שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קבוצת הטלגרם למכירת קנאביס למען המטופלים שידם אינה משגת

  קבוצת "טלכאן" הפועלת בטלגרם מציעה לרכוש קנאביס במחירים סמליים. לגבי שאלת חוקיות הקבוצה, אומר מייסדה, המכונה "הפרסי": "אין לנו רצון להיכנס למקומות של טלגראס. אנחנו רק רוצים לעזור"

  בעקבות המשבר בענף הקנאביס הרפואי והמחסור באספקה בבתי המרקחת, מציע ערוץ המסחר "טלכאן", הפועל באפליקציית טלגרם, מחיר מוזל למטופלים בהצגת רישיון לקנאביס.

   

  הרפורמה החדשה, אותה מקדם ראש היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות, יובל לנדשפט, הייתה אמורה להסדיר את מעמדו של הקנאביס כתרופה, לספק מוצר איכותי ולשמור על האינטרסים של המטופלים, ובכך להקל על חיי החולים. אבל רבים מהחולים טוענים כי הרפורמה לקחה להם את הדבר היחיד שסייע להם להתמודד עם כאבים ותופעות לוואי קשות.

   

  קיראו עוד: 

  המחסור בירוק: האנשים שנוסעים חצי מדינה בשביל קנאביס רפואי

  נזקי רפורמת הקנאביס: בן ה-8 לא מפסיק לפרכס

  "המדינה הפכה אותי לעבריין": הבכיר לשעבר במשטרה שרוכש סמים בטלגראס

   

  קנאביס (צילום: shutterstock)
  קנאביס רפואי. במחירים מוזלים - למען מטופלים(צילום: shutterstock)

   

  הרפורמה נכנסה לתוקף לפני כארבעה חודשים, ומאז נוצר מחסור הולך וגובר באספקה עד כדי כך שמטופלים נותרים ללא טיפול כלל. לצד זאת מתלוננים החולים על פגיעה קשה באיכות הקנאביס המסופק להם מאז השינוי. 

   

  כעת, לראשונה, מנסים הסוחרים בשוק הלא חוקי לסייע למטופלים שנמצאים במצוקה. ערוץ הטלגרם "טלכאן", המשמש למסחר בלתי חוקי של קנאביס, מציע פתרון זמני עבור מי שנותר ללא אספקה או שאינו מרוצה מהאיכות.

   

  בימים האחרונים פרסמה הנהלת הערוץ, הודעה בה הם מזמינים את החולים לרכוש קנאביס מהם בעלויות פחותות משמעותית לעומת מחיר השוק הרגיל שעומד על טווח שבין 80-100 שקל לגרם. במקום זאת הם מציעים את הקנאביס לחולים בכמעט חצי מחיר, כ-50-60 שקלים בלבד.

   

    

    ( )
  המודעה המזמינה לקנות קנאביס במחירים מוזלים

   

  "מעניקים עזרה למטופלים"

  המייסד והמנהל בפועל של הערוץ, המכונה "הפרסי", סיפר ל-ynet: "בעקבות המצב העגום של מטופלי הקנאביס, אנחנו מציעים לחולים אפשרות להשלמה או קבלת טיפול במחירים של מ-500 עד 600 שקל ל-10 גרם. מדובר בקנאביס איכותי בהרבה ממה שמקבלים בחוות הגידול החוקיות של קנאביס רפואי למיניהן. הסיבה שאנחנו עושים את זה היא מפני שאנחנו יודעים שאף אחד לא לוקח אחריות על החולים".

   

  עוד הוא הוסיף: "ההנחות שאנחנו מציעים למטופלים משתנות בהתאם לאזור והסחורה. יש אפילו סחורות שימכרו בפחות מהמחיר המוזל. גם אם יגיעו אלינו עכשיו 3000 מטופלים בבת אחת, אנחנו 80 סוחרים במערכת שכל אחד יושב על מינימום 3 קילו כך שלא תהיה בעיה לעמוד בהזמנות ולספק לכל אחד מה שהוא זקוק לו".

   

  "אני יודע שהמהלך הזה עלול למשוך את תשומת הלב של המשטרה", ממשיך מייסד טלכאן. "אבל אם שמים את החשש מהמשטרה במשוואה מול העזרה שאנחנו מעניקים לחולים, זה לא מעניין אותנו. אנחנו מקווים שהם יבינו לבד שאין לנו רצון להיכנס איתם בכלל למקומות שהם הלכו עם טלגראס".

   

  א', אחד ממטופלי הקנאביס הרפואי שכבר הספיק להיעזר בשירות של טלכאן, סיפר ל-ynet: "לפני מספר שנים נפצעתי קשה בתאונת דרכים שבעקבותיה אני סובל מכאבים מאוד חזקים ברגל ואני לא יכול כמעט לדרוך עליה.

   

  "פניתי לקבל קנאביס רפואי ואחרי מאבק ארוך מול משרד הבריאות הצלחתי, אך לא סיפקו לי את הקנאביס כי לטענתם יש חוסר בקנאביס רפואי והמדינה לא יכולה לדאוג לי לזה. קניתי דרך השירות החדש וזה מאוד עוזר לי".

   

  עוד הוסיף א': "ממה שהספקתי לראות זה אנשים בעלי רצון טוב והם מנסים לעזור לאלה שהמדינה מתעלמת מהם. כן זה מלחיץ קצת, כל תשומת הלב המשטרתית, שכל העניין הזה לא חוקי, אבל אין ברירה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים