שתף קטע נבחר

בדרך: הקאנטרי קלאב הראשון במגזר הערבי

מרכז הספורט והנופש המיועד לחברה הערבית צפוי להתפרש על פני שטח של 10 דונם במועצה המקומית זמר, בה מתגוררים 7,000 תושבים ב-4 כפרים. בחודשים האחרונים נרשמו דיווחים רבים על אפליה ואיסור כניסה לבריכות השחייה הציבוריות ברחבי הארץ

סוף סוף יוקם קאנטרי גם עבור המגזר הערבי: בזמן שתושבי החברה הערבית בישראל מדווחים מדי קיץ על מקרים חוזרים ונשנים של אפליה במסגרתה נאסרת עליהם הכניסה לבריכות שחייה ציבוריות ברחבי הארץ - במינהל התכנון החליטו לקדם מרכז ספורט ונופש ראשון, שמיועד עבורם.

 

הבדואים מחוץ לבריכה: "שורף בלב, זו גזענות"

תובע את הקאנטרי בקריית גת: סירבו להכניס ערבים

"מכאן לא יזרקו אותנו": נחנכה בריכה ראשונה ברהט

 

הקאנטרי מתוכנן במועצה המקומית זמר, ששוכנת בסמוך לכביש 6 ובין הקיבוצים מגל ובחן. המועצה כוללת איחוד של ארבעה כפרים- ימה, ביר א-סיכה, מרג'ה ואיבתאן, ומתגוררים בה כ-7,000 תושבים.

קאנטרי ב זמר (הדמיה: חברת זידאן הנדסה בע
הקאנטרי שיקום במועצת זמר(הדמיה: חברת זידאן הנדסה בע"מ )

הפרויקט, שאושר לאחרונה להפקדה להתנגדויות בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז מרכז, משתרע על שטח של כ-10 דונם, בסמוך למגרש הכדורגל בצפון המועצה. הוא כולל בנייה בהיקף של 4,000 מ"ר, בהם בריכת שחייה, אולם ומתקני ספורט, וכן חניון תת קרקעי. עלות הפרויקט מוערכת בכ-18 מיליון שקל, ובנייתו צפויה להתחיל בשנת 2023.

קאנטרי ב זמר (הדמיה: חברת זידאן הנדסה בע
(הדמיה: חברת זידאן הנדסה בע"מ )
במינהל התכנון ציינו כי מיקומו של הקאנטרי בקצה היישוב נועד לאפשר מתחם גדול ואיכותי לפעילות ספורט ונופש במיקום שאינו מהווה מטרד לתושבים המתגוררים בסמוך.
קאנטרי ב זמר (הדמיה: חברת זידאן הנדסה בע
(הדמיה: חברת זידאן הנדסה בע"מ )

עורך התוכנית, ג'מאל זידאן, הוסיף: "תושבי האזור סבלו עד היום משירותי הספורט הלא מפותחים באזור. רוב השירותים הקיימים ניתנים בבתי עסק מאולתרים, שלרוב אינם מוסדרים. מהמחסור נולדה היוזמה להקמת קנטרי קלאב בזמר. עצם קיומו של מתחם רחב זה יאפשר לפתח ולהפעיל חוגי ספורט מיוחדים לקבוצות קטנות, לפי צורך ודרישה, מבלי שיפריעו לשירותים הניתנים לציבור הרחב".

שירה ברנד, יו"ר הוועדה המחוזית מרכז (צילום: קובי קנטור) (צילום: קובי קנטור)
שירה ברנד, יו"ר הוועדה המחוזית מרכז(צילום: קובי קנטור)

יו"ר הוועדה המחוזית מרכז, שירה ברנד, מסרה כי "הוועדה מברכת על קידום התוכנית למרכז ספורט ונופש לרווחת תושבי החברה הערבית, שימוש אשר נמצא בחוסר בחלק גדול מהיישובים החברה הערבית, ועם קידום תוכנית זו יוכלו ליהנות תושבי זמר והאזור כולו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: חברת זידאן הנדסה בע"מ
הקאנטרי שיקום במועצת זמר
הדמיה: חברת זידאן הנדסה בע"מ
מומלצים