שתף קטע נבחר

"הבנו איך להתנהל כלכלית". הסתיים פרויקט "משפחה בצמיחה"

יועצים ליוו בחודשים האחרונים 5 משפחות שביקשו לעשות סדר פיננסי בחיים שלהן. באירוע הסיום הן סיפרו: "הפרויקט עזר לחדד דברים כמו ניהול תזרים נכון, ייעוץ עסקי נכון, שיווק ועבודה מול בנקים"

 

 

זו השנה השישית שבה התקיים פרויקט "משפחה בצמיחה" של "ידיעות אחרונות" ו-ynet בשיתוף בנק הפועלים, שעסק בסוגיות הכלכליות היומיומית של התא המשפחתי בישראל: לקיחת משכנתא, ניהול העובר ושב והמינוס, חינוך פיננסי לילדים ושליטה בכלים דיגיטליים לביצוע פעולות בנקאיות. לצורך הפרויקט נבחרו חמש משפחות שמתמודדות עם לבטים הנוגעים לתקציב שלהן, ואלה חשפו את סיפורן האישי במוסף "ממון", באתר ynet ולראשונה גם ברשתות החברתיות, וקיבלו עצות ממומחים במטרה לסייע להן לשפר את ההתנהלות הכלכלית. המשפחות שסיימו בהצלחה את הפרויקט זכו במענק השתתפות על סך 20 אלף שקל בחסות בנק הפועלים.

 

  • לכל הכתבות בפרויקט "משפחה בצמיחה 6" - לחצו כאן

 

משפחה בצמיחה ערב סיום סיכום (יריב כץ)
משתתפי פרויקט "משפחה בצמיחה 6"(יריב כץ)

משפחה בצמיחה יעל אילן מאיה אילן (יריב כץ)
יעל ומאיה אילן עם הילדים(יריב כץ)

ביום ראשון התקיים האירוע המסכם של הפרויקט ואליו הגיעו המשפחות המשתתפות. משפחת אילן התייצבה לאירוע בהרכב מלא - האימהות יעל (39) ומאיה (36), עם רוני בת השנתיים ויהונתן בן השנה. הסיבה שבגללה הן נרשמו לפרויקט הינה העובדה כי למרות שהן מרוויחות יפה, הן לא הצליחו לצאת מהלופ של המינוס.

 

על פי יעל הן נמצאות כיום בכיוון הנכון: "הצלחנו לחשוב על דברים מחדש ולהבין איך להתנהל יותר נכון. למשל, הצלחנו ליישם את הטיפ לא לקנות יותר מדי דברים בסופר. אנחנו חושבות על תפריט שבועי וקונות לפיו בלי לחרוג ממנו".

 

מאיה: "דברים נוספים שלמדנו הם מה חשוב לפנסיה, הצבת גבולות כלכליים לילדים, החלפנו את האוטו והצלחנו לאזן בין ההוצאות להכנסות".

משפחה בצמיחה רועי כרמל (יריב כץ)
רועי כרמל(יריב כץ)

רועי כרמל (41), הבעלים של "חומוס אליהו" הגיע לבדו מכיוון שאשתו חן (40) נשארה עם ארבעת ילדיהם בבית. "בהתחלה לא ידענו למה לצפות, בעיקר מבחינת הצילומים", הוא שיתף בנוגע לחששות שעלו אצלם בהתחלה. "אבל היה נחמד, כיפי וחיובי. זה עשה לנו אחלה פרסום".

 

כמו כן, הם קיבלו כלים רבים שיעזרו להם בעתיד, כפי שהוא מפרט: "הפרויקט עזר לנו לחדד כל מיני דברים שברחו לנו במהלך השנים: ניהול תזרים נכון, ייעוץ עסקי נכון, שיווק, עבודה מול בנקים וכמובן המענק עוזר מאוד".

