שתף קטע נבחר

מקסיקו: "רצח הישראלים קשור להלבנת כספים"

לפי השר לביטחון הציבור במקסיקו, חיסול העבריינים הישראלים קשור לקרטלי הסמים הפועלים במדינה. בתקשורת המקומית דווח כי היורה משתייכת לקרטל חליסקו הנודע לשמצה, אך במשטרה סירבו לאשר את הדיווחים

השר לביטחון הציבור במקסיקו, אלפונסו דוראזו, אמר אמש (שישי) כי הרצח של בן סוטחי ואלון אזולאי במקסיקו סיטי היה קשור להלבנת כספים ולקרטלי הסמים שפועלים במדינה.

 

בתקשורת המקומית דווח כי היורה משתייכת לקרטל חליסקו הנודע לשמצה, אך במשטרה סירבו לאשר את הדיווחים.  

 

 

גורמים במשטרת ישראל ששוחחו עם ynet טענו השבוע כי אין להם ספק שהזמנת הרצח הגיעה דווקא מישראל. "זו רעידת אדמה במפת הפשע בארץ. נראה שהנסיעה שלו למקסיקו הייתה ידועה לאנשים רבים אחרים, והם פשוט הזמינו חיסול מקצועי מארגון פשע מקומי. לא בכל יום רואים עבודה שכזו ואין לנו ספק שלא מדובר בטעות וגם לא בפשע רומנטי אלא חיסול שהוזמן ובוצע", אמרו.

זירת הירי בקניון במקסיקו (צילום: AP)
זירת הירי במקסיקו(צילום: AP)

תיעוד רגעי הירי במקסיקו ()

אתמול הודתה אספרנסה גוטיירז רוג'אנו, האישה שנעצרה בחשד להתנקשות בשני הישראלים בקניון במקסיקו סיטי, שהיא רוצחת שכירה - ושקיבלה 5,000 פסו (כאלף שקלים) עבור המשימה. תיעוד מרגעי הרצח שפורסם הראה כי יחד איתה היה מתנקש נוסף שהחביא את נשקו הפרטי במפית. היורה השני טרם נתפס.

 

כלי התקשורת במקסיקו שפרסמו את צילומי האבטחה דיווחו כי מהרגע שבו נפתחה האש לעבר שני הישראלים עברו 25 שניות עד ששני המתנקשים נמלטו מהזירה.

 

כשנתפסה על-ידי השוטרים אמרה בהתחלה כי הסיבה לרצח הייתה אהבה נכזבת - אך המשטרה המקומית ומשטרת ישראל לא קנו את גרסתה. רוג'אנו, בת 33, הציגה את עצמה כבת זוגו של סוטחי וטענה כי רכשה אקדח ב-7,000 פסו לאחר שחשדה שבגד בה.

 

תיעוד רגעי הירי במקסיקו ()
תיעוד רגעי הירי במקסיקו

עוד לפני הירי, שני גברים הסיחו את דעתם של השומרים במקום, מה שחיזק את החשד שמדובר בפעולת הסחה של ארגון פשיעה. שני החשודים שנמלטו תועדו כשהם פותחים בירי וכופים על שוטר לשכב על הקרקע. לאחר מכן אחד מהם ככל הנראה לוקח את נשקו. אחד החשודים עלה למכונית, וחברו, שפגע בשוטר - ירה באוויר ונכנס אף הוא לכלי הרכב.

תיעוד ניסיון ההמלטות של המתנקשת במקסיקו ()
תיעוד ניסיון ההמלטות של המתנקשת במקסיקו

אספרנסה, החשודה ברצח הישראלים בן סוטחי ואלון אזולאי במקסיקו ()
החשודה ברצח הישראלים

לפי הרשויות במקסיקו, מטרת הפעולה הייתה הסחת דעת שתמנע מהמאבטחים להבחין ברצח שני העבריינים - שהתרחש דקות לאחר מכן.

 

סוטחי, בן 44, היה עבריין מוכר מאוד מתל אביב שריצה מאסר ארוך בגין מעורבותו בניסיון לרצח של מני אסלן בסוף שנות ה-90. הוא נידון ל-17 שנות מאסר על חלקו בשכירת רוצחים לנסיון חיסולו של אסלן. בתחילת שנות ה-2000 נמלט מכלא איילון בעזרת שוטר מושחת - והתגורר במרכז אמריקה עד שנתפס במקסיקו בחשד להפעלת כנופיית רצח וסמים.

 

ביולי 2004 הוסגר לישראל וטען שברח מחשש שיחוסל בכלא. "אם לא הייתי בורח הייתי מת, ויש לי תוכניות לחיות עוד הרבה שנים", אמר בחקירתו. "הכינו לי דרכון מזויף, ובחופשה הראשונה חתכתי לחו"ל, אל החיים היפים".


פורסם לראשונה 26/07/2019 21:44

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים