שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נאשם ברצח גרושתו: "ניצלה אותי בעבודות בבית"

  דוד חיים, שמואשם ברצח גרושתו אופירה ובקבורתה בחצר, נחקר על ידי נציגת הפרקליטות וטען כי הרצח לא היה מתוכנן: "נכנסתי ללחץ". על המניע: "אף אחת לא תשפיל את הבנות שלי". השופט לא התרשם: "סתירות רציניות"

   

  הנאשם ברצח - דוד חיים והנרצחת אופירה חיים (צילום: שמוליק דודפור )
  דוד ואופירה חיים(צילום: שמוליק דודפור )

   

  דוד חיים, תושב תל מונד המואשם ברצח גרושתו אופירה, המשיך להעיד היום (שלישי) במשפט הרצח בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד. גופתה של אופירה התגלתה ביולי בשנה שעברה בחצר ביתה לאחר שלושה שבועות שבהם הוגדרה נעדרת.

   

  חיים נחקר על ידי נציגת הפרקליטות, עו"ד יעל זליג מפרקליטות מחוז מרכז, וטען בעדותו שלא תכנן את הרצח מראש: "זה קרה באותו יום בשעת לחץ". הוא הוסיף: "זה לא היה מתוכנן. אם אני אחפור בור 3 מטר - זה תכנון. במשך חודש כולם ראו את הבור ולא העמקתי אותו באותו יום. למה חפרתי את הבור? יש שם תעלה שצריך למלא ולעשות בטון". עם זאת הבהיר: "לא אמרתי שלא רצחתי אותה".

   

  דוד חיים בבית המשפט    (צילום שמוליק דודפור)

  דוד חיים בבית המשפט    (צילום שמוליק דודפור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  חיים הסביר על היחס העוין כלפי גרושתו: "אף אחת לא תשפיל את הבנות שלי. כל אבא היה עושה את זה. גם את (לפרקליטה - ג"מ). אני בתור אבא הייתי צריך לגונן עליהן. היא ניצלה אותי בעבודות בבית. לא חשבתי לרצוח אותה". חיים נשאל מדוע במשך שלושה שבועות לא סייע לבנות שלו ואמר את האמת. לכך השיב: "הן לא היו במצוקה".  

   

  הפרקליטה הקריאה את עדותה של אחת הבנות לגבי שיחה שקיימה עם אביה בזמן שאמה נחשבה נעדרת: "הוא אמר 'הטלתי על א' (בת נוספת) פצצה, ואני מטיל גם עלייך, הבית הזה מגיע גם לי ואמא שלכם הוציאה אותו במרמה". חיים התייחס לעדות והשיב: "לא היה ולא נברא. לא דיברנו על כסף אלא איך אני עוזר להן".

   

  השופט מנחם פינקלשטיין אמר לחיים במהלך הדיון: "יש סתירות רציניות בדברים שלך. ערך האמת אינו ערך עליון אצלך".

   

   

  דוד חיים המואשם ברצח גרושתו אופירה חיים בבית המשפט בלוד (צילום: יריב כץ )
  דוד חיים בבית המשפט בלוד(צילום: יריב כץ )

   

  לפי כתב האישום, השניים התגרשו בשנת 2004 וחלקו מתחם מגורים אחד עם בני משפחה נוספים. על רקע סכסוכים משפחתיים וכספיים בין השניים החליט דוד לרצוח את אופירה והחל בתכנון הרצח. במסגרת זו הוא פנה לגנן שעבד עימו וביקש ממנו לחפור בור בחצר האחורית בביתה של אופירה, סמוך לעצי פרי, בטענת שווא שהוא זקוק לבור כדי לטפל בנזילת מים.

  חצר הבית בתל מונד בו נמצאה הגופה (צילום: עידו ארז)
  חצר הבית בתל מונד (צילום: עידו ארז)
    

  ב-20 ביוני, בשעות אחר הצהריים, הצטייד חיים בחוט ניילון, שוחח עם המנוחה מחוץ לביתה וביקש ממנה כמה בקשות שקשורות למגוריהם, אך המנוחה סירבה לכל בקשותיו. בעודם משוחחים הוא הוביל אותה אל חצר הבית, אז התנפל עליה מאחור, כרך בחוזקה את חוט הניילון סביב צווארה וחנק אותה במשך כעשר דקות, למרות מחאותיה, עד שאפסו כוחותיה והיא נפלה ארצה.

   

  חיים שחרר את המנוחה, ואחז בפרק כף ידה כדי לוודא שהיא אינה בחיים ושאינה נושמת עוד. בהמשך, הוא נטל את חפירה והעמיק את הבור עד שהתאים למידותיה של המנוחה. לאחר מכן הוא הטמין אותה בבור וכיסה אותה בחול עד שלא ניתן היה להבחין בדבר. לאחר ביצוע המעשה פעל הנאשם במטרה להסתיר את מעשיו - ריסק את מכשיר הטלפון הנייד של המנוחה, לקח את תיקה וגזר את כרטיסי האשראי שהיו בארנקה. מיד לאחר הרצח הוא הגיע לבית אמו כדי לשחק איתה קלפים, כפי שנהג בשגרת היומיום. לאחר מכן נערכו חיפושים אחרי אופירה עד שנמצאה גופתה.

   

  מלבד האישום בגין רצח מואשם חיים גם בעבירות של שיבוש הליכי משפט ומסירת ידיעה כוזבת.


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים