שתף קטע נבחר

יו"ר קק"ל לא יועמד לדין פלילי; יאלץ להרוס את הבריכה שבנה על שטח ציבורי

הפרקליטות החליטה שלא להעמיד את דני עטר לדין פלילי על עבירות הבנייה שביצע לכאורה בביתו בישוב גן נר, ולהעביר את התיק למסלול אכיפה מינהלי. הוא גם לא צפוי לקנס. עורך דינו: "הדברים יתוקנו ובזה יסתיים העניין"

הפרקליטות החליטה לא להגיש כתב אישום פלילי בגין עבירות בנייה נגד יו"ר קק"ל דני עטר, אשתו ובנו , ולהעביר את התיק למסלול אכיפה מינהלי. מדובר בעיקר בהקמת בריכה פרטית על שטח ציבורי סמוך לביתו. ההחלטה התקבלה לאחר שהפרקליטות קיבלה את טענותיו של עטר בשימוע שנערך לו בחודשים האחרונים.

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

כתב אישום בכפוף לשימוע נגד יו"ר קק"ל בגין עבירות בנייה 

יו"ר קק"ל: "המחלוקות הפכו לשנאה אישית שאנו פוגשים בכל מקום - גם במוסדות השלטון"

ח"כ דני עטר נבחר לראשות קק"ל

 

במייל ששלחה הפרקליטות לסנגורם של בני משפחת עטר, עו"ד אשר זליגר, שותף במשרד אגמון, רוזנברג הכהן ושות', היא כתבה כי "בהמשך לשימוע שקיימנו בנושא שבנדון, אבקש להודיעך כי הוחלט לקבל את טענותיכם בנוגע לתחולת תקנות העבירות המינהליות על המקרה, ולפיכך תינתן למרשיך התראה לפי התקנות בעת הקרובה".

בריכת השחייה של בית משפחת עטר (צילום: רשות מקרקעי ישראל)
בריכת השחייה של בית משפחת עטר(צילום: רשות מקרקעי ישראל)

דני עטר (צילום: אלכס קולומויסקי)
יו"ר קק"ל, דני עטר(צילום: אלכס קולומויסקי)
  

במהלך השימוע הצליח עורך הדין של עטר לשכנע את הפרקליטות להחיל על המקרה את תקנות העבירות המינהליות שנכנסנו לתוקף ב-2018 ולהימנע מהעמדתו לדין פלילי. בעקבות זאת, כעת יקבלו בני משפחת עטר התראה על עבירות הבנייה שנעשו בביתם הפרטי במושב גן נר, ובכללם פלישה לשטח ציבורי ובניית חלק מהבריכה שלהם עליו. לאחר ההתראה, יתאפשר להם לתקן את ההפרה בתוך 30 יום ולהשיב את המצב לקדמותו. במידה שלא יעשו זאת, הם צפויים לקנס כספי. 

 

לדברי זליגר, בכוונת משפחת עטר לתקן את ההפרות, כאשר חלק כבר תוקנו או הוכשרו בדיעבד: "רוב העבירות כבר הוסרו או הוסדרו כבר מזמן. הגדר הוזזה, והבריכה תיהרס, והחלק הציבורי יוחזר לציבור. למעשה הדברים יתוקנו ובזה יסתיים העניין".

 

  

שימוש שלא כדין במקרקעין

עטר, אשתו חיה ובנו אדם הוזמנו לשימוע בחודש ספטמבר האחרון לאחר שנשקלה העמדתם לדין על עבירות בנייה ללא היתר ושימוש ללא היתר. על פי כתב החשדות, ביצעו בני המשפחה, ללא היתר כדין, עבודות שיפוץ נרחבות בביתם ביישוב גן נר במועצה האזורית גלבוע, בנו בריכת שחייה, כאשר חלקה במקרקעין שיעודו לשטח ציבורי. בנוסף הם חשודים כי פרצו דרך ליד בריכת השחייה בניגוד לחוק.

 

בנוסף, על פי כתב החשדות, בני משפחת עטר פירקו, ללא היתר, את הגג של בית המגורים וחלק מהקירות, הקימו את הבריכה בסטייה מההיתר, יצקו בטון על הדרך שפרצו סמוך לבריכת השחייה ובנו מסלעות חדשות. עוד טענה הפרקליטות כי לאחר סיום העבודות, עשו בני משפחת עטר שימוש במקרקעין, ובכלל זה בבריכת השחייה ובדרך שנפרצה, וזאת ללא היתר כדין.

 

עטר, איש מפלגת העבודה, מכהן כיו"ר קק"ל מאז נובמבר 2015. קודם לכן הוא כיהן כחבר כנסת במשך 8 חודשים בכנסת ה-20 לאחר ששוריין במקום ה-15 ברשימת המחנה הציוני, שיועד לנציג הקיבוצים והמושבים. עד אז הוא היה במשך 21 שנה ראש המועצה האזורית גלבוע, כולל בתקופה בה נעשו לכאורה העבירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
יו"ר קק"ל, דני עטר
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים