שתף קטע נבחר

צילום: AP, EPA

תופעה חדשה: "היהודים אשמים ברצח ג'ורג' פלויד"

"הישראלים אימנו את השוטרים שרצחו את פלויד", "הפלסטינים לא יכולים לנשום", "הציונים מנסים להשמיד את האמריקאים": התנועה למאבק באנטישמיות ברשת ניטרה עשרות פרסומים ברשתות החברתיות המובילות, ולפיהם ישראל אחראית למותו של פלויד, במטרה לעורר מהומות בכוונה תחילה

 

 

היהודים אשמים: גורמים אנטישמיים מנצלים את המחאות נגד מותו הטרגי של ג'ורג' פלויד להפצת פייק ניוז, ולפיו התנועה הציונית ומדינת ישראל הם האחראים למותו, זאת במטרה לעורר מהומות בארצות הברית בכוונה תחילה. כך עולה מדו"ח של התנועה למאבק באנטישמיות ברשת, שניטרה בשבועות האחרונים עשרות פרסומים אנטישמיים ברשתות החברתיות המובילות.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>

 

עלילות דם מודרניות כלפי יהודים מתחזקות ביתר שאת בתקופת הקורונה שטרם חלפה מהעולם - וגם בהפצתה הואשמו יהודים רבים. מהדו"ח עולה כי רבים מהתכנים ברשת משווים בין השוטר דרק צ'אובין שחנק את פלויד, לבין המשטר הציוני (ישראלי), עוסקים בנרטיב הפלסטיני - ומחזקים עלילות דם מודרניות נגד יהודים ש"מושכים בחוטים".

 

קיראו עוד בערוץ היהדות:

 

  ()
"לשחרר את פלסטין"

 

עוד עולה מהדו"ח, כי בשבועות האחרונים נוטרו עשרות פרסומים אנטישמיים ברשתות החברתיות המובילות. פרסומים אלה מופצים על ידי אנטישמים שמנצלים את המחאות על מנת להפיץ מסרי שנאה כנגד העם היהודי ומדינת ישראל. 

 

 

"הציונים מנסים להשמיד את אמריקה"

בפרסום אנטישמי בולט, חיילי צה"ל מושווים לשוטר האמריקני, לצד הכיתוב "אני לא יכול לנשום", ו"פלסטינים רגילים לזה". בפוסט נוסף נכתב כי ה"ציונים" (יהודים) מנסים להשמיד את אמריקה על ידי שליטה מניפולטיבית בעם האמריקאי כדי לגרום למלחמה ביניהם.

 

היהודים מוצגים כקופים בקריקטורה האנטישמית
היהודים מוצגים כקופים בקריקטורה האנטישמית

 

קריקטורה אחרת מציגה שני פוליטיקאים, האחד רפובליקני והשני דמוקרטי, מוקפים בקבוצה של שימפנזים זועמים. ברקע מופיע הכיתוב: "אמריקה נמצאת תחת מתקפה של יהודים מלוכלכים". בפרסום אנטישמי נוסף נראה המיליארדר ג'ורג' סורוס ברקע תמונה של ההפגנות באמריקה, בטענה כי הוא "מושך בחוטים" יחד עם "הציונים" ו"הרוטשילדים", שהם חלק מהקבוצות השולטות "בעם האמריקאי".

 

 

"ישות טרור שהיא מדינת ישראל"

בהמשך הפרסומים, נטען כי צבא ההגנה של "ישות הטרור, ישראל" משתף פעולה עם המשטרה האמריקאית על מנת לדכא את העם, להטיל עליו אימה ולרסס באמצעות "כלי טיס יהודי" את עשרות אלפי המפגינים בגז.

 

'אני לא יכול לנשום" - טענות המשוות את חייל צה"ל לרוצח של ג'ורג' פלויד
'אני לא יכול לנשום" - טענות המשוות את חייל צה"ל לרוצח של ג'ורג' פלויד

 

מייסד ומנכ"ל העמותה, תומר אלדובי, אמר כי "בדומה להאשמות נגד העם היהודי סביב התפשטות מגפת הקורונה, גם עכשיו האנטישמים מנצלים באופן ציני את המאבק, ומפיצים עלילת דם חדשה ומודרנית". עוד אמר, כי "מצער שבמקום להפיץ שקרים ושנאה, הם לא מנצלים את זמנם כדי להצטרף להפגנות ולהרים שלט נגד גזענות". 

 

"אירוע הרצח האלים הינו קריאת השכמה לכל מיעוט וקבוצה נרדפת להמשיך להיאבק באנטישמיות, בגזענות ובאפליה - יהודים ומי שאינם יהודים. כולי תקווה שהקהילה האפרו-אמריקאית, וכלל בני האדם שסובלים מאפליה ומגזענות, יזכו בשוויון ובצדק הראוי להם ובמהרה".

 

אנטישמיות ברשת
אנטישמיות ברשת

 

התנועה למאבק באנטישמיות ברשת הוקמה במטרה להסיר אנטישמיות מהמרחב המקוון. התנועה מנטרת תכנים אנטישמיים ב-11 שפות וב-6 רשתות חברתיות, באופן סימולטני ועקבי. התנועה מפעילה עשרות פעילים ברחבי המדינה, מחציתם סטודנטים, שמנטרים אנטישמיות באופן קבוע ויומיומי.

 

קריאות אנטישמיות בהפגנות נגד הגזענות בפריז

הלינקייג' האנטישמי בין המחאה העולמית בעקבות רצח פלויד, לישראל – לא נעצר בגבולות ארה"ב. שלטים אנטי-ציוניים ואנטישמיים הונפו במוצאי השבת במהלך הפגנה נגד גזענות ואלימות משטרתית, שהתקיימה בכיכר הרפובליקה בלב פריז.

 

  (פייסבוק)
(פייסבוק)

 

בין היתר, קראו המפגינים: "יהודים מסריחים" ו"זונות של יהודים", והניפו שלטים עם הכיתוב "ישראל: מעבדת האלימות המשטרתית", "השוטרים שהרגו את ג'ורג' פלויד אומנו בישראל", וכן "די לטבח של ישראל! חופש וצדק לפלסטין".

 

חבר הפרלמנט הצרפתי, מאיר חביב, התייחס לדברים: "מה צועקים בהפגנה נגד הגזענות? 'יהודים מסריחים' ועוד אמירות רוויות בשנאת ישראל. מניפים את דגל השנאה נגד הלבנים, נגד היהודים, נגד צרפת. זה הדי-אן-איי המובהק של החיבור בין השמאל הקיצוני לפעילים איסלמיסטים בצרפת. לא משנה מה נושא המחאה, אנחנו שוב רואים את שנאת היהודים ושנאת ישראל. היהודי בפרט וישראל בכלל תמיד אשמים".

 

  ()
הפגנות אנטישמיות בפריז ביממה האחרונה

 

עוד הוסיף חבר הפרלמנט: "ישראל מדינת אפרטייד? מדינה גזענית? בפוליטיקה, בצבא, בתרבות - לא משנה מה צבע העור או הדת, יש שיוויון ולכולם יש את אותן זכויות. מי באמת מלבה את הגזענות כאן? היום אני לא דואג לישראל, אני כן קצת דואג ליהודים הצרפתים - ובעיקר אני מאד דואג לצרפת".

 

  ()
"השוטרים שרצחו את ג'רג' פלויד אומנו בישראל". ההפנה האנטישמית בצרפת אתמול

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים