שתף קטע נבחר

שחזור גלגולים: לא לשם הסקרנות, לשם הטיפול

מדוע באתי לעולם? מה תפקידי בחיים ומה ייעודי? מדוע אני סובל מבעיות בריאות כאלה ואחרות? מה המקור לפחדים או למצבי הרוח שלי? מדוע מערכות היחסים שלי לא מצליחות? חזרה לגלגולים הקודמים יכולה לספק תשובות לשאלות אלה. בסדרת הראיונות "מסע חיפוש", בוחנת שלומית שרביט ברזילי שיטות טיפול שונות המסייעות להתפתחות אישית. הפעם עם ד"ר ירון זפרן, מטפל בשחזור גלגולי נשמות. צפו

שחזור גלגולים - תעודת זהות:

שם השיטה: שחזור גלגולים לתיקון הקארמה

על קצה המזלג: שיטת טיפול פורצת דרך שמאפשרת לנו לגלות מי היינו בגלגולים קודמים, היכן חיינו ומה עברנו, כדי להבין טוב יותר את החיים שלנו כיום ואת השיעורים שאנחנו עוברים (למשל – מדוע מזל רע פוקד אותנו, מדוע יש לנו קשיים במערכות יחסים מסוימות ועוד), ויתרה מזאת – לשפר ואף לרפא ממש בעיות רגשיות וגופניות.

 

צפו בראיון:

 

 

איפה ומתי? השיטה התפתחה בעיקר במחצית השניה של המאה העשרים, על ידי מספר פסיכולוגים, פסיכיאטרים וחוקרי נסתר. בתחילת הדרך שחזור גלגולים נעשה באמצעות היפנוזה, אך כיום כבר הוכח שאין צורך בהיפנוזה כדי לשחזר גלגולים קודמים, אלא ניתן להגיע לתוצאות מצוינות באמצעות שימוש בדמיון מודרך בלבד. האדם העיקרי שמזוהה עם השיטה הוא ד"ר בריאן וייס, פסיכיאטר אמריקאי חשוב ממוצא יהודי, שטיפל בהצלחה באמצעות שחזור גלגולים בבעיות רגשיות מורכבות, וביעילות גדולה יותר מהתוצאות שהניבו השיטות המקובלות, כמו תרופות פסיכיאטריות.

 

  • לצפייה בפרק העוסק בשיטת העבודה של ביירון קייטי, לחצו כאן
  • לצפייה בפרק העוסק ב-NLP ודמיון מודרך, לחצו כאן
  • לצפייה בפרק העוסק בתטא הילינג, לחצו כאן
  • לצפייה בפרק העוסק בשיטת המסע של ברנדון בייס, לחצו כאן
  • לצפייה בפרק העוסק בריברסינג - נשימה מעגלית, לחצו כאן
  • לצפייה בפרק העוסק בהיפנוזה לחצו כאן

 

 

למי השיטה מתאימה? השיטה מתאימה למי ששואל את עצמו מדוע באתי לעולם? מה תפקידי בחיים ומה יעודי? מדוע אני סובל מבעיות בריאות כאלה ואחרות? מה המקור לפחדים או למצבי הרוח שלי? מדוע מערכות היחסים שלי לא מצליחות? חזרה לגלגולים הקודמים יכולה לספק תשובות לשאלות אלה, ואף מאפשרת לטפל בהן באמצעות רטרו-הילינג (סדרת טכניקות של ריפוי אנרגטי שפיתח דר' ירון זפרן), ולשפר באופן זה בצורה ממשית את החיים כאן ועכשיו.

 

יתרונות השיטה: השיטה מאפשרת הבנה מעמיקה של עצמנו ושל הגורל שלנו, כפי ששום דרך אחרת לא מאפשרת. ההסטוריה של הנשמה שלנו נחשפת בפנינו, ומקור הקשיים העכשוויים שלנו מתגלים. והחשוב מכל: כפי שגילה ד"ר בריאן וייס, השיטה מאפשרת לטפל בהרבה בעיות (חרדות ועוד) בצורה מהירה ויעילה.

  

חסרונות השיטה: רב האנשים שמבקשים לשחזר גלגול קודם, עושים זאת מתוך סקרנות לדעת מי היו בגלגול קודם. אך יש להבין שהשיטה היא בראש ובראשונה שיטת טיפול, שמטרתה לעזור לפתור בעיות מהן אנחנו סובלים בחיים הנוכחיים.

 

טיפים ברוח השיטה מאת דר' ירון זפרן

  • כדי להפיק את המירב משחזור גלגולים, חשוב להכיר קודם מושגים כגון נשמה וקארמה. בנוסף, יש להיות מתורגלים בהרפיה עמוקה ודמיון מודרך, שהשימוש בהם הוא הבסיס להצלחת הטיפול. היות ובטיפול אישי לרב אין פנאי להכין היטב את המטופל, התוצאות המושגות לא תמיד מספקות. לכן, מומלץ למי שמעוניין להתנסות בשחזור גלגולים להשתתף לפני כן בסדנת הכנה, שבה מתרגלים הרפיה ודמיון מודרך, ובמקביל מקבלים ידע על המשמעות של גלגול נשמות, ועל עקרונות הקארמה.

 

  • לא כל אדם מתחבר לטכניקה הבסיסית של שחזור גלגולים. קיימות טכניקות שונות ומגוונות. קורס שחזור גלגולים, בניגוד לטיפול אישי, מאפשר התנסות בטכניקות שונות ומציאת השיטה הנכונה לנו. לדוגמא, אנשים שמתקשים בדמיון מודרך, מצליחים יותר לפעמים בטכניקה שנקראת "שחזור דרך הגוף" שבה מעסים נקודות בגוף בהן אצורים זכרונות מגלגולים קודמים, כמו "העין השלישית" שבמרכז המצח, וכך מסוגלים לראות בבהירות את גלגולינו הקודמים עם מינימום שימוש בדמיון מודרך. שיטה אחרת שניתן ללמוד נקראת "קריאת נשמה" בה אפשר לראות ( באופן פיסי ובעיניים פקוחות)  מה היה אדם אחר בגלגול קודם.

 

מטפלים בשיטות שונות המעונינים להשתתף בסדרה "מסע חיפוש", מוזמנים לשלוח מייל ל: shlomit-sh@ynet.co.il ולציין בנושא "למסע חיפוש".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
טיפול קארמתי. שחזור גלגולים
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים