שתף קטע נבחר

הרב הראשי נגד ארץ נהדרת: אשכנזים שרוצים שנישאר למטה

סערת ההולגרמה של הרב עובדיה ב"ארץ נהדרת" ממאנת לשקוע, ובשיעורו שב בנו, הרב הראשי יצחק יוסף, ותקף את יוצרי הסאטירה: "הספרדי שמה בא להתנצל", אמר על שחר חסון, שגילם את הרב עובדיה בתוכנית, והתנצל בתכתובות ווטסאפ. "אבל הבוסים שלו האשכנזים לא רוצים שנעלה מעלה-מעלה"

 

הרב הראשי לישראל, יצחק יוסף, ממשיך לתקוף את יוצרי "ארץ נהדרת" על החיקוי של אביו המנוח , הרב עובדיה, בפרק ששודר בשבוע שעבר - והפעם מאשים אותם בגזענות. בשיעורו השבועי אמש (מוצאי שבת) כינה אותם "אשכנזים משכילים". וטען: "הם לא רצו להתנצל (כי) אנחנו צריכים להיות מתחתיהם. תמיד הם רוצים שאנחנו נישאר ככה, שאנחנו נרד, שלא נעלה למעלה".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

בסוף השבוע הפיצו פעילים בש"ס צילומי מסך של התכתבויות עם השחקן שחר חסון, שגילם את דמותו של הרב עובדיה, ובהן הוא מבקש "סליחה על הפגיעה", מצהיר כי "לא הייתה כוונה לפגוע ברב" - ומוסיף בנימה אישית: "את השיעור שלי למדתי". עוד כתב: "עושים טעויות ולומדים, אחי. זה השיעור שהייתי צריך לקבל".

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

בעקבות כך סיפר הרב יוסף-הבן למשתתפי השיעור על "מה שעשו לנו שמה אצלם בתוכניות של החילונים, ארץ יפה, לא יודע איך זה נקרא, ארץ נהדרת", והעיר "איזה נהדרת ואיזה בטיח". הוא ציין כי "היה שם אחד ספרדי שעשה את זה, ואחר כך התנצל".

 

ההתנצלות של שחר חסון
ההתנצלות של שחר חסון

 

"הספרדי שמה בא להתנצל, ברגע שאמרנו שזה דברים חמורים שמבזים תלמידי חכמים ואת מרן זצ"ל. אבל הבוסים שלו, האשכנזים האלה, לא רצו להתנצל... זה הספרדי מיד כשראה - מיד 'טעיתי, טעיתי', מתנצל. אלה המשכילים. כמה ההשכלה הרסה".

 

"אין רפואה למכתו"

המהומה פרצה לאחר קטע קצר בתוכנית הסאטירה "ארץ נהדרת", שבה הועלה הרב עובדיה יוסף - מי שהיה מנהיג הציבור המזרחי ומנהיגה של ש"ס, עד לפטירתו לפני חמש וחצי שנים - ב"הולוגרמה" באולפן, כדי לסייע לאריה דרעי.

 

  ()
שחר חסון כרב עובדיה. התנצל

 

"המבזה תלמידי חכמים - אין לו רפואה למכתו", ציטט הרב הראשי, "והמבזה כבוד המת גדול עוונו מנשוא". הוא הוסיף ואמר כי "וכל אדם ואדם שיש לו חלק בכך ייתן על כך את הדין בשמים. על כל אחד ואחד מאיתנו מוטלת חובת מחאה כלפי כבוד התורה שחולל ונרמס".

 

במפלגה הכריזו על "מחאה" מול משרדי קשת, למחרת השידור – ובהודעה שהוציאו הביעו זעזוע ואמרו כי "הגיע הזמן שגם עורכי תוכניות הבידור יבינו שיש ציבור החי מחוץ לגבולות רחוב רוטשילד, ציבור המחובר למסורת ולרבנים, ויש דברים שעליהם לא צוחקים". הם הוסיפו כי "ל'אנשי רוח' חילונים (המרכאות במקור) הם לא היו מעזים לנהוג כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שחר חסון כרב עובדיה. התנצל
מומלצים