שתף קטע נבחר

יוזמת מחוסגן: "אנחנו הופכים הורים שלא מחסנים - למחסנים"

351 גנים פרטיים בישראל הצטרפו ליוזמת "הגן המחוסן" שהחלה בגנו של איתי ברשדסקי ברמת השרון. בראיון באולפן ynet מספרים הוא ושותפו לדרך, ד"ר מאיר עזרא אליה, על הדרך שבה הם מדברים עם הורים שחוששים לחסן ("בגובה העיניים") - ומזמינים את כולכם לבוא ולקחת חלק ביוזמה

 

 

 

באוגוסט השנה פורסמה לראשונה הידיעה על אודות הגן "פשוט גן" ברמת השרון שלא מאפשר רישום לילדים שאינם מחוסנים. מאז ועד היום, ארבעה חודשים וקצת, התפשטה היוזמה שנראתה אז אולי תמוהה בעיניי חלק מההורים, והיום היא מונה 351 גנים - שמבקשים מההורים פנקס חיסונים כתנאי לרישום לגן. הגנן שהתחיל את הכל, איתי ברשדסקי וד"ר מאיר עזרא אליה, שותפו לדרך, נרגשים מהצלחת היוזמה וממשיכים לקדם אותה במרץ.

 

עוד כתבות:

משרד הבריאות: התפשטות החצבת בישראל - בשיאה

משרד הבריאות חושף: אלו היישובים הכי מחוסנים לחצבת

סנקציות חדשות נגד ילדים לא מחוסנים: הרחקה וקנס של 2,000 שקל

 

"מדובר על 13 אלף ילדים שנמצאים בסביבה מוגנת יותר בזכות המיזם הזה", אומר ברשדסקי, ומספר על עיריות שמביעות תמיכה, על קמפיינים שמצטלמים ועל עוד ועוד גנים שרוצים להצטרף. "בהתחלה הייתי הולך עם תיק הרופא שלי מגן לגן ומנסה לשכנע גננות להצטרף... אבל הלחץ התהפך", אומר ד"ר עזרא אליה, "ההורים הם אלה שלוחצים על בעלי הגן להפוך את הגן למחוסגן".

 

גן ילדים (צילום: shuttersstock)
הופכים את הסביבה לבטוחה יותר. גנים מחוסנים(צילום: shuttersstock)
 

צרות של עשירים: אין מספיק כוח אדם

"אנחנו נמצאים בבעיה", מסביר ד"ר עזרא אליה, "המיזם שלנו הפך משלושה גנים למאות, ואנחנו מנסים להגיע לאלפים, אבל יש לנו רק 200 מתנדבים". ברשדסקי ועזרא אליה קוראים לציבור להיכנס לעמוד ה-giveback ולעזור בכל דרך.

 

ומה עם המתנגדים?

"צריך להפריד בין שני דברים. מנתנגדי חיסונים מובילים שמעבירים מידע שגוי ובין הורים חוששי חיסונים שקראו את המידע הזה" אומר ד"ר עזרא אליה. "אנחנו שם בשביל ההורים כי כשהרופא מגיע לגן ומדבר בגובה העינייים עם ההורה כמו שאנחנו עושים, מאוד קל לתת את המידע, להראות שאין שום אינטרס של ביג פארמה, שבאנו רק לעזור. וזה היופי של המיזם, אנחנו הופכים אנשים שלא מחסנים למחסנים".

 

עידית צולמן, ראש התכנית להכשרת גננות פרטיות במכללת לוינסקי לחינוךף אומרת: "ישנה חשיבות רבה להעלות למודעות את חשיבותם של החיסונים בגנים פרטיים כבר בשלב ההכשרה של הגננות בגנים פרטיים המיועדים מגיל לידה עד שלוש. מדובר במיזם שבו חינוך ורפואה הופכים לשליחות ציבורית וולונטרית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"המטרה: לחסן את כל ילדי הגנים"
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים