שתף קטע נבחר

נתניהו החל בשיחות להרכבת קואליציה: "ניצחנו"

בתגובה לתוצאות המדגמים אמר ראש הממשלה כי "גוש הימין בהובלת הליכוד ניצח ניצחון מובהק". נתניהו כבר שוחח עם המפלגות החרדיות לצורך הקמת קואליציה. כחלון: "אמליץ על נתניהו". ליברמן לא עונה לו לשיחות

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (שלישי) בתגובה לתוצאות המדגמים כי "גוש הימין בהובלת הליכוד ניצח ניצחון מובהק". הוא הוסיף: "אני מודה לאזרחי ישראל על האמון. אתחיל בהרכבת ממשלה ימנית עם שותפינו הטבעיים כבר הלילה". עשרות תומכים החלו להגיע למטה הליכוד וקראו "ביבי מלך ישראל".

הזוג נתניהו מצביעים (צילום: חיים צח, לע
בנימין נתניהו(צילום: חיים צח, לע"מ)

גדעון סער אמר בתגובה למדגמים כי הוא "קורא לאיחוד בין כחלון והליכוד על פי המודל של האיחוד עם ישראל בעליה של 2003". המשמעות של איחוד מסוג זה היא ששתי המפלגות יהפכו לסיעה אחת ומפלגה אחת. גם ח"כ דוד ביטן הביע תמיכה באיחוד שעזה.

 

נתניהו כבר שוחח עם ראשי מפלגות לצורך כניסתן לקואליציה. המפלגות הראשונות שאליהן הוא פונה הן המפלגות החרדיות. נתניהו שוחח עם יו"ר ש"ס אריה דרעי וכן עם יעקב ליצמן מיהדות התורה.

 

גנץ אחרי המדגמים: "ניצחנו, ביבי הפסיד בגדול"

העבודה קרסה. יחימוביץ': "מפלה קשה, מהלומה לשמאל"

בנט לא עובר במדגמים: "החיילים ידאגו לנו"

פייגלין בחוץ לפי כל המדגמים: "מחכה לחיילים"

 

בהודעה מטעם ש"ס נמסר כי דרעי הודיע לנתניהו כי מפלגתו "תמליץ עליו לנשיא המדינה ותתמוך בהקמת ממשלת ימין כפי שהתחייבה לפני הבחירות". בהודעה מטעם "יהדות התורה" נמסר כי "ביבי שוחח כעת עם ליצמן - ליצמן הודיע לו שיהדות התורה תמליץ עליו לנשיא".

 

במקביל, גם במפלגת "כחול לבן" ניסו לדבר עם דרעי ועם ליצמן - אולם שניהם סירבו לנהל עימם שיחות מו"מ. דרעי השיב כי הוא ממליץ על נתניהו. ליצמן אמר ל-ynet עם הגעתו למטה יהדות התורה: "לא יודע מי זה גנץ".

 

כחלון: "אמליץ על נתניהו"

בהמשך שוחח נתניהו גם עם יו"ר כולנו משה כחלון, אשר סירב להתחייב בפניו וביקש להמתין לתוצאות האמת. עם זאת, לאחר נאומו במטה המפלגה אמר כחלון ל-ynet: "אני איש המחנה הלאומי ואני ממליץ על נתניהו".

 

 

משה כחלון בכנס פעילים של מפלגת
"ממליץ על נתניהו". כחלון(צילום: הרצל יוסף)

ח
לא עונה לשיחות של נתניהו. ליברמן(צילום: מוטי קמחי )

בנאומו אמר כחלון כי "ראש הממשלה התקשר אליי, שוחחנו וסיכמנו להיפגש אחרי תוצאות האמת. אפילו לא דקה לפני זה". הוא הוסיף: "אנחנו נמשיך להיות הקול השפוי והחברתי של החברה בישראל, נמשיך להיות הסמן הממלכתי המכבד המאחד והמלכד של עם ישראל".

