שתף קטע נבחר

תיעוד: דביר שורק, דקות לפני שנרצח בפיגוע

יורד מהאוטובוס עם שקית ובה הספר של דוד גרוסמן שקנה במתנה לרבנים - וצועד לעבר החשיכה. בתיעוד ממצלמות אבטחה נראה דביר שורק דקות לפני שנרצח על ידי המחבלים בגוש עציון

 

 

חודש וחצי אחרי הפיגוע שבו נרצח החייל דביר שורק, התפרסם הערב (ב') תיעוד של דביר דקות לפני הרצח. בסרטון ממצלמת אבטחה שהגיע לידי משפחת שורק נראה דביר יורד מהאוטובוס בצומת בגוש עציון. בידיו הוא נושא שקית עם הספרים שקנה במתנה לרבנים שלו בישיבה, בהם הספר של דוד גרוסמן. הוא מתחיל לצעוד לעבר הישיבה בחושך מוחלט. לפי ההערכות, בשלב זה כבר התחילו המחבלים לעקוב אחריו. עשר דקות לאחר מכן הם דקרו אותו למוות.

תיעוד דביר שורק ()
יורד מהאוטובוס עם שקית הספרים ביד

תיעוד דביר שורק ()
צועד בדרך לישיבה

דביר (יהודה) שורק ()
דביר שורק ז"ל
 

הרצח התרחש ב-7 באוגוסט בשעות הערב. דביר חזר באוטובוס מירושלים וירד בתחנה שבכיכר הסמוכה לכניסה הדרומית לאפרת. הוא החל לצעוד לבדו ברגל בכביש הולעה למגדל עוז, שם תפסו אותו הרוצחים. לפחות מחבל אחד דקר אותו בכמה מקומות בגופו. הרצח נמשך שניות בודדות, ולא היה מאבק. שורק התמוטט בצד הכביש ומת מפצעיו.

 

בישיבה שבה למד שורק הבחינו כי הוא נעדר, וחבריו החלו לחפש אחריו. בהמשך דיווחו גם למשטרה ולכוחות הביטחון על היעדרו. אחרי שעות של חיפושים נמצאה גופתו ליד שער הכניסה למגדל עוז. לפי ההערכות, גופתו של שורק הייתה מוטלת בצד הכביש במשך כשש שעות, עד שכוח צה"ל שסרק את האזור מצא אותה.

מפה מציאת מעצר מחבלים חשודים ב רצח דביר שורק דביר יהודה שורק ()
 

כוחות צה"ל ויחידות מיוחדות פתחו מיד במצוד אחר המחבלים שרצחו את דביר. כעבור יומיים נתפסו במבצע של צה"ל והשב"כ שני המחבלים החשודים ברצח:

נסיר סאלח עסאפרה (24), פעיל חמאס מבית כאחיל שבאזור חברון, ובן דודו קאסם עארף עסאפרה (30), גם הוא תושב בית כאחיל. הם נשלפו ממיטותיהם ללא התנגדות, ומבלי שהיו חמושים. השניים ממתינים כעת לפתיחת משפטם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים