שתף קטע נבחר

הג'יהאד האיסלאמי: נפגע בערים גדולות אם ישראל תבצע חיסולים

מנהיג ארגון הטרור בעזה, זיאד נחאלה, הגיב לראשונה על חשיפת מפקד החטיבה הצפונית של הזרוע הצבאית, בהאא אל-עטא, ולהערכות כי מדובר ברמז לחיסול אפשרי בידי ישראל: "לא יהיו לנו קווים אדומים"

 

  ()
זיאד נחאלה: נפגע בערים גדולות, לא יהיו לנו קווים אדומים

מנהיג הג'יהאד האיסלאמי בעזה, זיאד נחאלה, הגיב היום (ה') לראשונה על חשיפת מפקד החטיבה הצפונית של הזרוע הצבאית של ארגונו, בהאא אל-עטא מוקדם יותר השבוע, ולהערכות כי חשיפתו היא רמז לחיסול אפשרי שלו אם ימשיך לנסות ולהוציא פיגועים.

 

"נגיב במלוא העוצמה לכל חיסול של פעילים, ללא קשר לתפקידם או לארגון אליו הם משתייכים", אמר נחאלה - ואיים: "נפגע בערים גדולות בתגובה לכך בלי קשר להסכמים. לא יהיו לנו קווים אדומים".

 

מנהיג הארגון הוסיף: "קיום ההתנגדות קשור בקיומה של ישראל. כל עוד ישראל מתקיימת, גם ההתנגדות תתקיים ותמשיך לפעול. אסור לנו לשכוח כי בסופו של דבר ישראל מעוניינת להפשיט את ההתנגדות מנשקה. כל משמעות עסקת המאה היא עניין כלכלי בתמורה (לאדמות) פלסטין".

מפקד גזרת צפון ב עזה של הגא״פ הג'יהאד האסלאמי בהאא אבו אל-עטא ()
בהאא' אבו אל-עטא
 

צה"ל הפנה אצבע מאשימה כלפי אל-עטא ופרסם את תמונתו בעקבות הרקטה ששוגרה ביום שני האחרון מרצועת עזה לעבר ישראל והתפוצצה בלב ים. ההערכה הראשונית הייתה שמדובר בניסוי של חמאס, אולם בהמשך התברר כי מדובר בשיגור מכוון של הג'יהאד האיסלאמי. 

 

הפניית האצבע המאשימה כלפי אל-עטא ופרסום תמונתו הן צעד חריג. צה"ל נמנע מלעשות זאת בדרך כלל ויש בכך בהחלט כדי להזהירו מחיסול. בצבא ציינו עוד כי הג'יהאד האיסלאמי מנסה להוציא אל הפועל בשבועות האחרונים פיגועים "בחתימה נמוכה" מבלי שידעו שזה הוא, באופן שיכול לדרדר את המצב ברצועה ולפגוע בהליכים אזרחיים.

 

 

מוקדם יותר היום, מצרים זימנה בבהילות את בכירי הג'יהאד האיסלאמי ובכירים בחמאס לקהיר, בניסיון להנמיך את הלהבות לאחר יממה מתוחה ברצועת עזה. צה"ל תקף במהלך הלילה יעדי טרור של חמאס בצפון הרצועה, בתגובה על שיגור בלוני נפץ ותבערה לעבר שטח ישראל אתמול, כך נמסר מדובר צה"ל. מאוחר יותר, ב-05:36, נשמעו שתי התרעות צבע אדום במועצה האזורית שדות נגב, ומצה"ל נמסר כי זוהו שני שיגורים מהרצועה לעבר שטח ישראל.

 

 

המשלחות של חמאס ושל הג'יהאד האיסלאמי, שיצאו עוד היום לקהיר, צפויות לדרוש שישראל תיישם את השלב השני של הבנות ההסדרה, שכולל בין היתר גם הכנסת כסף לרצועת עזה לתשלום מענקים למשפחות נזקקות. ייתכן שלפגישות יגיעו גורמים בכירים נוספים משני הארגונים הללו - שנמצאים דרך קבע בחו"ל. 

  

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים