שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש המוסד לשעבר: "להחזיר את ישראל לפסים נורמליים"
  אלוף במיל' דני יתום, שפרש מהכנסת ב-2008, שוקל להתמודד בפריימריז לראשות העבודה, ומאמין שיצליח להחזיר את הבוחרים למפלגה שקרסה לשישה מנדטים: "כולם יחזרו הביתה עם מנהיגות נכונה"

   

   

  יותר מעשור לאחר שהתפטר בסערה מהכנסת, ראש המוסד לשעבר, אלוף במיל' דני יתום, הודיע כי הוא שוקל להתמודד על ראשות מפלגת העבודה, בפריימריז שצפויים להתקיים בנובמבר. בריאיון לאולפן ynet, הזהיר מפני ממשלת ימין-קיצונית שתביא להרס "הערכים האוניברסליים" שבהם דוגלת המפלגה, ול"התמוטטות כוללת" של הרשות הפלסטינית. "כל מי שיכול לסייע למדינת ישראל לחזור חזרה לפסים הנורמליים צריך להתגייס", הכריז.

   

  לדברי יתום, מפלגת העבודה, שקרסה לשישה מנדטים בבחירות האחרונות, עדיין רלוונטית ויכולה לשוב לתפארתה בעבר. "מספר האזרחים והאזרחיות שמאמינים בערכים של מפלגת העבודה הוא הרבה יותר גדול. חלקם פשוט עברו לפרק הזמן של הבחירות האחרונות ל'כחול לבן' במטרה לנסות ולנצח את הליכוד ולהביא להחלפת השלטון, זה לא הצליח. להערכתי כולם יחזרו הביתה בפעולה נכונה של מנהיגות מפלגת העבודה", אמר.

   

  "עם מנהיגות נכונה - כולם יחזרו הביתה לעבודה". יתום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  "עם מנהיגות נכונה - כולם יחזרו הביתה לעבודה". יתום(צילום: גיל יוחנן)

  יתום, שהתמודד כבר לראשות המפלגה בפריימריז ב-2007 שבהן נבחר אהוד ברק, והגיע רק למקום האחרון, אומר כי מה שמניע אותו לשוב ולהתמודד הוא החשש מהפעולות שתבצע ממשלתו החמישית והמסתמנת של בנימין נתניהו, אותה הגדיר "ממשלת ימין-קיצונית".

   

  "עזבתי במפח נפש את הכנסת מכיוון שדברים לא מצאו חן בעיניי, אבל מדינת ישראל שאותה אני מאוד אוהב, קודמת לכל. היא נמצאת היום במצב שבו היא עלולה להתדרדר אל עברי פי פחת".

   

  יתום הזהיר כי אם תמומש הכוונה לסיפח את יהודה ושומרון – הדבר יביא להתמוטטות הרשות הפלסטינית. "כבר היום היא הולכת ומתמוטטת מבחינה כלכלית, אבל בהתמוטטות כוללת אנחנו נצטרך לדאוג לעוד 2.6 מיליון פלסטינים, דבר שיעלה לנו בערך 55 מיליארד שקל כל שנה, כסף שצריך ללכת לחינוך ילדינו, לסגירת פערים".

  אבי גבאי ועמיר פרץ (צילום: אבי מועלם , חגי דקל)
  גבאי מציע פריימריז בנובמבר, פרץ רוצה יו"ר זמני בלבד(צילום: אבי מועלם , חגי דקל)

  -דיברת עם גורמים במפלגת העבודה בזמן האחרון? יש מישהו שתומך בך?

  "לא דיברתי עם אף אחד. דיברתי עם משפחתי, התייעצתי איתם. אני לא חושב שצריך לדבר על זה עם אחרים, מי שיחליט שאני מתאים יתמוך בי כאשר אני אודיע על כך שאני מתמודד סופית, ומי שיחשוב שיש מישהו אחר שטוב ממני, יתמוך באותו אחר".

   

  הפריימריז בעבודה צפויים כאמור להתקיים בחודש נובמבר, לפי החלטת הנהלת המפלגה, שקיבלה את הצעתו של היו"ר אבי גבאי. החלטה זו דורשת את אישור ועידת המפלגה, שתכונס להצביע על כך בחודש הקרוב. מנגד, ישנה כוונה להעלות להצבעה בוועידה את הצעתו של ח"כ עמיר פרץ, שלפיה יש למנות יו"ר זמני למשך שנה וחצי עד שנתיים, ורק לאחר מכן לקיים בחירות לתפקיד יו"ר קבוע. כדי להעלות את ההצעה יצטרכו חברי הוועידה להשיג יותר מאלף חתימות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים