שתף קטע נבחר

ארבעה מאסרי עולם למחבל שרצח שלושה בצומת עפרה ובגבעת אסף

המחבל הפלסטיני עאסם ברגותי הואשם ברצח התינוק עמיעד-ישראל איש-רן, ולוחמי צה"ל יובל מור יוסף ויוסף כהן. השופט הצבאי כתב בגזר הדין: "הנאשם פעל באופן מתוכנן וללא חמלה". הוריו של יובל מור יוסף: "אין כאן שום סגירת מעגל, מגיע לו עונש מוות"

  

 

עונש של ארבעה מאסרי עולם נגזר היום (רביעי) על עאסם ברגותי, המחבל הפלסטיני שהורשע ברצח התינוק עמיעד-ישראל איש-רן, ולוחמי צה"ל סמל ראשון יובל מור-יוסף וסמל יוסף כהן.

גזר הדין לעאסם ברגותי אשר חשוד בשלושה מעשי רצח בפיגוע בצומת עפרה וגבעת אסף (צילום: עמית שאבי)
המחבל עאסם ברגותי מובא לבית הדין הצבאי(צילום: עמית שאבי)

יובל מור יוסף ו סמל יוסף כהן ז
(צילום: אוהד צויגנברג)

השופט הצבאי, סא"ל צבי היילבורן, כתב בגזר הדין: "תם ולא נשלם. גם לאחר מתן גזר הדין משפחות הקורבנות תישארנה עם הכאב והשכול ויאלצו לחיות עם המחשבה על הפער בין מה שהיה צריך להיות למה שלא יהיה. הנאשם פעל באופן מתוכנן וללא חמלה. זהו מקרה מובהק שבו על בית המשפט להטיל עונש מאסר עולם. סבורים אנו כי על הנאשם לרצות את העונש בגין כל מעשה של גרימת מוות בכוונה באופן מצטבר".

 

לפי כתב האישום נגד ברגותי, תושב הכפר כובר, ב-9 בדצמבר הוא ביצע יחד עם אחיו את פיגוע הירי בכניסה ליישוב עפרה. שירה איש-רן, שהייתה בחודשי הריון מתקדמים, נפצעה בפיגוע באורח קשה. התינוק עמיעד ישראל יולד בעקבות הפיגוע, אך כעבור שלושה ימים הוא נפטר.

כוחות צה
לכידת המחבל על ידי כוחות צה"ל(צילום: דובר צה"ל)

ארבעה ימים לאחר מכן, ב-13 בדצמבר, ביצע המחבל ברגותי את פיגוע הירי בצומת גבעת אסף, שבו נפלו לוחמי צה"ל מור יוסף וכהן.

 

מוטי ואילנית, הוריו של יוֹבֵל מור יוסף ז"ל מסרו לאחר מתן גזר הדין: "מבחינתנו אין כאן שום סגירת מעגל. יש לגזור עונש מוות ולתלות אותו בחוצות העיר למען יראו וייראו. רק ככה הם יבינו. כל עוד לא תהיה הרתעה כמו עכשיו, זה יימשך. אנחנו לא רוצים לחשוב שהוא ישב כאן בעירנו, לא רחוק מביתנו, בכלא לאסירים ביטחוניים באשקלון".

 

רפאל איש רן, סבו של עמיעד ישראל, הוסיף: "עאסם ברגותי היה צריך להיות מת ולא לחיות. הוא בן מוות. לפחות שיישב בכלא עד סוף ימיו ולא יצא משם".

 

המחבל אותר ונעצר בינואר בבית אחד מסייעניו בכפר אבו שחידם. במבצע למעצרו השתתפו כוחות של שב"כ, משטרה וצה"ל. סאלח, אחיו של המחבל, נהרג חודש לפני כן במהלך ניסיון מעצרו. לטענת כוחות הביטחון, ברגותי היה עסוק בהכנות לביצוע פיגועים נוספים. במהלך מעצרו נתפס רובה קלצ'ניקוב, תחמושת רבה וכן אמצעים לראיית לילה.

  

ביתו של המחבל בכפר כובר נהרס לפני שנה אחרי שבג"ץ אישר את המהלך. לוחמי צה"ל, בשיתוף מג"ב והמנהל האזרחי, הרסו את הבית בכפר כובר באמצעות כלים הנדסיים.

 

מהאגף המשפטי של תנועת "אם תרצו", שמלווה את פורום "בוחרים בחיים", נמסר: "על מנת לבלום את תעשיית הטרור וכדי לצמצם את האינטרס של המחבלים לרצוח ישראלים, על נבחרי הציבור לקדם את חבילת ההרתעה שהצגנו בשנים האחרונות. יש להשית גירוש משפחות מחבלים לעזה, לפעול למען הריסה מידית ומלאה של בתי המחבלים, לשלול אזרחות במידה והמחבלים ישראלים ובנוסף, יש לצמצם את ההטבות וזכויות היתר של המחבלים בבתי הכלא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
עאסם ברגותי
צילום: עמית שאבי
מומלצים