שתף קטע נבחר

הרב הראשי נגד "ארץ נהדרת": הם ביזו את אבא - ויתנו את הדין

ההולוגרמה של הרב עובדיה בתוכנית "ארץ נהדרת" לא הצחיקה את תומכי ש"ס ומוקירי זיכרו, והצליחה להרתיח את בנו, הרב הראשי יצחק יוסף, שהתבטא בחריפות נגד התוכנית ויוצריה: "על כל אחד ואחד מאיתנו מוטלת חובת מחאה כלפי כבוד התורה שחולל ונרמס". בש"ס הפגינו מול משרדי "קשת". מהפקת התוכנית הגיבו: ש"ס השתמשו בו קודם

  ()
החיקוי שעורר את הזעם

 

"זאת לא 'ארץ נהדרת' - זו ארץ אוכלת יושביה ורבניה שהחינוך שלה פשט את הרגל": ההולוגרמה של הרב עובדיה בתוכנית ששודרה אמש (יום ד'), לא הצחיקה את תומכי ש"ס ומוקירי זיכרו, והצליחה להרתיח את בנו, הרב הראשי הראשון לציון, יצחק יוסף, שהתבטא בחריפות נגד התוכנית ויוצריה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

"המבזה תלמידי חכמים - אין לו רפואה למכתו", ציטט הרב הראשי, "והמבזה כבוד המת גדול עוונו מנשוא". הוא הוסיף ואמר כי "וכל אדם ואדם שיש לו חלק בכך ייתן על כך את הדין בשמים. על כל אחד ואחד מאיתנו מוטלת חובת מחאה כלפי כבוד התורה שחולל ונרמס".

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

עוד אמר, "כיהודי, כרב ראשי, כבן, כאדם, אני בוש ונכלם אל מול הליצנות החרפה והביזיון הנוראיים ששודרו אמש כלפי אבא, זכר צדיק לברכה, מרן הרב עובדיה יוסף, גאון ישראל, גדול הדור בתורה באהבת ישראל ובהקמת המפעלים לחינוך יהודי של ילדי ישראל".

 

"יש ציבור מחוץ לרוטשילד"

תנועת ש"ס הוציאה מחאה מיידית מול מה שכינתה "מופע ההלעגה המביש", והיא מארגנת הפגנת מחאה הערב מול משרדי קשת ברמת החייל. בהודעה שמופצת ברשתות החברתיות ובעמוד של המפלגה ומנהיגה, אריה דרעי, נכתב, בין היתר: "לא ניתן להם לפגוע באבא של כולנו!"

 

  ()
המחאה בעמוד של ש"ס

 

"מיליון איש צעדו אחרי מיטתו של מנהיג הדור, מרן רבנו עובדיה יוסף זצ"ל, ובתוכנית 'ארץ נהדרת' בחרו לבזות וללעוג למרן ומורשתו", אמרו בש"ס. "חייבים למחות על כבוד התורה!"

 

המהומה פרצה לאחר קטע קצר בתוכנית הסאטירה "ארץ נהדרת", שבה הועלה הרב עובדיה יוסף - מי שהיה מנהיג הציבור המזרחי ומנהיגה של ש"ס, עד לפטירתו לפני חמש וחצי שנים - ב"הולוגרמה" באולפן, כדי לסייע לאריה דרעי. 

 

במפלגה הביעו זעזוע ואמרו כי "הגיע הזמן שגם עורכי תוכניות הבידור יבינו שיש ציבור החי מחוץ לגבולות רחוב רוטשילד, ציבור המחובר למסורת ולרבנים, ויש דברים שעליהם לא צוחקים". הם הוסיפו כי "ל'אנשי רוח' חילונים (המרכאות במקור) הם לא היו מעזים לנהוג כך".

 

מהפקת התוכנית נמסר בתגובה: "דמותו של הרב עובדיה יוסף ז"ל הוצגה בעקבות החלטת ש"ס להשתמש בו בתשדירי הבחירות. באותו המערכון הוצגה גם דמותו של מנחם בגין ז"ל. המערכון לא עסק בדת, אלא בשימוש במנהיגים שנפטרו במסגרת תשדירי תעמולת הבחירות של ש"ס, 'כולנו' ומרצ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים