שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

מחסור במסכות וכפפות: "מביאים בדרך לא דרך"

על רקע קריאת מנכ"ל משרד הבריאות לציבור לעטות מסכות ביציאה מהבית, סיפר לאולפן ynet בעלי חברת ציוד מגן על הקושי בהבאתו ארצה: "אין מטוסים מסין, ברגע שיהיו – נוכל לספק את כל מה שצריך"

 

 

המחסור במסכות פנים הורגש בישראל עוד לפני דבריו אתמול (ג') של מנכ"ל משרד הבריאות, שכפי שפורסם לראשונה ב-ynet המליץ להשתמש במסכות – מאולתרות – ביציאה מהבית. דבריו אלו לבטח יוסיפו לביקוש למסכות, והבוקר התראיין באולפן ynet בעלי חברה שמספקת ציוד מיגון, אשר סיפר על הקושי בהבאתו ארצה.

 

מרוץ עולמי למסכות: "אל תקנו, תשאירו לרופאים"

ציידי המסכות: האנשים שעושים קופה מהקורונה

למען הצוותים הרפואיים: העולם מתנדב ותופר מסכות

 

"אנחנו יכולים לספק בלי בעיה כמעט לכל המדינה, אנחנו רק צריכים עזרה אחת: מטוסים. ברגע שיהיו מטוסים נוכל לספק את כל מה שצריך", סיפר עופר אהרון, בעלי חברת "הרקולס ציוד מיגון".

מדוע יש מחסור במסכות בארץ? (צילום: רויטרס)
"מביאים הכול בדרך לא דרך". חשש ממחסור במסכות ובכפפות(צילום: רויטרס)

את המסכות והכפפות מייבא עופר מסין, ושם כבר מחכים לדבריו במחסן "100 קוב" של מסכות – 2.5 מיליון יחידות. לדבריו, כיוון שאין טיסות מסין לישראל בתקופה זו, "אנחנו מביאים הכול בדרך לא דרך. ברגע שתהיה דרך, לא תהיה בעיית מחסור".

 

- כמה מסכות וכפפות יש לכם עכשיו?

"כרגע אפס, כי זה נכנס ונגמר באותו יום".

 

אהרון מציין כי דווקא בתחום הכפפות יש מחסור חמור יותר כעת. "מסכות יהיה ויהיה המון, כפפות לטקס וניטריל לא יהיה. יש בעיה חמורה מאוד שגם כשאני מנסה להזמין – אומרים לי שיגיע לקראת סוף ספטמבר. זאת אומרת שכל הייצור תפוס".

עופר אהרון הבעלים של חברת הרקולס ()
"כשיהיו מטוסים נוכל לספק את כל מה שצריך". עופר אהרון

- אז אנחנו מתקדמים למחסור של כפפות?

"אנחנו כבר שם, ואם תשאלי אותי זה דבר שאין לו פתרון".

 

- ולגבי מסכות, כמה יהיו לכם?

"יהיה לי היום 1.8 מיליון בשאיפה שהכול נוחת בזמן, וכל יום אנחנו מקבלים מספר דומה. את המוצר הזה אפשר לשלוח באוויר, וקל מאוד לייצר אותו". 

 

ייצור מסכות נגד נגיף הקורונה בסין (צילום: AFP)
"יש לי 100 קוב בסין". מפעל לייצור מסכות בחוביי(צילום: AFP)

 

אתמול כאמור אמר מנכ"ל משרד הבריאות שבכוונת המשרד להמליץ על שימוש במסכות ביציאה מהבית. משה בר סימן טוב אמר כי "ארגון הבריאות העולמי הכריז באופן סופי שהמחלה עוברת רק ברסיסי רוק ולא דרך האוויר. זה גורם למספר מדינות, וגם לנו, לגבש המלצות לכך שהציבור ילך עם מסכות במרחב הפתוח, מי שיוצא מהבית כמובן. אנחנו בוחנים עם מספר מומחים איך ניתן להשתמש בהן".

 

עם זאת, בר סימן טוב הדגיש כי "לא צריך לרוץ ולקנות מסכות, אפשר יהיה לאלתר דברים בבית. אפשר לשים על הפנים למשל חתיכת בד. נדריך אתכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מחסור במסכות. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים