שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המסעדנים חוזרים בהם מהצהרת שביתת המסעדות באירווזיון

  התקפלו: אחרי הצהרה שנתנו המסעדנים בה הודיעו על סגירת מסעדות בארץ בשבוע האירווזיון, חזרו היום המסעדנים מהחלטתם: "כרגע החלטנו ללכת על הפן האחראי והשקול, את המחאה נדחה לנקודת זמן אפקטיבית יותר"

   

  צפו: ההצהרה על סגירת המסעדות בשבוע האירוויזיון 

   

  אחרי הצהרה דרמטית שנתנו לפני כחודשיים שלוותה בסלוגן "רצו אירווזיון קיבלו ביזיון", החליטו המסעדנים שלא להשבית את המסעדות בארץ בשבוע האירוויזיון. למערכת ynet נודע כי רק 450 חברים עמותת "מסעדנים חזקים יחד" נתנו את הסכמתם לסגירה.

   

  מחאת המסעדנים באירוויזיון תדחה לשעת כושר אחרת (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  מחאת המסעדנים באירוויזיון תדחה לשעת כושר אחרת(צילום: Shutterstock)
    

  תומר מור, מבעלי בית הקפה "ג'רמיה" בת"א וממנהיגי המאבק, אמר היום כי עמותת מסעדנים חזקים ביחד״ החליטה לסגת בינתיים מעניין ההשבתה היזומה ולהמשיך לפעול בנתיב ההידברות בלבד: "מאז תוצאות הבחירות אנחנו ממשיכים בדיאלוג בו התחלנו עם נבחרי ציבור, ואנחנו הולכים בכיוונים חיוביים כדי לקדם את העשייה. במימוש המחאה המתוכננת כרגע יש אולי הרבה אפקט ציבורי ותהודה בינלאומית אבל יכולת החיבור שלה לשטח היא נמוכה, כיוון שאין ממשלה פעילה ואנחנו מבינים את זה. אם בהמשך נראה שיהיה צורך אנחנו נחזור לצעדי המחאה, אבל כרגע מדובר במחאה שתגיע לחלל ריק. ספציפית כרגע אנחנו מבינים שיש אירוע משמח ואנחנו ניקח חלק בחגיגה הזו של המדינה, אבל ברגע שתהיה ממשלה חדשה אנחנו מקווים שנוכל להתחיל לממש את הדרישות שלנו".

   

  בשיחות סגורות אמר מור למסעדנים כי ההחלטה לא הייתה פשוטה, וציין כי על אף מספר המסעדנים הגדול שהצטרפו לשביתה, מדובר על מספר חסר חשיבות. "בעתיד הקרוב יהיו לנו עוד סיבות למחות", כך ציין מור בפני המסעדנים.

   

  "חשוב לציין כי מאות מסעדות ברחבי העיר והארץ כן הביעו נכונות והסכימו להשתתף במחאה", הוסיף מור", "היתה הענות מאד גדולה, אבל כרגע החלטנו ללכת על הפן האחראי והשקול יותר".

   

  השף חיים כהן בירך על ההחלטה, ואמר: "אני מברך על ההחלטה, אני חושב שההחלטה נכונה, מהרגע שהאירווזיון הפך לאירוע פוליטי נגד מדינת ישראל, אף אחד מאיתנו לא יכול לצאת נגד המדינה ולתת יד לגופים האנטישמים שמנסים לקלקל למדינת ישראל את האירוויזיון".

   

  מחאת המסעדנים הגדולה החלה לפני למעלה משנה, עם מחאה על המיסוי הגבוה המושת על העסקת עובדים זרים. בהמשך צברה המחאה תנופה והיא היום עוסקת גם בחוק הטיפים, במצוקת כוח האדם בתחום ועוד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  המסעדות בארץ לא יסגרו בשבוע האירווזיון
  צילום: shutterstock
  מומלצים