משפחה בצמיחה סיון דניאלס עידן דניאלס (יריב כץ)
סיון ועידן דניאלס(יריב כץ)

לאירוע הגיעה גם משפחת דניאלס - ההורים סיון (31) ועידן (33) עם מיכאל בן השמונה חודשים. מטרתם העיקרית הייתה להתקרב לקניית דירה. "הפרויקט הזה הביא לנו יועצים שאפשר לסמוך עליהם", אמר עידן.

 

לפי סיון, כיום הם מרגישים קרובים יותר למטרה: "קיבלנו עצות שהנחו אותנו, אם זה מבחינת מגורים - לחפש מקום שקרוב למקורות הפרנסה, או עזרה מול בדיקה עם מתווכים, ואם זה בעצות ובדיקות שהיועץ עושה בשבילנו עד היום".

עזריה פטגו מרים פטגו משפחה בצמיחה (יריב כץ)
מרים ועזריה פטגו (יריב כץ)

משפחת פטגו, בעלת עשר הנפשות, ניסתה ללמוד איך לקדם את העסקים שמנהלים ההורים עזריה ומרים, וגם מחשבים קניות לכל כך הרבה נפשות. "החשיבות של הפרויקט היא קודם כל בעשיית סדר בעסק, בניהול כלכלי של הבית ושל משק הבית", אמר עזריה. מרים: "עיקרי הדברים היו בתחום הפרדת החשבונות - עסקי וביתי, וכך לראות מבחינת ההתנהלות מה הרווח ומה ההפסד".

 

מעבר לידע שקיבלו, יש לה גם מילים חמות על החוויה עצמה: "מדובר במשהו שמעצים את הקשר המשפחתי, זה העניק לנו את האפשרות להציף מחדש דברים".

משפחה בצמיחה דידי רבינוביץ' דניאל רבינוביץ' (יריב כץ)
דידי ודניאל רבינוביץ'(יריב כץ)

לאירוע הגיעו גם בני הזוג רבינוביץ', דידי (30), דניאל (29), כשמייקל בן החמישה חודשים נשאר בבית. הם הצטרפו לפרויקט בשאיפה להרים את עסק שמלות הכלה שפתחו, ודניאל חשה צער שהחוויה הגיעה לסיומה: "חבל שזה נגמר, היה ממש מעניין ולמדנו המון דברים. כיף להרגיש VIP בבנק, בעקבות הפרויקט החלטנו להמשיך עם עוד ייעוץ". דידי: "זה שנותנים ליווי לחברה קטנה פה בארץ זה כיף, נותן גב ולא מובן מאליו".

 

כתב התרבות של ynet, רז שכניק, הנחה את הערב, שבמהלכו עלה לברך מנכ"ל בנק הפועלים, דב קוטלר. הוא הציג את המשפחות, הודה לכל העוסקים במלאכה ואמר: "הפרויקט עוסק בחינוך פיננסי. גם לי, עם הניסיון והידע, יש עוד מה ללמוד".

 

מנכ"ל ynet אבי בן טל הוסיף: "700 אלף גולשים נחשפו לפרויקט והוא קיבל יותר ממיליון צפיות, אנחנו שמחים לצמוח עם המשפחות".

 

בהמשך הערב עלו לבמה לינוי אשרם וארטיום דולוגפיאט, זוכי המדליות באליפות העולם, ודיברו על ההצלחה הנוכחית, התקוות לקראת אולימפיאדת טוקיו 2020 וגם הודו לבנק על תמיכתו בספורטאים.

 

האירוע נחתם בהענקת תעודות וסרטון סיכום מרגש. מאיה אילן עלתה לדבר בשם המשפחות ושיתפה: "התחלנו את הפרויקט עם שורה של חלומות, על הראשון עשינו וי, שזה קניית אוטו, ואני מקווה שנצליח להגשים גם את האחרים. תודה על העזרה והתמיכה. מדובר במשהו שהוא לא מובן מאליו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יריב כץ
משתתפי פרויקט "משפחה בצמיחה 6"
יריב כץ
מומלצים