שתף קטע נבחר

תקדים: קנס של 4.25 מיליון שקל לחברי קבוצת הרכישה יונייטד שרונה

מבדיקה של משרד השיכון עלה כי חברי קבוצת הרכישה, שבונים פרויקט על הקרקע היקרה בארץ, מכרו דירות לקונים שאינם חלק ממנה. זוהי הפעם הראשונה בה חברי קבוצת רכישה מוכרים כיזמים לעניין חוק המכר

קנס תקדימי לחברי קבוצת הרכישה שבונים פרויקט על הקרקע היקרה ביותר בארץ: הממונה על חוק המכר במשרד הבינוי והשיכון הטיל קנס בסך 4.25 מיליון שקל על חברי קבוצת הרכישה יונייטד שרונה, המקימה מאות דירות במרכז תל אביב, בעקבות הליך מנהלי אשר התנהל בחודשים האחרונים. כך הודיע היום (ד') משרד הבינוי והשיכון.

 

אחרי שהודח משתי קבוצות רכישה: מוטי פלד עובר לפינוי בינוי

קבוצת הרכישה של יונייטד שרונה מכרה את החניון הציבורי בכ-51 מיליון שקל

אלקטרה תבנה את מגדלי יונייטד שרונה בת"א

 

במסגרת ההליך המנהלי נמצא כי חברי הקבוצה מכרו דירות לרוכשים אשר מחד לא צורפו לקבוצת הרכישה, ומאידך כספם לא הובטח בהתאם להוראות חוק המכר. זוהי הפעם הראשונה בה חברי קבוצת רכישה הוכרו על ידי משרד הבינוי והשיכון כיזמים לעניין חוק המכר. עוד נמסר, כי העיצום הכספי המתואר יוכפל בכל 50 יום, כל עוד לא תוקנו ההפרות.

הדמיית פרויקט יונייטד שרונה. חברי קבוצת הרכישה הוכרזו כיזמים בפעם הראשונה ()
הדמיית פרויקט יונייטד שרונה. חברי קבוצת הרכישה הוכרזו כיזמים בפעם הראשונה

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר כי "המקרה מחדד שחברים בקבוצת רכישה הינם יזמי בנייה, והדבר מטיל עליהם אחריות רבה, בהיבטים שונים, ובין היתר - במקרה של מכירת דירות בפרויקט לצד שלישי, כפי שאירע במקרה זה".

 

הסכום הגבוה ביותר שהוצע עבור קרקע בישראל

קבוצת יונייטד שרונה הוקמה בשנת 2016 על ידי חברת מינהל מגורים ישראל של מוטי פלד, על מנת להתמודד במכרז למגרש בשטח של תשעה דונם ששימשו בעבר את רשות השידור במתחם שרונה, אותו פרסמה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) ב-2016. הצעת רכישת הקרקע שהגישה הקבוצה עמדה על 1.24 מיליארד שקל - סכום אסטרונומי והגבוה ביותר שהוצע עבור קרקע כלשהי בישראל. המגרש כולל זכויות בנייה ל-324 דירות, 8,000 מ"ר של שטחי משרדים ו-2,300 מ"ר של מסחר.

 

עו"ד אלעזר במברגר, היועץ המשפטי של משרד הבינוי והשיכון, אמר כי "חוק המכר נועד להגן על רוכשי דירות חדשות בישראל במגוון דרכים, שעיקרן החובה להעניק לרוכש הדירה בטוחה הולמת כנגד כספים ששילם למוכר במסגרת העסקה. ניתוח משפטי של העסקאות שנעשו על ידי קבוצת הרכישה במקרה זה העלה כי מדובר בעסקאות של מכר דירה לכל דבר ועניין, אשר לגביו חלים הוראות חוק המכר. הקבוצה מכרה את הדירות מבלי להעניק לרוכשים את ההגנות הקבועות בחוק. מטעם זה הוטל העיצום הכספי".

 

בנימין דרייפוס, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, הוסיף: "המשרד, באמצעות ממונה חוק המכר, יפעל להגן על כספי רוכשי דירות בישראל בכל מקום בו נדרש. חברי קבוצת רכישה נדרשים להבין כי הם יזמים לכל דבר ועניין. כך הם אחראיים להתקדמות הפרויקט על כל מרכיביו, כמו גם לעמידה בכל חוקי המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: יונייטד שרונה
הדמיית פרויקט מגדלי יונייטד במתחם שרונה בתל אביב
הדמיה: יונייטד שרונה
מומלצים