שתף קטע נבחר

כשבכירי המשק הגיעו לפוניבז': "מה שהיו עושים איתם ב-8200"

יו"ר בנק לאומי, מנכ"ל גוגל ישראל, מייסד צ'קפוינט ועוד רבים: 50 מבכירי המשק הישראלי נכנסו להיכל הישיבה המפורסמת, וישבו ללמוד קצת תורה עם האברכים. זה קרה במפגש חוצה גבולות עם המוחות החרדיים שלומדים - ואלה שהוגים סטרטאפים בבני ברק, במסגרת ארגון קמא-טק המשלב חרדים בתעשיית ההייטק

 

בישיבת פוניבז' לא רגילים למראות כאלו – אבל גם לא בישיבות הדירקטוריון של הקבוצות המובילות במשק: יו"ר בנק לאומי, מנכ"ל גוגל ישראל, מייסד צ'קפוינט ועוד רבים - חמישים מנכ"לים, אם נדייק, מהגדולים ביותר במשק הישראלי - נכנסו להיכל הישיבה הליטאית המפורסמת ביותר בעולם כיום, וישבו ללמוד קצת תורה עם האברכים.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

"אמרתם פוניבז' – אמרתם הרב כהנמן (נשיא הישיבה)", הגיב בהתפעלות חמי פרס, מייסד ושותף מנהל בקרן הון סיכון פיטנגו. "ואם השם הזה נשמע לכם מוכר, זה בגלל שבן דודו הוא חתן פרס נובל, דניאל כהנמן. כשאתה נכנס לישיבה, אתה רואה איזה כוח ואיזו עוצמה יש במקום הזה. אני נדהמתי. אתה מרגיש שאלה מוחות אדירים ורק חושב מה ביחידת 8200 היו עושים עם המוחות האלו".

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

"אירוע היסטורי ופורץ דרך", כינה זאת משה פרידמן (40), מנכ"ל "קמא-טק" הפועלת לשילוב חרדים בתעשיית ההייטק, ומי שניצח על האירוע. "מנכלים מווייז, פייסבוק, סאנדיסק, AT&T ועוד ועוד – לצד משקיעי הון סיכון מהגדולים בישראל, הגיעו לסייר אתנו בבני ברק". המטרה, לדבריו, "לבחון כיצד ניתן לקדם ולשלב נשים וגברים חרדים בחברות ההייטק הגדולות ביותר בארץ. לחבר את הקהילה החרדית להייטק הישראלי".

 

"ציר החדשנות משנה את העולם"

פרס מספר כי הוא נרגש לראות חרדים בתעשייה: "בפעם הראשונה שנתקלתי בתופעה, אני חושב שזה היה בתחרות סטרטאפים, נכנסתי לחדר מלא חרדים ולא ידעתי איך לאכול את התופעה הזו, אבל מאוד התרגשתי", הוא מודה. "אני חושב שעשינו דרך ארוכה, והיופי במדינת ישראל זה שילוב האנשים מכל קצוות הקשת החברתית, הגיאוגרפית וכו'. בסופו של דבר, כולנו צריכים לבנות עתיד אחד".

 

גיל שוויד לומד תורה בפוניבז' (צילום: אלי מנדלבאום ויותם רונן)
גיל שוויד לומד תורה בפוניבז'(צילום: אלי מנדלבאום ויותם רונן)

 

"ציר החדשנות", הוסיף, "הוא זה שמשנה את העולם ומהווה גשר בין אנשים ותרבויות. כל מי שראה חברה שעוסקת בחדשנות, ראה את הכוח שלה להכיל אנשים מכל גוני הקשת, מפני שכאשר שיוצרים משהו חדש, אין הבדלים ואין גבולות".

 

"אוטובוס המנכ"לים" סייר ברחובותיה של בני ברק, ויושביו זכו לקבל הצצה ראשונה לחיידרים, לעמותת "חברים לרפואה", מפגש עם רבנים ורבניות, גמ"חים ועוד. אחרי שיעור גמרא בישיבה הם סיירו במרכז החדשנות אמפרסנט כדי להכיר את פעילות "קמא טק" ולהיפגש עם סטרטאפיסטים ועם יזמים ויזמיות - כולם מהמגזר החרדי.

 

מנ
מנ"כל גוגל ישראל, יוסי מטיאס, בפוניבז'(צילום: אלי מנדלבאום ויותם רונן)

 

"מה שעושים פה זו עבודה קודש", אמר דוד ברודט, מנכ"ל בנק לאומי, והביע תקווה שהפעילות תלך ותגדל. בין המשתתפים: גיל שוויד, מייסד ומנכ"ל צ'קפוינט; יוסף אבי יאיר אנגל (ג'וחא), לשעבר יועץ בכיר לנשיא פרס; מיכאל בלוך, שותף בכיר במקינזי ישראל; שחר בר אור, מנכ"ל וסטרן דיגיטל (סאנדיסק) ישראל; גיא ברקוביץ', מנהל מרכז הפיתוח של ווייז ישראל; מירב ספקטורובסקי ששון, מנכ"ל קיי לוג'יק; ברק רגב, מנכ"ל גוגל ישראל; אמיר שוצמן, מנכ"ל מפעל תמ"מ; יזהר שי, מייסד קרן הון סיכון קיינן פרטנרס ישראל; ניר שלום, מנכ"ל AT&T בישראל ועוד רבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום ויותם רונן
גיל שוויד בפוניבז'
צילום: אלי מנדלבאום ויותם רונן
מומלצים