שתף קטע נבחר

הנשים שרו "הללויה" - המפגינים החרדים ברחו

הפגנה של חרדים קיצונים, פעילי אתרא קדישא, נגד עבודות בינוי בשהם בטענה לחילול קברים - הסתיימה מהר משציפו: תושבות היישוב שנענו לקריאת ראש המועצה והגיעו להפגין נוכחות נגדית, החליטו לפעול במקום שבו נכשלו כוחות היס"מ, ופרצו בשירת "הללויה". צפו בתיעוד

 

ריח הבואש והפעלת הכוח הפיזי לא הוכיחו את עצמם נגד מחאות החרדים הקיצונים – ויש מי שמצא שיטה מקורית לפיזור המפגינים: קבוצת נשים הצליחה להניס השבוע באמצעות שירה קולנית, פעילים מארגון "אתרא קדישא" שהפגינו נגד חילול קברים ביישוב שוהם. המוחים טענו כי עבודות בינוי שנעשות במקום פוגעות בקברים עתיקים, אך החשש מהאיסור ההלכתי לשמוע קול אישה הכניע אותם.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>

 

לקראת ההפגנה שנערכה ביום א' בצהריים, קרא ראש המועצה המקומית שוהם, איתן פיטגרו, לתושבים להתייצב מולה יחד איתו. "לא נאפשר לאף אחד לסחוט את היזמים שלנו, וניתן רוח גבית לבניית אזור התעשייה של שוהם", כתב בפייסבוק. "לא ניתן לקומץ קיצוני לסחוט אותנו. אני אהיה שם ביום ראשון ב-12:00 לצד משטרת ישראל".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

כמה תושבים בהנהגת "שהם חופשית" נענו לקריאה, וכאמור בחרו את הדרך לגבור על המפגינים. בתיעוד נראות חמש נשים שרות את "הללויה" האירוויזיוני של גלי עטרי, כשברקע זעקות החרדים הקיצונים "גיוועלד", ולצדן גבר המעודד אותן, מצלם את המחאה וקורא בהתלהבות: "הם בורחים, זה לא ייאמן". המפגינים, מצדם, סתמו תחילה את אוזניהם - וכשהנשים התקרבו והגבירו את קול השירה – הם התרחקו מהמקום.

 

"עדיף על פרובוקציות מצדם"

"הנשים עמדו שעות ארוכות בשמש, ושרו", מספרת כנרת שפר, העומדת בראש הארגון. אמיר ימפל, שנכח במחאה נגד פעילי "אתרא קדישא" ואף תיעד אותה, כתב בפייסבוק: "שירת נשים עובדת הכי טוב נגדם. מצאתי דרך לא אלימה להתמודד עם הקבוצה הקיצונית הזאת שמנסה לסחוט את כספי הציבור בשוהם כדי 'להתעלם' מהאפשרות שיש שם קברים (יש מסמך של רשות העתיקות שאומר במפורש שלא נמצאו קברים)".

 

  (צילום: אמיר ימפל)
הנשים פרצו בשירת מחאה, המפגינים החרדים התפנו(צילום: אמיר ימפל)

 

ימפל סיפר ל-ynet: "המפגינים ברחו עם אצבעות בתוך האוזניים. זה עדיף בהרבה על עוד פרובוקציות שהיו נגמרות במעצר".

 

לדבריו, לאחר שראה כי קבוצת המפגינים לא מתייחסת לניסיונות היס"מ לעצור אותם וממשיכה להפריע לעבודות במקום, ארגן עם הנשים שהגיעו את מחאת השירה. "תמיד כשאני רואה את הצעקות והקללות נגד נשים, אני חושב שזה פתרון ומחאה נגד מי שלא יכולים לשאת שירת נשים. זה הרבה פחות אלים מכל דבר אחר", הוסיף.

 

אמיר ימפל ()
"זה הרבה פחות אלים". אמיר ימפל

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר ימפל
שרו במחאה
צילום: אמיר ימפל
מומלצים