שתף קטע נבחר

הנספים באתיופיה: בית דין מיוחד לקביעת מעמדם ההלכתי

הרבנות הראשית הקימה בית דין מיוחד שיקבע את מעמדם ההלכתי של אברהם מצליח ושמעון ראם, שנספו בהתרסקות המטוס באתיופיה - לשם התרת נשותיהם העגונות, ועל מנת שקרוביהם יוכלו לקיים את דיני האבלות ולשבת עליהם שבעה

אברהם מצליח ושמעון ראם ()
אברהם מצליח ושמעון ראם

 

הרבנות הראשית לישראל הכריזה על הקמת בית דין מיוחד שיקבע את מעמדם ההלכתי של שני הישראלים שנספו באסון המטוס באתיופיה. אברהם מצליח ושמעון ראם נהרגו לפני יותר משבועיים בהתרסקות ליד אדיס אבבה, אך מאז לא זוהו גופותיהם ולא הובאו לקבורה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

כעת פועלת הרבנות להכריז עליהם כמתים על פי ההלכה - לשם התרת נשותיהם העגונות ועל מנת שקרוביהם יוכלו לקיים את דיני האבלות ולשבת עליהם שבעה.

 

הוועדה התכנסה היום בראשית הרב הראשי יצחק יוסף, יהודה משי-זהב ונציגי משרדים שונים ()
הוועדה התכנסה היום בראשית הרב הראשי יצחק יוסף, יהודה משי-זהב ונציגי משרדים שונים

 

ממשרד הפנים ועד זק"א

הרב הראשי, יצחק יוסף, קיים בלשכתו דיון הלכתי בהשתתפות מתנדבי ארגון זק"א שחיפשו אחר גופות ההרוגים, אנשי מקצוע ונציגים ממשרדי הממשלה הרלוונטיים, שבסיומו הוחלט להקים את הרכב הדיינים המיוחד שידון במעמדם של ראם ומצליח.

 

צוותים בפעולות לאיתור שרידים (Photo: Ghettyimages)
זירת האסון באתיופיה(Photo: Ghettyimages)

 

בראש בית הדין המיוחד עומד הרב יוסף עצמו, ולצדו חברים בו יו"ר הוועדה לכבוד המת ברבנות, הרב יעקב רוז׳ה, והדיין הרב מיכאל עמוס מבית הדין הרבני הגדול. השלושה כבר החלו בעבודתם וגבו עדויות מהמתנדבים שניסו לאתר את הנספים בימים שלאחר האסון.

 

בדיון המקדים השתתפו גם מנכ"ל מינהל האוכלוסין במשרד הפנים, פרופ' שלמה מור יוסף, ועו"ד אודליה אדרי מהלשכה המשפטית, ראש החטיבה הקונסולרית במשרד החוץ, אייל סיסו, רמ"ט שר הפנים, רובי שמש, ויו"ר ארגון זק"א, יהודה משי-זהב.

 

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אברהם מצליח ושמעון ראם ז"ל
מומלצים