שתף קטע נבחר

נעמה יששכר הוקלטה לפני מעצרה: "אני אבודה. משטרה, הם לוקחים אותי"

בשיחה האחרונה מנמל התעופה במוסקבה, רגעים לפני מעצרה, נשמעת נעמה יששכר אומרת לחברתה כי היא "כנראה בצרות טיפה יותר גדולות ממה שקיווינו" - וההקלטה מסתיימת במילים "משטרה, הם לוקחים אותי". במהלך המשפט אמרה לשופט: "אני מודעת לכך שנהגתי בחוסר אחריות לפני הטיסה"

  

 

"שמעי, כנראה שאני בצרות טיפה יותר גדולות ממה שקיווינו". כך אמרה נעמה יששכר לחברתה בשיחת טלפון מנמל התעופה ברוסיה, רגעים לפני מעצרה. השיחה התקיימה ב-9 באפריל ואת הקלטתה פרסמו בימים האחרונים חבריה של יששכר בפייסבוק. "אני לא מבינה, זה מרגיש לי כמו סרט. אני באמת לא יודעת מה לעשות", הוסיפה נעמה בשיחה. "למי אני מחכה? למה אני מחכה? אני אבודה, אין לי מה לעשות כבר. משטרה, הם לוקחים אותי", כך הסתיימה השיחה.

נעמה יששכר (באדיבות המשפחה)
נעמה יששכר(באדיבות המשפחה)

לפני כן, כשעלתה יששכר על טיסה מהודו בדרכה חזרה לישראל, היא לא חשבה שחייה הולכים לעבור טלטלה אדירה. במהלך עצירת ביניים במוסקבה עיכבו אותה אנשי הביטחון בנמל התעופה, אחרי שנמצאו 9.5 גרם קנאביס במזוודה ששלחה בבטן המטוס. כעבור 24 שעות היא נלקחה משם לחקירה, ואתמול הוטל עליה עונש מאסר של 7.5 שנים בגין הברחת סמים. שלא באשמתה היא נקלעה לפרשה סבוכה, שבמסגרתה היא מוחזקת כמנוף לחץ על ישראל לשחרר את ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב, המבוקש להסגרה על ידי ארצות הברית.

 

עוד כתבות בנושא:

דילמת ההסגרה והמלכוד המשפטי

המשפחה תערער: "נעמה היא כלי משחק בידי הרוסים"

המפתח לפתרון בידי שר המשפטים?

החברות נערכות למאבק: "נילחם עד שתהיה בבית"

 

בחברת החדשות פורסמה הערב (שבת) הקלטה של הדברים שיששכר אמרה לשופט במהלך משפטה: "כבוד השופט, אני מודעת לכך שנהגתי בחוסר אחריות לפני הטיסה שלי, שהייתי צריכה להיות מודעת לכל החפצים בכבודה שלי. זאת הסיבה שלקחתי אחריות מלאה על אישום 228 (שימוש עצמי) במשפט הראשון שלי, ב-10 באפריל. אולם, אני חושבת שאישום 229 (הברחה) הוא בלתי סביר ובלתי מוצדק".

 

יששכר הוסיפה: "הפעולות שלי מעידות על כך שמעולם לא התכוונתי להיכנס למדינה, ואם המילים שלי הן לא אמינות מספיק, כמו שאמר התובע, הרי שהיו שבע שעות בין שתי הטיסות שלי, ולא ניסיתי לעזוב את אזור טיסות המעבר, או לדרוש את הכבודה שלי. ולראיה, המשטרה לקחה אותי בזמן שכבר ניסיתי לעלות לטיסת ההמשך הביתה. אני מבינה שזהו נושא שנלקח ברצינות רבה בפדרציה הרוסית, אבל אני מתחננת בפניכם להכיר בכך שזו הייתה טעות אחת, של אדם שלא התכוון כלל להיכנס למדינה או להפר שום חוק. אני מאמינה שחצי השנה שבה ישבתי בכלא מספיקה כדי לפצות על הפשע של 228. זה הכול, השופט".

נעמה יששכר (באדיבות המשפחה)
נעמה יששכר(באדיבות המשפחה)

 אלכסיי בורקוב רוסיה ישראל כלא ()
ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב שרוסיה מנסה למנוע את הסגרתו לארה"ב
 

בני משפחתה מבטיחים להילחם למענה, בין היתר באמצעות הפעלת לחץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו. בצהריים הודיע נתניהו כי התקשר אמש לאמה של נעמה, יפה יששכר, וביקש לחזק אותה ואת נעמה. הוא הבטיח כי ימשיך במאמצים מול הממשל הרוסי ומול הנשיא ולדימיר פוטין לשחררה.

 

יששכר, תושבת תל אביב בת 26, נולדה וגדלה בארה"ב. בגיל 16 היא עלתה ארצה עם אביה ואמה, אחרי שביקשה מהם לעלות כדי לשרת בצה"ל. היא למדה עברית תוך כדי הלימודים בבית הספר התיכון וההכנות לבחינות הבגרות, ובמקביל הכירה חברים בארץ. היא התגייסה לתפקיד לוחמת בחיל האיסוף הקרבי וסיימה את שירותה בהצטיינות. יששכר השתחררה כחיילת בודדה מכיוון שאמה חזרה לארה"ב, כמה שנים לאחר שהוריה התגרשו. בשנים האחרונות היא הקדישה את זמנה ללימוד ותרגול יוגה.

 

ב-9 בינואר השנה, כמו הרבה צעירים וצעירות בישראל, טסה נעמה לטיול בהודו למשך שלושה חודשים. במהלך הטיול היא התנדבה לשמור בתיקה קנאביס הודי שהיא וחבריה רכשו יחד לשימוש עצמי. במהלך הטיול, כשחבריה ביקשו ממנה את הקנאביס, היא חיפשה בתיקה אך לא מצאה אותו, והסיקה שהוא כבר לא בתיק. כשתושאלה בזמן העצירה בנמל התעופה ברוסיה היא הודתה כי הקנאביס שייך לה, אך הבהירה כי לא הייתה לה שום כוונה להשתמש בו, וכי כלל לא ידעה שהוא בתיק. מאז היא שוהה במעצר, וכל הניסיונות שלה ושל משפחתה לספק הסברים נתקלו באטימות מצד הרשויות ברוסיה.

 

המשפחה כבר הודיעה כי תערער על העונש שהוטל עליה, וחברותיה וחבריה המודאגים בארץ כבר מתכננים את הצעדים הבאים למען שחרורה, ובהם הפגנות שיכוונו ופנו גם לראש הממשלה בנימין נתניהו, במטרה שיפעיל את קשריו עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, ויביא לשחרורה. רה"מ כאמור שוחח אמש עם אמה של נעמה, והודיע שינסה לעשות כן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
נעמה יששכר
באדיבות המשפחה
מומלצים