את הטענות לפיהן פעלו בנקמנות נגד עד המדינה שחזר בו מעדותו, וטוענים כי הגרסה החדשה שלו מחוררת ומבולבלת. אתמול ערכו חוקרי המשטרה לגנור עימות שלפי גורמי חקירה פגע בגרסתו. גנור עומת עם דמות שהוא מכיר היטב. לפי גורמים המעורים בחקירה - האיש שהיה בעבר חשוד בפרשה סתר את דבריו של גנור והטיח בו כי גרסתו החדשה שקרית.

 

אתמול קיבל בית המשפט המחוזי מרכז את ערעורו של גנור על המשך מעצרו, אך המשטרה והפרקליטות הגישו ערעור על ההחלטה החדשה, וגנור נותר במעצר עד להכרעה בעליון היום כאמור. סנגורו של גנור, עו"ד מאיר ארנפלד, שהיה בעברו קצין במשטרה, אמר בדיון: "מדובר בהליך תקדימי. התנהלות המשטרה צריכה להטריד את כל מי שחרד במדינה הזו לזכויות חשודים".

 

 

פרשת הצוללות ()

עו
עו"ד מאיר ארנפלד ועו"ד בועז בן צור המייצגים את מיקי גנור (צילום: מוטי קמחי)

לפי גורמים המעורים בפרטים, בידי המשטרה חומרי ראיות עצמאיים המחזקים את הגרסאות הראשונות של גנור, ומבחינתם התיק "יציב". לטענתם הצורך במעצר נבע מכך שגנור החליף גרסה. "יש בידנו ראיות שהוא השמיד ראיות בעבר ואין ערובה שלא יעשה זאת שוב", טענו. מבחינת המשטרה, גנור הפך מעד מדינה שוב לחשוד המרכזי בפרשה - וכעת הם מגבים את הראיות נגדו על מתן שוחד, הלבנת הון ועבירות מרמה.

 

בחדשות 12 פורסם אמש כי גנור העיד שבמשך השנים הוא נפגש עם שורה של קצינים בכירים בדימוס ובדק אפשרות שייעצו לחברות שבבעלותו. בין היתר העיד "נפגשתי עם אלוף (מיל') גלנט והצעתי לו לייעץ לי. גלנט דרש סכום גבוה מאוד. לזיכרוני הוא דרש 20 אלף דולר לחודש בעבור ייעוץ. לכן, לא שכרתי את שירותיו וסגרתי עם אלוף במיל' אליעזר (צ'ייני) מרום שהיה הרבה יותר זול". גלנט הגיב לדברים: "לבקשתו של גנור, התקיימה פגישה על רקע הכרותינו מהשירות הצבאי". על שאר הטענות הגיב גלנט: "משוללות יסוד".

 

 

 


פורסם לראשונה 22/03/2019 06:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
רונן שמר ומיקי גנור
צילום: מוטי קמחי
מומלצים