שתף קטע נבחר

תוכנית המתאר של קריית טבעון: תגדל ל-26.5 אלף תושבים

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז חיפה אישרה באופן סופי את תוכנית המתאר הכוללנית החדשה למועצה המקומית, במסגרתה צפויות להיבנות 1,540 יחידות דיור חדשות עד שנת 2040 - רובן דירות קטנות שישתלבו במרקם הבנוי באמצעות תוכניות להתחדשות עירונית

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז חיפה אישרה בשבוע שעבר באופן סופי את תוכנית המתאר הכוללנית החדשה לקריית טבעון. במסגרת זו צפויים להבנות במועצה המקומית 1,540 יחידות דיור חדשות עד שנת 2040, שיאפשרו להגדיל את מספר התושבים במקום מכ-18 אלף כיום, לכ-26,500 תושבים.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

 

תוכנית מתאר לקריית טבעון; הכניסה לבת ים מתחדשת

חילופי אוכלוסיות בבית שמש: אור ירוק להמרת דירות מחיר למשתכן

למרות ההתנגדות הנרחבת - אושרה תוכנית ענק ליהוד

 

התוכנית, שתחליף את תוכנית המתאר הקודמת של היישוב, משנת 1999, נועדה לשמש כתשתית תכנונית ובסיס לפיתוח היישוב ל-20 השנה הקרובות. הרוב המכריע של יחידות הדיור החדשות, כ-1,200, יהיו דירות קטנות שישתלבו במרקם הבנוי, באמצעות תוכניות התחדשות עירונית במתחמים מוגדרים ביישוב.

קריית טבעון. תגדל ל-26.5 אלף תושבים (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
קריית טבעון. תגדל ל-26.5 אלף תושבים(צילום: אבישג שאר-ישוב)
 

בנוסף כוללת התוכנית כ-146 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, וכ-45 אלף מ"ר לשימושי תיירות, מסחר ומבני ציבור בגבעת קושט שביישוב. אלו עתידים לכלול בין היתר פתרונות מגורים לגיל השלישי, הרחבת המוסד החינוכי ברמת הדסה והוספת שטח עבור תעסוקה בצמוד לשכונת צל אורנים. בנוסף קובעת התוכנית הנחיות לטיפוח והנגשת השטחים הפתוחים המשתרעים במעטפת היישוב, לצד שימור מרחב נחל קישון כטבעו ופיתוחו לפעילויות פנאי ונופש.

 

קרית טבעון משתרעת על 8,100 דונם בגבולו הצפוני של מחוז חיפה, בין עמק יזרעאל לעמק זבולון, בלב מרקם שטחים שמורים של יערות, גנים לאומיים ושמורות טבע. בוועדת התכנון חיפה, בראשות איתמר בן דוד, ציינו כי התוכנית נועדה לאפשר ליישוב לשמור על צביונו הכפרי והירוק, ונקבע כי אין להרחיב את הפריסה המרחיבת שלו באופן משמעותי, כמו גם שאין מקום לצופף אותו יתר על המידה. התוכנית הובלה על ידי לשכת התכנון במחוז חיפה והוגשה על ידי המועצה המקומית טבעון ורשות מקרקעי ישראל, כשבראש צוות התכנון עומד משרד לרמן אדריכלים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
קריית טבעון
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים