שתף קטע נבחר

נפתחה ההרשמה לפרויקט המגורים המוזל למורים בת"א

העירייה מציעה 70 דירות בפרויקט חדש בשכונת פלורנטין למורים שמלמדים בעיר. שכר הדירה: 3,800 שקל לדירת 3 חדרים. ההרשמה להגרלה תיסגר ב-1 במרץ, ובניית הפרויקט כולו צפויה להסתיים בתחילת 2021. עיריית ת"א: "התוכנית נועדה לטפל במצוקה בגיוס אנשי הוראה למערכת החינוך בעיר ובשימורם לאורך זמן"

נפתחה היום (ד') ההרשמה להגרלת 70 דירות בבניין מגורים חדש בשכונת פלורנטין, שמיועד כולו לאנשי הוראה וחינוך בתל אביב. ההרשמה תסגר ב-1 במרץ. "הפרויקט נועד לטפל במצוקת עירייה בגיוס אנשי הוראה למערכת החינוך בעיר ושימורם בה לאורך זמן", נמסר מהעירייה.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

עיריית תל אביב-יפו תקצה עשרות דירות בהישג יד למורים 

השכונות הלוהטות: מפת המחירים של תל אביב

בתוך שנה: התייקרות של עד 17% בשכר הדירה

  

בניית פרויקט "בית המורה" עתידה להסתיים בתחילת 2021. שכר הדירה יעמוד על 3,800 שקל בחודש ו-450 שקל דמי ניהול חודשיים. בפרויקט יוצעו לזוכים בהגרלה דירות בנות שלושה חדרים לפרק זמן של חמש שנים. 35 מהדירות מיועדות לזוגות נשואים או לידועים בציבור עם או בלי ילדים, ולמשפחות חד הוריות. 35 מהדירות מיועדות ליחידים למגורים בשותפות.

   (קרדיט: ישר אדריכלים)
הדמיית פרוייקט המגורים(קרדיט: ישר אדריכלים)
  

בסה"כ, בפרויקט כולו ייבנו 164 דירות אשר 70 מתוכן מיועדות לדיור בר השגה, להשכרה למורים. בנוסף לכך, יוקמו במקום קאנטרי קהילתי שיכלול בריכות ומכון כושר, וגינה ציבורית גדולה לרווחת התושבים. כ-600 מ"ר יוקדשו למסחר בקומת הקרקע של שניים משלושת הבניינים וחניון ציבורי שיכלול כ-260 מקומות חניה, ייבנה בחלקו המערבי של המתחם בחזית לרחוב העלייה, במבנה ששימש בעבר חלק משוק העלייה ומעליו.

   (קרדיט: ציונוב ויתקון אדריכלים)
הדמיית הקנטרי הקהילתי(קרדיט: ציונוב ויתקון אדריכלים)
  

בין תנאי ההשתתפות: תעודת הוראה ותקרת הון עצמי של 300 אלף שקל

תנאי הזכאות להגרלה כוללים תעודת הוראה ממוסד אקדמי מוכר וניסיון של שנתיים לפחות מסיום ההתמחות (סטאז') בהוראה בבית ספר בהיקף משרה של 80% לפחות, בחמש השנים שקדמו למועד הקובע. תנאי נוסף הוא הסכם פעיל להוראה בבית ספר בתל אביב-יפו: "למורה הסכם עבודה להוראה באחד מבתי הספר בתל אביב-יפו לשנת הלימודים הבאה, בהיקף משרה של 80% לפחות. מובהר כי מורה אשר יתגורר בפרויקט לדיור למורים, אך יפסיק/תופסק עבודתו כמורה בבית הספר בתל אביב-יפו יידרש לפנות את דירת המגורים בתוך 60 ימים ממועד ההודעה על הפסקת העבודה".

 

בנוסף, על המורה ועל כל הבגירים האחרים במשק הבית להיות חסרי דירה, או שאינם בעלים של חלק העולה על שליש מדירה, ועליו להיות בעל תעודת זכאות של משרד הבינוי והשיכון או אישור השתתפות בתכנית "מחיר למשתכן".

 

מהעירייה נמסר גם כי בין התנאים להרשמה קיים צורך במיצוי כושר ההשתכרות: בשלוש השנים שלפני המועד הקובע עבד המורה (בהוראה או בכל עבודה אחרת) לפחות 24 חודשים ב-80% משרה לפחות, ומתוכם 12 חודשי עבודה ב-80% משרה באופן רציף (32 שעות שבועיות).

 

למועמד סטודנט: הדרישה לעבודה של 12 חודשי עבודה ב-80% משרה באופן רציף לא תחול על מורה שלמד במוסד אקדמי מוכר בתקופה של 24 חודשים שקדמו למועד הקובע (מבלי לגרוע מיתר הדרישות בתנאי זכאות זה).

 

בנוגע להכנסות המועמד - סך ההכנסה החודשית הממוצעת ברוטו של כל הבגירים במשק הבית ב-36 החודשים שקדמו למועד הקובע, לא עלתה על הכנסה של 24,234 אלף שקל - ההכנסה הממוצעת החודשית של הרף העליון של העשירון השביעי, בתוספת 10%.

 

תנאי נוסף הוא גובה הון עצמי ונכסים, כאשר סך ההון העצמי של כל הבגירים במשק הבית במועד הקובע לא יעלה על סך של 300 אלף שקל.

 

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, אמר כי "הפרויקט נועד לעודד את הישארותם של אנשי הוראה איכותיים בעיר, ולאפשר למורות ולמורים שלנו להקדיש את עצמם למשימת חינוך ילדינו בלב שקט ובתנאים שיקלו על מציאות חייהם".

 

שירלי רימון-ברכה, ראש מינהל חינוך בעירייה, מסרה: "הדיור המוזל הוא עוד חלק בהסתכלות כוללת על הרווחה הנפשית והמקצועית של הצוותים; השקעה בפיתוח המקצועי, תמיכה רגשית, הסבת אקדמאים להוראה ותשלום חניה למורים באזורי מצוקת חניה. אני גאה לעבוד בעירייה שרואה כך את המורות והמורים בעיר".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרדיט: ישר אדריכלים
הדמיית פרויקט המגורים בת"א
קרדיט: ישר אדריכלים
מומלצים