שתף קטע נבחר

אושרה להפקדה תוכנית מתאר למודיעין; תתאפשר תוספת של 150 אלף תושבים

הוועדה המחוזית אישרה להפקדה תוכנית מתאר חדשה לעיר מודיעין, שבה פוטנציאל להוספת 43 אלף דירות, ו-1.6 מיליון מ"ר של משרדים ומסחר. התוכנית מבקשת להתמודד עם הקשיים התכנוניים בעיר שגרמו לכך שהפכה לעיר שינה

הוועדה המחוזית מרכז במנהל התכנון אישרה להפקדה תוכנית מתאר חדשה לעיר מודיעין, שבה פוטנציאל להוספת 43 אלף דירות, ו-1.6 מיליון מ"ר של משרדים ומסחר. במודיעין שנוסדה לפני כ-20 חיים כיום 89 אלף תושבים ב-23 אלף דירות. אישורה של תוכנית המתאר יאפשר לעיר לשלש את כמות התושבים בה עד לכ-240 אלף.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

לראשונה: תוכנית אחת תאחד 300 תוכניות מתאר ארציות

קרוב ל-30 אלף דירות חדשות: הופקדה תוכנית מתאר לנס ציונה

תוכנית המתאר של קריית טבעון: תגדל ל-26.5 אלף תושבים

 

תוכנית מתער עירונית כזו מתווה מדיניות לפיתוח העיר, אך אין וודאות כי כל פוטנציאל הבנייה הגלום בתוכנית ימומש בפועל.  

מודיעין. אישורה של תוכנית המתאר יאפשר לעיר לשלש את כמות התושבים בה עד לכ-240 אלף (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מודיעין. אישורה של תוכנית המתאר יאפשר לעיר לשלש את כמות התושבים בה עד לכ-240 אלף(צילום: גיל יוחנן)

לאחר הפקדת התוכנית תינתן תקופה של שלושה חודשים להגשת התנגדויות, ולאחר הדיון בהם התוכנית תקבל תוקף סופי. אישורה של התוכנית יגדיל את סמכויות ועצמאות הוועדה המקומית מודיעין, שתוכל לאשר כל תוכנית בנייה המתאימה לעקרונות תוכנית המתאר החדשה.

 

התוכנית, שהוכנה על ידי עיריית מודיעין מכבים-רעות בהובלת אדר' נעמה מליס, תאפשר הקמת מרכז עסקים חדש (מע"ר) בחלק הצפון מערבי של העיר שישלב מגורים, תעסוקה ומסחר. בצמוד למרכז העסקים, תתאפשר בנייה של מרכז רפואי ומרכז אקדמי חדשים. על פי התוכנית, שלוחה תת קרקעית של הרכבת תגיע ממרכז העיר אל אזור העסקים החדש.

 

התוכנית מבקשת להתמודד עם הקשיים התכנוניים שנוצרו במודיעין הוותיקה: ההפרדה בין שכונות בעיר שמקשה על התמצאות בה ומיעוט של שירותים ועסקים ברחובות העיר שגרמו לכך שהפכה לעיר שינה שבה 75% מהתושבים עובדים מחוץ לה.

 

הפתרונות שהתוכנית החדשה מציעה הן עירוב שימושי קרקע (לדוגמא מסחר ומגורים באותו תא שטח), שבילי הליכה ואופניים, מערך תחבורה ציבורית יעיל וזמין, פיתוח מרחבי פנאי ומתקני ספורט, מסחר עירונית ברחובות ראשיים ועוד.

 

יו"ר הוועדה המחוזית מרכז, שירה ברנד, אומרת כי "התוכנית מאזנת בין צרכי הפיתוח של העיר לבין שמירה וטיפוח השטחים הפתוחים הערכיים סביבה. כמו כן,היא מעודדת את פיתוח העיר לכיוון צפון מערב, לעבר אזור התעסוקה הקיים, ויוצרת רצף עירוני אל השכונות הקיימות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים