שתף קטע נבחר

החרם עבד: "פסטה בסטה" עזבה את הכשרות הפרטית - וחזרה לרבנות

בעקבות הלחץ מצד ארגונים שמרניים הפסיק סניף הרשת בפתח תקווה, אחד מסמלי ההצלחה של "צהר", את ההתקשרות ההשגחה האלטרנטיבית. מנהל המסעדה: "המכירות ירדו". פעילי "חותם" שיזמו את החרם, ערכו במקום מסיבה והרימו כוסיות "לחיים" על הניצחון: "הציבור מצביע ברגליים ולא רוצה כשרות מזויפת"

 

שנה וחצי אחרי שוויתרה על כשרות הרבנות הממלכתית לטובת השגחה פרטית אלטרנטיבית, וספגה חרם צרכנים - "פסטה בסטה" נכנעת וחוזרת לרבנות. סניף פתח תקווה של הרשת הפסיק לפני כמה שבועות את ההתקשרות עם מערך פיקוח המזון של רבני צהר בעקבות ירידה בהכנסות. ארגון "חותם" שהוביל את המחאה בעניין, חגג אתמול את הניצחון ב"מסיבת הודיה" במסעדה עצמה – ופעיליו הרימו כוסיות "לחיים". הסלוגן "פסטה באסה" שכיכב בקמפיין הוחלף בעקבות השינוי ל"פסטה סבבה".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>     

 

  (ארגון
חוגגים את הניצחון ב"פסטה בסטה"(ארגון "חותם")

 

בתחילת השנה החליף הסניף המדובר ידיים, ובשלב ראשון החליט הבעלים החדש להמשיך לפעול תחת השגחת צהר. לאחר כמה חודשים הבין כי לקוחות רבים מדירים את רגליהם מהמקום בשל כך – ולאחרונה ביקש לקבל מחדש תעודת כשרות של הרבנות פתח תקווה. בשיחה עם מובילי המאבק הודה מנהל המסעדה: "הייתה ירידה משמעותית במכירות בגלל החרם".

 

קיראו עוד בערוץ היהדות

 

"יש כאלה שיותר חשוב להם שיהיה רבנות", הסביר. "היא לא שמרה טינה אלא הייתה עניינית, חבר'ה על הכיפאק, ובסופו של דבר החזרנו את התעודה שלה". לדבריו, הוא לא מצא הבדל בין מערך הכשרות הממלכתי לזה של ארגון צהר, לא בדרישות ההלכתיות ולא בעלות – חוץ מההקפדה של הרבנות על כך שירקות קפואים ככרובית וברוקולי יהיו מכשרות מהודרת. בעקבות כך, וכדי שלא לייקר עלויות, הוחלט להוציאם מהתפריט.

 

"הציבור מצביע ברגליים"

מארגון "חותם" נמסר: "הציבור מצביע ברגליים. הוא רוצה כשרות ממלכתית, כשרות של מדינת ישראל, שיש לה יכולת לאכוף את הכשרות לפי חוק כשרות ממלכתית. הוא לא מחפש כשרות פרטית, שמצד אחד אין לה את הכלים של הכשרות הממלכתית, ומצד שני היא מאפשרת לזיופים בקנה מידה קסטרופליים להיכנס לשוק".

 

מודעת החרם על פסטה בסטה ()
מודעת החרם על פסטה בסטה

 

בארגון הוסיפו כי "מאחר והציבור מבין את החשיבות של הכשרות הממלכתית, הוא בחר להצביע ברגליים ולהגיע רק למקום שיש בו את הכשרות הממלכתית בישראל. אנו מברכים את מנהלי סניף פסטה בסטה בפתח תקווה, וקוראים למסעדות נוספות לעשות כן".

 

ברשת פסטה בסטה אישרו את הפרטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארגון "חותם"
חוגגים את הניצחון
ארגון "חותם"
מומלצים