שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  התוכנית להקמת מכללות צה"ל בירושלים תחזור לדיון נוסף
  מוסדות התכנון יידרשו שוב לדון בתוכנית, לאחר ששלושה מנציגי הוועדה המחוזית של ירושלים הגישו נגדה ערר. לטענת השלושה, קידום התוכנית נעשה תוך כדי ניסיון להסתיר מידע אודותיה מהציבור

  התוכנית להקמת מכללות צה"ל בירושלים תחזור לדיון נוסף במוסדות התכנון, לאחר שכבר אושרה סופית. ל-ynet נודע כי שלושה מנציגי הוועדה המחוזית של ירושלים במינהל התכנון הגישו היום (ה') ערר נגד התוכנית, בדרישה לבטלה ולבחון מחדש את החלופות שנדחו. המשמעות: התוכנית תעלה להכרעת ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ולבנייה.

   

  הוועדה המחוזית אישרה את התוכנית להקמת מכללות צה"ל בירושלים

  אדם טבע ודין: הקמת תחנות כוח מונעות בגז בשכונות תסכן את התושבים

  חברת פי גלילות תפורק לקראת הקמת 12 אלף יחידות דיור

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  התוכנית קיבלה תוקף בחודש פברואר האחרון על ידי ועדת המשנה להתנגדויות המחוזית. היא משתרעת על שטח של 39 דונם בצפון שכונת קריית מנחם ובסמוך ל"כפר השבדי" לילדים בעלי צרכים מיוחדים בדרום העיר, על ציר בין הר הרצל ליד ושם. ברקע לגיבושה עומדות החלטות ממשלת ישראל משנת 1976 ומשנת 2005, שקבעו כי מכללות צה"ל צריכות לחזור לעיר הבירה.

  הדמיית מתחם המכללות הצבאיות בירושלים (הדמיה: הרשות לפיתוח ירושלים)
  הדמיית מתחם המכללות הצבאיות בירושלים(הדמיה: הרשות לפיתוח ירושלים)

   

  התוכנית כוללת הקמת קמפוס חדש שיקלוט את פעילות מכללות הפיקוד והמטה של צה"ל ממחנה גלילות, ויכלול שמונה בתי ספר להכשרות צבאיות שונות, מבנים

  משותפים כגון אודיטוריום, מתקני ספורט, בניינים למינהל וכן מתקני מגורים. התוכנית הוגשה על ידי הרשות לפיתוח ירושלים ונערכה על ידי משרד ארד סימון אדריכלים.

   

  הערר הוגש לוועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית על ידי נציג עיריית ירושלים עופר ברקוביץ', נציג החברה להגנת הטבע אברהם שקד, ונציג מועצת מטה יהודה ניב ויזל. השלושה מבקשים להורות על ביטול התוכנית ולבצע בדיקה נוספת של החלופות האחרות שהוצגו בעיר ואשר נדחו על ידי הרשות לפיתוח ירושלים ועל ידי צה"ל. 

   

  מדובר בתוכנית המיועדת לגבעה בשולי עין כרם הידועה בכינוי "גבעת הטרסות" – שטח ערכי במיוחד, המקודם להכרזה כאתר מורשת ונוף תרבות על ידי אונסק"ו. בערר נטען כי קידום התוכנית נעשה תוך כדי הסתרת מידע, דבר שהביא לפגיעה בזכות הציבור ומתנגדי התוכנית להציג התנגדות ראויה. 

   

  מגישי הערר מוסיפים כי ניתן לממש את התוכנית בכל אחת מהחלופות האחרות שהוצגו בפני הוועדה, באופן שיותאם גם לתהליכי הציפוף המתוכננים לעיר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדמיה: הרשות לפיתוח ירושלים
  הדמיית מתחם המכללות הצבאיות בירושלים
  הדמיה: הרשות לפיתוח ירושלים
  מומלצים