 

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לא אמר על מי ימליץ לראשות הממשלה לאחר פרסום תוצאות המדגמים. "אנחנו לא נתחיל פה להתדיין ולנהל מו"מ בשידור חי, עד שאני לא רואה את כל החלוקה ואת המפה הסופית של כל המפלגות עם כל המנדטים, אני לא מתחיל לדבר. אף אחד לא ימליץ על אף אחד עד תום ספירת קולות החיילים". נתניהו התקשר גם אליו הערב, אולם ליברמן לא ענה לשיחות.

 

איחוד מפלגות הימין מסרו בתגובה למדגמים כי "הערב מתברר יותר מכל שהאחריות שגילינו בחיבורים בינינו יחד עם עוצמה יהודית הצילו את שלטון הימין. הדרך של הציונות הדתית ניצחה והוכיחה שהיא גדולה מאדם כזה או אחר. אנחנו מצפים מראש הממשלה להודיע באופן שאינו משתמע לשני פנים, שפניו להקמת ממשלת ימין בה אנו רואים את עצמנו שותפים בכירים בה. עוד בשעות הקרובות ניכנס למשא ומתן מיידי בכדי לסכם את העקרונות שעל פיהם תפעל הממשלה הזאת עוד בטרם נמליץ לנשיא".

 

סמוטריץ': קורא לכל מפלגות הימין לתמוך בתיקון חוק החסינות

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (איחוד מפלגות הימין) אמר בתגובה לתוצאות המדגמים כי "יהיה עוד הרבה זמן לחשבונות וסיכומים. כעת עם הפנים קדימה - הקמת ממשלת ימין תלויה בתיקון חוק החסינות שעליו הודעתי לפני כמה שבועות, באופן שיבנה אמון אצל כל השותפים ביכולת לקיים את הממשלה הזו קדנציה שלמה. קורא לכל מפלגות הימין להצטרף לתמיכה".

בצלאל סמוטריץ' (צילום: רפי קוץ)
"ממשלת ימין תלויה בתיקון חוק החסינות". סמוטריץ'(צילום: רפי קוץ)
 

שרת התרבות מירי רגב אמרה בריאיון לאולפן ynet כי "יש לנו עוד לילה ארוך מאוד, אני מזכירה לכם שזה רק תוצאות מדגם. תוצאות אמת יהיו רק מחר בבוקר, נחכה גם לקולות החיילים, הכל יכול להשתנות, כרגע מה שאנחנו כן רואים מהמדגם זה שגוש הימין הוא הגוש החזק. וברגע שגוש הימין הוא החזק, הם בעצם אלו שימליצו לנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו. הציבור הישראלי אמר כן לימין ולא לשמאל".

 


 

  

  

  

 

מדגם ערוציפ אינפו  ()

גם יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר עם פרסום תוצאות המדגמים בערוצים השונים כי "ניצחנו! העם בישראל אמר את דברו! תודה לאלפי הפעילים ולמעל מיליון מצביעים. בבחירות האלה יש מנצח ברור ומפסיד ברור. ביבי הבטיח 40 מנדטים והפסיד בגדול. הנשיא רואה את התמונה וצריך להטיל את הרכבת הממשלה על המנצח! אין אפשרות אחרת!".

 

נכון לשעה 20:00 שיעור המצביעים עמד על 61.3 אחוזים, כלומר 3,884,636 בני אדם הגיעו לקלפיות. מדובר בירידה קלה לעומת הנתון המקביל ב-2015 - אז עמד שיעור המצביעים על 62.4 אחוזים. ועדת הבחירות המרכזית הודיעה כי שיעור הצבעה סופי לא יתפרסם הלילה.

 

במדגם ynet עלו התוצאות הבאות: כחול לבן 33, הליכוד 27, העבודה 9, חד"ש-תע"ל 7, ש"ס 7, הימין החדש 6, יהדות התורה 5, כולנו 5, זהות 5, איחוד מפלגות הימין 4, מרצ 4 בל"ד-רע"ם 4, ישראל ביתנו 4.

 

קובי נחשוני, אלישע בן קימון ואמיר אלון השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח, לע"מ
בנימין נתניהו
צילום: חיים צח, לע"מ
מומלצים