שתף קטע נבחר

צילום: AFP, MCT

שבועות אחרי שהבטיח: משרד הבריאות הגיע ל-10,000 בדיקות

אחרי תקופה ארוכה של דשדוש ועיכובים הצליח משרד הבריאות לעמוד ביעד שהציב. אתמול בוצעו 11,501 בדיקות לקורונה ושלשום 10,401

 

 

אחרי שבועות של עיכובים, תקלות ומחסור בציוד - הצליח משרד הבריאות לעמוד ביעד שהציב לעצמו - 10,000 בדיקות ליום. מנתונים שפרסם הערב (יום ד') המשרד עולה כי אתמול בוצעו 11,501 בדיקות לקורונה ושלשום 10,401.

 

התפשטות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

אושרה: בדיקת רוק לאבחון קורונה – בלי מטוש ובלי פראמדיק

למה משרד הבריאות לא מאשר בדיקות מהירות לקורונה?

האוניברסיטה העברית: פיתחנו שיטה זולה ומהירה פי 4 לאבחון

 

50 ()
בדיקות קורונה במעבדה באיכילוב

 

 

העלאת מספר הבדיקות, בהתאם להבטחות העבר, בהן גם יעד של 30,000 בדיקות, היא קריטית לצורך בניית אסטרטגיית ליציאה מהמשבר. ההתייצבות במספר המאובחנים החדשים התרחשה בזמן שחלה ירידה במספר הבדיקות, ומכאן שהימים הקרובים, במידה שמספר הבדיקות יישאר מעל לרף של 10,000 ביום, הם משמעותיים בכל הנוגע להבנת המגמה האפידמיולוגית של התפשטות הקורונה בישראל. ההערכה במערכת הבריאות היא שבמידה שההתייצבות במספר הבדיקות תימשך גם בימים הקרובים על רקע ריבוי הבדיקות – יזרזו את היציבה מהמשבר.

 

יש לציין כי מנתונים שפירסם המשרד ביום שבת האחרון התקבלה תמונה שונה מהנתונים שפורסמו היום. על פי הנתונים, מספר בדיקות הקורונה היומי ירד בכ- 4,000 תוך שבוע. ב-3 באפריל בוצעו 9,903 בדיקות מעבדה ואתמול - 10 באפריל - בוצעו 5,980 בדיקות בסך הכול. הרקע לירידה במספר הבדיקות הוא מחסור בחומר הנחוץ לביצוע הבדיקה (ריאגנט), אך גם בעובדה שהרוב המכריע של המעבדות לא עבדו במשך 24 שעות ביממה.

 

בשבוע שעבר נעשו מספר צעדים כדי להעלות את מספר הבדיקות ובהם חתימה על הסכם עם עובדי המעבדות שמרחיב את שעות המשמרת מ-8 ל-12, פתיחת מעבדה במכון ויצמן למדע ברחובות ומעבדה נוספת באוניברסיטת תל אביב שאמורה להתחיל לפעול בהקדם, ושימוש בריאגנט מתוצרת ישראלית. השימוש בריאגנט חייב הטמעה של תוכנה חדשה במעבדות. בנוסף, בימים האחרונים החלו קופות החולים להפנות מבוטחים שלהן לבדיקות, מה שצפוי להעלות את מספרן גם כן. ההפנייה נעשית על ידי רופא המשפחה.

3925 (צילום: לע
מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, הבטיח 10,000 בדיקות כבר לפני כמה שבועות(צילום: לע"מ)

3082 ()
מעבדה לבדיקות קורונה

מוקדם יותר היום הגיעו לישראל בטיסה מדרום קוריאה חומרים כימיים (ריאגנטים) המיועדים ל-100 אלף בדיקות קורונה. המשלוח הגיע במסגרת מבצע משותף למינהל הרכש (מנה"ר) במשרד הביטחון, לצה"ל ולמשרד החוץ. משלוח דומה מדרום קוריאה הגיע לפני כשבוע. בנוסף, במבצע שינוע בינלאומי, בהובלת משלחת הרכש של משרד הביטחון בארה"ב, נחת אחר הצהריים בנמל התעופה בן-גוריון משלוח של 100 מכונות הנשמה.

 

כחלק מהמאמץ הלאומי להרחבת מספר בדיקות הקורונה בישראל, רכש מינהל הרכש, באמצעות נספח צה"ל ומשרד הביטחון בדרום קוריאה, אל"מ שמעון אדרי ובסיוע שגרירות ישראל בסיאול, משלוח גדול של ריאגנטים. כמו כן נרכשו כ-50 אלף חליפות מיגון לצוותים רפואיים.

  

יחידת הממונה על השינוע הבינלאומי במינהל הרכש התארגנה לתאם את הטסת המטען וקליטתו בארץ בטיסת "קוריאן אייר" עוד במהלך החג. בצהריים נחת המטוס בנתב"ג. עוד הערב יועבר המשלוח ישירות למשרד הבריאות ולמעבדות לבדיקת דגימות קורונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים