שתף קטע נבחר

הכי ספונטני: ג'סטין טרודו עושה קולולם עם יהודי קנדה

הוא הגיע לנאום פרו-ישראלי מובהק באירוע המאגד את כל הפדרציות היהודיות בקנדה, הסתקרן מהמיזם - ונשאר לקינוח באופן ספונטני: צפו בראש ממשלת קנדה עושה קולולם עם אלפיים מיהודי המדינה

 

טרנד הקולולם סחף גם את ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, שהוריד את הז'אקט ושר למען מדינת ישראל באופן ספונטני לחלוטין. כאלפיים מיהודי קנדה הגיעו לכנס בטורונטו, בסימן "70 שנה לידידות בין ישראל לקנדה", ושיאו מופע שירת ההמונים. באירוע היה אמור להשתתף גם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, אך עקב ההידרדרות במצבה הרפואי של רעייתו, הוא קיצר את ביקורו ושב לארץ.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

האלפים שרו את One Day של מתיסיהו, באירוע שאורגן על ידי מגבית קנדה (המאגדת את כל הפדרציות היהודיות, הפדרציה היהודית בטורנטו ה-UJA והבונדס). אליהם הצטרפו ראש עיריית טורנטו, ג'ון טורי, וראש ממשלת קנדה הפופולרי, ג'סטין טרודו, שנשא נאום פרו-ישראלי ויהודי יוצא דופן.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

טרודו גינה את האנטישמיות ואמר כי בניגוד אליה, הערכים היהודיים של נתינה וקהילה הם "ערכים קנדיים". "האנטישמיות בעולם מרימה ראש", אמר. "התקפות אנטישמיות מתרחשות נגד ילדים שהלכו עם כיפות בקנדה, ההתקפה נגד בית הכנסת בפיטסבורג, בפריז, בירושלים ובכל העולם. אנטישמיות בעלייה והיא מפיצה שנאה".

 

ג'סטין טרודו עושה קולולם (צילום: קולולם)
ג'סטין טרודו עושה קולולם(צילום: קולולם)

 

הוא ציטט את ארוין קוטלר שאמר כי "האנטישמיות החדשה כוללת את שלושת ה-D: דמוניזציה של ישראל, דאבל סטנדרט מול ישראל ודה-לגיטימציה לישראל. לכן לתנועות כמו BDS ושבוע האפרטהייד הישראלי אין מקום בקנדה".

 

"אני יכול להבטיח לכם", הוסיף, "שקנדה תמיד תגנה שנאה נגד כל קהילה, ותהדהד את המסר שוב ושוב. אנטישמיות היא התקפה על קנדה. ישראל היא לא רק בת ברית, אלא שותפה אמינה שאפשר לסמוך עליה והיא יכולה לסמוך עלינו".

 

שר עד הסוף

אירוע ה"קולולם" התרחש לאחר שלב הנאומים, וטרודו לא נכלל בו. ואולם הוא הסתקרן מההתרחשות, הצטרף אל השורות הראשונות - ואף ביקש מהאישה לידו להציץ רגע במילות השיר שחולקו לפני האירוע.

 

בסופו של דבר, נשאר טרודו עד לסיום האירוע ועלה שוב לשאת כמה מילים על החוויה שבשירה המשותפת המאחדת, ועל הקשר החם בין קנדה לישראל. הוא אף עדכן את הנוכחים כי שוחח עם הנשיא, שנאלץ לעזוב מוקדם יותר נוכח התדרדרות במצבה הבריאותי של רעייתו, נחמה ריבלין.

 

בתום האירוע נפגשו שלושת מייסדי קולולם הישראלים - אור טייכר, מיכל שחף ובן יפת - מאחורי הקלעים עם טרודו, שהביע את התפעלותו מהחוויה המיוחדת של שירה המונית, והאימפקט שלה על המשתתפים.

 

יצוין כי טרודו נפגש עם הנשיא ריבלין ארבע פעמים במהלך ביקורו בקנדה. לפי ההערכות, הסיבה לכך קשורה לבחירות הקרובות בקנדה, ולרצון של טרודו, שנחשב תמיד לפרו-ישראלי, לזכות בתמיכת הקהילה היהודית שרובה שמרנית ולא תומכת במפלגתו הליברלית. טרודו – סבורים פרשנים – מחבק את הקהילה היהודית מתוך תקווה שתתקרב אליו, ותתמוך בקמפיין שלו כלכלית ופוליטית.

פורסם לראשונה 04/04/2019 19:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קולולם
טרודו בקולולם. הכי ספונטני
צילום: קולולם
מומלצים