שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  טל ברמן: לא לחתום על אדי זה מעשה אגואיסטי

  הוא סומך על הרופאים שידעו להגיד מתי למוח שלו אין סיכוי להשתקם, הוא לא מאמין בחיים אחרי המוות ולא מבין איך מישהו יודע שהוא יכול להציל חיים ולא חותם. שדרן הרדיו ומנחה הטלוויזיה טל ברמן: "לחתום על כרטיס אדי זו חובה ולא רשות"

  החתימה 

  "חתמתי על כרטיס אָדי לפני 12 שנים בידיעה שאם חס וחלילה יקרה לי משהו אז לפחות חלקי החילוף שלי יעברו למישהו אחר".

   

  הסיבה

  "אני לא מאמין בחיים אחרי המוות, שימור הגוף, שהגוף מתגלגל למשהו אחר או משהו בכיוון הזה. אני חושב, שאם הלב שלי יכול להציל מישהו שזקוק בדחיפות להשתלה, וזה כבר במצב של מוות מוחי, זאת חובה ולא רשות. כך לכל אחד".

   

  התלבטות

  "לא הייתה לי שום התלבטות. התלבטתי רק לי לגבי תרומת אברים לניסויים מדעיים, כי כביכול זה לא מציל חיים, אלא למטרת מחקר. אחר כך הבנתי שגם המחקר לא נעשה על ידי החוקרים בשביל הכיף שלהם. זה מחקר שבטווח הארוך, כנראה, יעזור לרפואה ולמדע ובסופו של דבר כן יעזור להציל חיים".


   הביטו בתמונת הילד המחכה לכליה. טל ברמן. צילום: דנה קופל

   

  התרומה והדת

  "אני לא יכול לשפוט אדם דתי כי אולי זה מנוגד לאמונה שלו. דרך החיים הדתית היא לא דרך החיים שלי וגם לא תהיה דרך המוות שלי. אני סומך על הרופאים שיידעו להגיד מתי כבר אין סיכוי למוח שלי להשתקם, ואז ייקחו ממני את מה שיוכלו כדי להציל חיים של אחרים".

   

  פרויקט תורמים לחיים:

 1. ביממה הראשונה למבצע: 9,000 גולשים חדשים הצטרפו לאדי
 2. רוצים לדבר על זה? היכנסו לפורום אדי ב-ynet

   

  מילה לספקנים

  "אני יכול להבין למה אנשים נרתעים מזה. גם המונח הרפואי 'קציר', קוצרים את האברים שלך, מעורר תחושה לא נעימה. אבל הביטו בתמונת הילד המחכה לקרנית, הביטו בתמונת ילד אחר המחכה לכליה. אפשר פשוט להעניק חיים לכל כך הרבה אנשים.

   

  "בעיניי, לא לתרום זה באמת מעשה כל כך אגואיסטי. אני לא מבין איך מישהו יודע שהוא יכול להציל חיים של אחרים בסיטואציה מסוימת, ולא עושה את זה. זה נראה לי אגואיזם מוחלט".

   


   

  כבר חתמו על כרטיס אדי ומפצירים גם בכם להציל חיים: 

   


 3. לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יוסי צבקר
  סומך על הרופאים. טל ברמן
  צילום: יוסי צבקר
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים