שתף קטע נבחר

לכדורגלנים הישראלים אין בושה / טור

בזמן שישראלים רבים נאבקים על פרנסתם, כדורגלני ליגת העל עסוקים באינסטגרם. גם אם יש מו"מ לקיצוץ יש דרך צנועה יותר לעשות זאת ולא לשחק אותה קוזאק נגזל. כדאי שיפנימו: הבלון הספורטיבי מתפוצץ

מקסים באנדה הוא שחקן ראגבי איטלקי, כשהתחיל משבר הקורונה הוא לא חשב פעמיים והתחיל לעבוד כנהג אמבולנס במשמרות. כדורגלני העולם וארצנו הקטנה המשיכו להקפיץ נייר טואלט ולהחמיא אחד לשני באינסטגרם עם שערים ישנים שכבשו.

 

שחקני מכבי ת"א נגד הקיצוץ: "לא נחתום על זה"

אוראל דגני: "הגענו להסכם, המועדון חזר בו"

שחקני ב"ש לא הסכימו לקיצוץ של 30 אחוז

 

העולם במשבר חמור והכדורגלנים עסוקים באינסטגרם. רמת הניתוק שלהם מהמציאות תמיד הייתה גבוהה אבל עכשיו היא הרקיעה לשחקים חדשים, שלא לומר המוחות האנושיים הראשונים שהגיעו למאדים. אחרי ששנים הם מונעים כל תחרות אמיתית ומסכלים כל רעיון להגדלת מכסת הזרים, בחסותו בנו קרטל בו הם מרוויחים הרבה מעבר למה שהם שווים כי אין להם תחרות. כעת הם מתנגדים לקיצוץ בשכרם, שעבורם זאת אמורה להיות מכה קלה בכנף.

 

 

עומר אצילי ודן גלזר חוגגים (צילום: עוז מועלם)
לא מבינים שהם לא נחוצים בשעה זו. עומר אצילי ודן גלזר (צילום: עוז מועלם)

מאות אלפי אנשים יוצאים לחל"ת, אבל לכדורגלנים הישראלים לא נאה להרוויח "רק" חצי ממאות אלפי הדולרים שהם משלשלים לכיסם. הם ממש יוצאים למלחמה, בעוד האזרח הפשוט תופס את הראש ולא מבין איך זה יכול להיות. הם לא מבינים איזה מזל יש להם? הם לא מבינים שהם לא נחוצים בשעה זו? הם לא מבינים שאם לא יהיה קיצוץ, לא תהיה להם עבודה בכלל?

 

גם אם יש מו"מ לקיצוץ, יש דרך לעשות את זה. אפשר להראות קצת ענווה ולא לשחק אותה הקוזאק הנגזל שמרוויח שכר מינימום ועכשיו הרשעים רוצים גם לגרש אותו מהצריף בו הוא מתגורר יחד עם שמונת ילדיו הרעבים ללחם. כדורגלנים שביום יום מתפארים בשעוני יוקרה שעולים יותר מטירה, במכוניות עם מנוע של מטוסים ואוכלים כל יום במסעדה אחרת, בוכים על קיצוץ כאילו הם עובדים במפעל.

 

שחקני הפועל ת
שחקני הפועל ת"א (צילום: אורן אהרוני)

 

מביך שבשעה שספורטאים בעולם תורמים מזמנם ומכספם בשביל אחרים, בארץ עסוקים בכן חל"ת או לא חל"ת ובדיוק כמה אחוזים יקצצו להם. מביך בשבילם שכולם רואים כמה הם מנותקים וקטנים. ממש כמו ילדים שעסוקים רק בעצמם ובסביבתם, ואם נוגעים להם בצעצוע הם יפרצו בבכי.

 

אולי ייצא טוב מהמצב הזה. אולי עכשיו ילדים שרואים את אותם ספורטאים באינטרנט מלקקים לעצמם, יחשבו שוב על מי באמת צריך להעריץ. אולי עכשיו אדם שניחן ביכולת כדרור יישאר רק כדורגלן ולא יקבל בכל מקום כבוד מלכים רק כי הוא כבש כמה שערים. אולי כל זה יגרום לאנשים לקחת את הספורט קצת יותר בפרופורציה, ויפסיקו להתלהב מכל סטורי גנרי שאהוב ליבם העלה.

 

הבלון הספורטיבי שהתנפח והשמין למימדי ענק מתפוצץ לנגד עינינו. כדאי מאוד שהכדורגלנים יתחילו להפנים את זה. אחרי הקורונה, כללי המשחק ישתנו.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
מאור בוזגלו
צילום: עוז מועלם
מומלצים