שתף קטע נבחר

כיסא הגלגלים אבד בטיסה, החולה המתינה חודשים למענה

כיסא גלגלים של בת 80 שעלתה ארצה אבד במהלך הטיסה. אל על לא התנערה מאחריות והציעה לחולה חלופות, אך אלו לא היו שוות ערך לכיסא שאבד. ואז דני שדה נכנס לתמונה

נדרשתם להתקשר עם חברה או גוף שהעדיפו להניח לכם לחכות במקום לספק לכם את השירות שמגיע לכם? דני שדה מתעצבן ומנסה לטפל בבעיות הצרכניות שלכם, והפעם - עלייה קשה.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו 

 

השוברים שהובטחו - ומאז נעלמו

מי אחראי לחתיכה החסרה שבמזגן?

המקרר הפסיק לעבוד - שירות הלקוחות לא טיפל

 

ח' הוא נכה שחי מקצבת הביטוח הלאומי, ואשתו א' עובדת כסייעת בגנים. הם עלו לישראל מאורוגוואי לפני כעשר שנים, גרים בדיור של הסוכנות ומתקשים מאוד להתפרנס. אמה של א', שחיה באורוגוואי, היא בת 80 ולאחרונה חלתה, פיזית ומנטלית. ח' ו־א' החליטו לנסוע לאורוגוואי ולהביא אותה לישראל.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

לפני שחזרו לארץ הם רכשו במיטב כספם המועט כיסא גלגלים שישמש את האם בישראל, ועלו לטיסה ב-30 במאי ממונטווידיאו לישראל דרך מדריד. את המקטע עד מדריד ביצעה חברת איבריה, ואת החלק לתל אביב - אל על.

 

על פי הנהלים, במקרה של כיסא הגלגלים המדובר, הוא אמור היה לעלות איתם למטוס ולא להישלח לתא המטען. אולם ממש בזמן העלייה למטוס נאמר להם להשאיר אותו בכניסה למטוס, והובטח להם כי יקבלו אותו מיד עם הירידה מהמטוס.

 

כאשר נחתו בנמל התעופה בן־גוריון התברר שהכיסא לא הגיע. הם מילאו טופס על אובדן ציוד והמתינו שהכיסא יגיע. חלף חודש והכיסא לא נמצא. לדברי בני הזוג, אל על לא התנערה מהאחריות ונתנה להם כיסא לשימוש זמני, אך הוא היה רעוע ובלוי ולא איפשר להם להוציא את האם מהבית.

 

במהלך כל אותו החודש, ולאחר ש-א' מילאה את כל הטפסים והגישה קובלנה על אובדן הכיסא, היא קיימה, באמצעות חברה טובה שסייעה לה בשל קשיי השפה, שיחות עם אל על, בהן הסכימה החברה לתת להם 3,000 שקל עבור הכיסא שאבד.

 

אולם, כפי שמתברר, מדובר בכיסא שמחירו גבוה יותר, והמשפחה אמרה שהיא אינה מעוניינת בכסף, אלא בכיסא זהה לזה שנרכש בחו"ל. הם לא קיבלו על כך כל תשובה, ובינתיים חלפו עוד כמה שבועות מבלי שהייתה כל התקדמות.

 

המדור פנה לחברת אל על, ובתגובה מסרה החברה: "עם נחיתתם של הנוסעים בטיסתם מאורוגוואי לישראל החברה סיפקה להם כיסא גלגלים חלופי עד למציאת פתרון קבוע. ב-22 ביולי, קרוב לחודשיים לאחר הטיסה, הנוסעת הגישה פנייה בגין איבוד הכבודה. מאחר שהספק שממנו רכשה הנוסעת את הכיסא באורוגוואי אינו מוכר לנו ולא התקבלו כל מסמכים תומכים או קבלה מהנוסעת, נדרשנו להגיש הצעת מחיר לספק מטעמנו, עם המפרט של הכיסא. בהתאם לכך אישרנו לנוסעת את העלות המלאה של כיסא הגלגלים לפי הצעת הספק מטעמנו, לצד אספקת המשלוח עד לבית הנוסעת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: shutterstock
כיסא הגלגלים אבד
צילום: shutterstock
מומלצים