שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מכת השפעת: האם עוד יש טעם להתחסן?

  בקופות החולים ממתינים למשלוח של עשרות אלפי חיסונים - אך על רקע פרק הזמן שבין מתן החיסון להשפעתו בפועל, האם עוד יש טעם להתחסן? בריאיון לאולפן ynet מסביר ד"ר דורון דושינצקי, מומחה ברפואת ילדים מקופ"ח לאומית: "בהחלט יש טעם להתחסן. מקרים חדשים קורים בכל עת". משלוח החיסונים צפוי להגיע לארץ ב-10 בינואר

  מעשרות אלפים למאות בודדות: על רקע ההמתנה ל-30,000 מנות חיסון  שצפויות להגיע בשבוע הבא - בקופות החולים מדווחים על צמצום נוסף בכמויות החיסונים הנותרים. נכון להבוקר (א'), בקופת החולים לאומית נותרו כ-12.5 אלף חיסונים, לאחר אספקת שהתקבלה בקופה בשבוע שעבר. בקופות החולים כללית, מכבי ומאוחדת מדווחים על מאות בודדות של חיסונים, רבים מהם שמורים למתן מנת החיסון השנייה לילדים ולתינוקות.
   
  האם עוד רלוונטי להתחסן? צפו בריאיון המלא באולפן ynet
   
  ההמתנה למנות החיסון שצפויות להגיע לארץ ב-10 בינואר, התמותה מסיבוכי המחלה, החשש להידבקות בשפעת ופער הזמן בין החיסון לפעילותו בגוף (כשבועיים) - מעלים כולם את השאלה - האם עוד יש טעם להתחסן? ד"ר דורון דושינצקי, מומחה ברפואת ילדים ומנהל מחלקה בחטיבת הרפואה של קופ"ח לאומית, טוען שבהחלט כן. "אנחנו רואים מקרים חדשים בכל עת, ולכן ככל שנקדים להתחסן יהיה אפשר להיות מוכנים יותר למחלה", הוא מסביר בריאיון לאולפן ynet.
   
  קיראו עוד:
   
   
  "בימים אלה מחולקות חלק ממנות הרזרבה של משרד הבריאות ומשלוח גדול צריך להגיע בימים הקרובים", מסביר ד"ר דושינצקי. כשנשאל על ההיערכות של משרד הבריאות וקופות החולים בכל הנוגע לחיסוני השפעת, שרבים תופסים כלוקה בחסר, השיב דושינצקי כי היא נשענת על נתוני המתחסנים בשנה שעברה. "בשנים האחרונות הייתה הפסקה של התחסנות בגלל גורמים חיצוניים, מאות אלפי חיסונים ירדו לטימיון וגררו בזבוז של כספי הציבור, לכן המטרה היא לנסות למצוא את שביל הזהב".
   
  בהמשך לפרסום ynet בנוגע למנות החיסון השניות לשפעת, שלא נשמרו לתינוקות וילדים בקופות החולים, מסביר ד"ר דושינצקי כי כל שניתן לעשות הוא להמתין להגעת מנות החיסון ולהשלים את המנה השנייה. "לילד שהתחסן כבר במנה ראשונה יש מידת מסוימת של מוגנות, אבל הוא צריך לקבל את המנה השנייה ללא ספק", הוא מוסיף. 
   
  את ניהול המקרה בקרב קופות החולים, מסביר ד"ר דושינצקי: "מניח שהחיסון ניתן גם לאדם שצריך את החיסון, אבל צריך בהחלט לנסות לשמר את המנה השנייה של החיסון לתינוקות".
   
  השתתפה בהכנת הכתבה: ענבר טויזר

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  Photo: Gil Yohanan
  האם עוד קיים טעם להתחסן נגד שפעת?
  Photo: Gil Yohanan
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים