שתף קטע נבחר

החולצה של היטלר, השמלה של אווה בראון: היהודים נגד המכירה הפומבית

מעריצי היטלר בכוננות שיא - וגם הארגונים היהודיים באירופה: ביום רביעי אמורה להיערך בגרמניה מכירה פומבית גדולה של עשרות פריטים שהיו בבעלות אדולף היטלר ובכירים נאציים, ובאיגוד הארגונים היהודיים מתכוונים לפנות לבית המשפט בדרישה לחשוף את הרוכשים - "הם פצצה מתקתקת"

 

"הופכים את מורשת היטלר ללגיטימית": מחר (יום ד') אמורה להיערך מכירה פומבית המעוררת זעם - חפצים אישיים של היטלר ובכירי הממשל הנאצי יוצעו לכל מעריץ ודורש, ולכל המרבה במחיר. לא מדובר במכירה ראשונה מסוגה, אבל היקפה מטריד, אך יותר מכך, מטרידה את ההנהגה היהודית באירופה הקלות הבלתי נסבלת שבה מתייחס העולם לסיפור.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>    

 

  ()
נמכרים

 

"מדובר בשפל חסר תקדים", אומר הרב מנחם מרגולין, יו"ר איגוד הארגונים היהודיים באירופה. "לוקחים אנשים שזיכרם אמור לעורר חלחלה בקרב כל אדם אירופי מוסרי, והופכים אותם למעין גיבורים שאת חפציהם יש לשמור. זה בעיניי לא פחות מטרגדיה".

 

קיראו עוד בערוץ היהדות : 

 

בעקבות זה, הודיע על כוונת הארגונים היהודיים לפעול לחקיקת חוק שיאסור סחר בסמלים נאציים, ולפנות לבית המשפט בדרישה לחשוף את הקונים בכדי שיוכלו להיות תחת מעקב, בהיותם, לדבריו, "פצצה מתקתקת". בין היתר יימכרו מחר "שמלה של אווה בראון, נעליים, כובעים, דברים ששימשו את בכירי הממשל הנאצי, תכשיטים, מסמכים, מכתבים ועוד עשרות פריטים ששייכים לאדולף היטלר", כך הרב מרגולין.

 

  ()
אחד הפריטים מתוך המכירה

 

"אני חושב שהדבר הכי חשוב פה זה שהעולם משתגע מול עינינו. האנטישמיות פה מגיעה לשיאים חדשים שלא היו כבר עשרות שנים, ובית מכירות בגרמניה הופך את היטלר ללגיטימי, במקום להעלות את זיכרו על המוקד".

 

"להעלות את החפצים באש"

הרב מרגולין מדגיש כי יש בטרנד המכירות הזה אמירה משמעותית: "אף אחד לא ימכור חפצים שאין להם ביקוש. עצם העובדה שקיים דור חדש של אוהדים של היטלר, והרשת מוצפת בתמונות ניאו-נאציות ששוברות שיאים - מראה שהדבר הזה הפך לנורמה, ושהם מודל לחיקוי בעיניי אנשים שמורשת היטלר חשובה בעיניהם".

 

  ()
אולי זה היה הצילינדר של גבלס

 

הרב מרגולין מתכוון לפנות לערכאה המשפטית הגבוהה בגרמניה, המקבילה לבג"ץ, בכדי לנסות ולחשוף את הקונים, זאת לצד לובי לחקיקה. "בית המכירות מכשיר את הקרקע, והופך את זה לדבר לגיטימי", הוא אומר. "כולם ממהרים לגנות פגיעות ביהודים, אבל הרוב דומם נוכח בית מכירות שהופך את מורשת היטלר ללגיטימית".

 

הרב מרגולין אומר כי היה רוצה לראות את אותו "רוב דומם" שמגנה את האנטישמיות, מתארגן לרכישה של כלל החפצים, ומעלה אותם באש "בשריפה במרכז ברלין", כדבריו. "נפנה לרשויות הגרמניות בדרישה לחשוף את שמות הרוכשים של החפצים הללו. אדם כזה הוא פצצה מתקתקת, ועל הרשויות לשים עליו עין, כשם שהיה עולה בגורלו של מי שרוכש מוצרים של אל-קאעידה. כל אדם שרוכש סמלים נאציים, צריך לדעת שהדבר הזה יתגלה".

 

  ()
"שמלה של אווה בראון", בת זוגו של היטלר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים