שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הקרדיולוג לא ביצע בדיקות הלב הנדרשות - ובן ה-35 מת לאחר יומיים

  בני משפחתו של בן 35 שנפטר מאירוע לבבי תובעים את קופת חולים מכבי, בטענה כי הרופא המטפל לא התייחס לתלונותיו ולא שלח אותו לבדיקות נוספות למרות מצבו הבריאותי המורכב. הקופה: "לומדים את התביעה ונגיב בבית המשפט"

  את המוות הפתאומי הזה ניתן היה למנוע: כך טוענים בני משפחתו של בן 35, שיומיים לאחר שהתלונן על כאבים בלבו – נפטר מאירוע לבבי.

   

  בני המשפחה הגישו באחרונה תביעה נגד קופת חולים מכבי כשהם מגובים בחוות דעת של קרדיולוג מומחה, שקבע כי הצעיר לא עבר בדיקות ומעקב כפי שנדרש בעקבות תלונתו.

   

  קיראו עוד:

  לראשונה: נחשפים נתוני הרשלנות הרפואית בישראל

  אבחון סרטן באיחור: מהי רשלנות רפואית באונקולוגיה?

  כך תגישו תביעת רשלנות רפואית: מדריך

   

  רופאה וחולה (צילום: shutterstock)
  התעלמות מסימני אזהרה מובהקים לקיומה של תעוקת לב(צילום: shutterstock)

   

  "התעלמות מסימני האזהרה מובהקים"

  המשפחה – אלמנתו וארבעת ילדיו הקטנים של המטופל, שקיבל טיפול בקופת חולים מכבי, הגישו באמצעות עורכי הדין כרמי בוסתנאי ויניר קינן ממשרד בוסתנאי, לבית המשפט המחוזי בתל אביב, תביעה בסך 8 מיליון שקל נגד קופת החולים והקרדיולוג שטיפל בו בטענה לרשלנות רפואית שהביאה למותו.

   

  בכתב התביעה נטען כי הצעיר, שסבל מבעיות לבביות משמעותיות ובין השאר עבר ארבעה צנתורים ואף היה מאושפז בטיפול נמרץ, היה גם חולה סוכרת. הוא הגיע לבדיקה אצל הקרדיולוג המטפל שלו והתלונן על כאבים בלב, שכללו קוצר נשימה במאמץ.

   

  הרופא, כך נטען בכתב התביעה שיחרר אותו לביתו מבלי לבצע בדיקות ומבלי להפנותו למיון להמשך בירור הבעיה. כעבור יומיים, נמצא הצעיר בביתו מחוסר הכרה. הוא הועבר לבית חולים ושם נקבע כי נפטר מאוטם בשריר הלב.

   

  בחוות דעת של קרדיולוג מומחה, פרופ' הילטון מילר, שצורפה לכתב התביעה נכתב "הייתה התעלמות מסימני אזהרה מובהקים לקיומה של תעוקת לב חדשה והתעלמות מגורמי הסיכון הרבים של התובע, הכוללים: היסטוריה לבבית עשירה, הכוללת ארבעה צנתורים בפרק זמן קצר, היותו חולה סוכרת וגם העובדה שהיה מעשן פעיל".

   

  כמו כן, מציין המומחה, כי למרות המחלה המפושטת ובניגוד להמלצות: "לא הוצע לו לעבור ניתוח מעקפים, אשר היה עשוי להשיג רוסקולריזציה מלאה יותר (חידוש זרימה בכלי הדם) מאשר צנתור ועם סיכון נמוך יותר לתמותה חמש שנים לאחר הטיפול".

   

  לדבריו, טיפול באמצעות ניתוח מעקפים היה מונע את הצורך לבצע צנתור חוזר, פעם אחר פעם, וייתכן, בסבירות גבוהה, שהיה מונע את מותו בטרם עת.

   

  על פי חוות הדעת של המומחה כאשר הצעיר הגיע לרופא והתלונן על כאבים, לא בוצעו הבדיקות האבחנתיות הנדרשות, כגון אק"ג, אקו לב וכדומה והוא אף לא הופנה למיון להמשך בירור מיידי.

   

  בהמשך הוא כותב:" לו היה פועל הקרדיולוג בהתאם להמלצות ולפרקטיקה הרפואית, היה נמנע מותו הפתאומי של המטופל".

   

  מקופת חולים מכבי נמסר בתגובה:"קיבלנו את כתב התביעה ואנו לומדים את פרטיו. נמסור התייחסות מפורטת בבית המשפט".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shuttetrstock
  אקג. הבדיקה לא בוצעה כנדרש
  צילום: shuttetrstock
  עו"ד כרמי בוסתנאי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים