שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

האב חלה בקורונה, האם הסתירה וביקרה את בתה בבית חולים לילדים

תושבת המרכז, שהייתה אמורה לשהות בבידוד ביתי, לא עדכנה את צוות בית החולים שניידר בפתח תקווה כי בעלה נושא את הנגיף. הילדה שאושפזה ליד המחלקה האונקולוגית שוחררה, הצוות שהיה במגע עם האם נשלח לבידוד

בית החולים שניידר (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
בית החולים שניידר(צילום: צביקה טישלר)

הסכנה ארבה לילדים המאושפזים: מקרה חריג אירע בשבוע שעבר בבית החולים שניידר לרפואת ילדים בפתח תקווה. תושבת המרכז, שבעלה נושא את הנגיף קורונה, הגיעה כמה פעמים לבקר את בתה במוסד הרפואי אף שהייתה אמורה לשהות בבידוד ביתי.

 

יש לכם מה לספר לנו על הקורונה? מידע שטרם נחשף? סרטונים או תמונות? כתבו למייל האדום

 

משבר הקורונה - עדכונים נוספים

חשש במשרד הבריאות: "מכונות הנשמה לא יגיעו במועד "

הטרגדיה בספרד: עוד 812 מתים מהנגיף

מאה שערים: שוטרים שאוכפים נרגמו באבנים

נתניהו מחכה: משרד הבריאות יכריע אם ייכנס לבידוד

הדבקה נוספת בבית אבות: דיירת ועובדת חלו בקורונה

 

הביקור של האם בבית החולים התרחש לאחר שבתה עברה השתלת מח עצם ושהתה בעצמה בבידוד עקב מחלתה. האם, שהונחתה לשהות בבידוד ביתי בעקבות מחלת בעלה, שהתה במחלקה סמוכה למחלקה האונקולוגית, שבה מאושפזים ילדים בסיכון גבוה בשל מערכת חיסונית חלשה מאוד.

 

בית החולים העביר דרישה מפורשת להורי המאושפזים ולמבקרים למסור דיווח על סימפטומים וחשש לקורונה, במיוחד אם קיים מידע על חולה מאומת. ואולם, במקרה המדובר התעלמה משפחת הילדה מהדרישה.

 

 

 
 
 

בשניידר הדגישו כי לצערם, ישנן משפחות שלא מספרות על קרבה לחולה קורונה. משפחת הילדה קיבלה אזהרה חמורה מהנהלת בית החולים. עוד נמסר כי הצוות הרפואי היה ממוגן ומי מקרב הצוות שנחשף לאם נשלח לבידוד ביתי. ילדי המחלקה האונקולוגית והוריהם נבדקו ונמצאו שליליים לנגיף. בבית החולים עוקבים אחר מצבם כל העת.

 

בסוף השבוע שוחררה הבת לביתה, ובבית החולים ממשיכים לעקוב אחר כל מי שקיים חשש לבריאותו בעקבות המקרה.

 

מבית החולים שניידר נמסר: "אנחנו רואים את האירוע הזה מאוד בחומרה. רק בזכות הליכי ההתמגנות הכלליים בשניידר ובמזל האירוע הזה לא הסתיים בהדבקה. הילדה הייתה בבידוד מוחלט במחלקה אחרת (לא אונקולוגית) ולכן הילדים האונקולוגים לא בסיכון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות שניידר
בית החולים שניידר
צילום: דוברות שניידר
מומלצים