שתף קטע נבחר

מרקדו סופטוור נמכרה, 40 עובדים פוטרו

משרדי חברת האינטרנט, שנקלעה לחובות ונכנסה לכינוס נכסים, נסגרו, הטכנולוגיה שלה נמכרה לחברת אומניצ'ור יחד עם עובדים אחדים, אך מרבית 48 העובדים פוטרו. "מי שמאמין בעצמו, ימצא עבודה אחרת", אומר אחד העובדים

המשבר הכלכלי מכה במשק הישראלי: חברת מרקדו סופטוור, שפיתחה טכנולוגיות חיפוש למסחר מקוון, נמכרה לחברת ההייטק אומניצ'ור, ומרבית עובדיה פוטרו. כך נודע ל-ynet. משרדי החברה בהרצליה נסגרו. הטכנולוגיה של החברה, שהעסיקה 48 עובדים, נמכרה לאומניצ'ור, שתעסיק גם אחדים מהעובדים, אך מרבית העובדים  - למעלה מ-40 - פוטרו.

 

מרקדו סופטוור, שהייתה רשומה כחברה ישראלית, היא מרכז הפיתוח של מקרדו שהיא חברה גלובלית. מטה החברה ממוקם בפלזנטון, קליפורניה, ויש לה משרדים במיידנהד, אנגליה. החברה הגלובלית ממשיכה להתקיים.

 

פיטורים במשק

 

מרקדו, שנקלעה לחובות של 3 מיליון דולר, נכנסה לכינוס נכסים, לבקשתם של נושיה - רובם ספקים. העובדים שפוטרו טוענים כי החברה לא שילמה להם, בשלב הראשון, חובות שכר ופיצויי פיטורים בהיקף של ארבעה מיליון שקלים. ואולם, עקב התערבותו של משרד עורכי הדין גלילה הורנשטיין, שניהל משא ומתן עם הנהלת החברה, שולם כל החוב לעובדים.

 

גבי (שם בדוי) עבד בחברה שנים רבות ופוטר בשבוע שעבר, אך משיחה עמו אינה מתקבלת תחושה של ייאוש. "אני חושב שיש חיים בשוק", הוא אומר ל-ynet, "אני בטוח שאמצא עבודה חלופית בקרוב ואולי אפילו אתקדם הלאה בזכות הפיטורים. 

 

זאת, למרות שחלק גדול מהחברות מפטרות כעת?

"מה שחשוב זה קשרים אישיים וגם להאמין במה שאתה עושה. ייתכן בהחלט שאאלץ לעבור קאט-אוף (הרעה, ת.ג.) בשכר, אבל אני לא אמות מרעב אם ארוויח קצת פחות".

 

ומה לגבי 40 העובדים האחרים? כולם יסתדרו כמוך?

"נראה לי שגם רוב האחרים יסתדרו. אני בקשר עם הרבה מהם, ואני לא מכיר מישהו שיושב בבית כוסס ציפורניים ומחכה".

 

מרקדו הוקמה בשנת 1997. החברה מפתחת טכנולוגיות חיפוש וסחר למסחר המקוון - הן בתחום הצרכני (B2C) ובתחום העסקי (B2B). בין החברות שהשקיעו בה נמנות קרן ההון-סיכון אתגר, חברת ההשקעות הבריטית קונצנזוס גרופ, וקרנות ההון סיכון פיטנגו, אקליפטוס, סטאר ונצ'רס ו-וואלי הון סיכון (לשעבר מופת), אשר השקיעו בחברה בעבר. גם קרן ההלוואות האמריקנית לייטהאוז העמידה למרקדו סופטוור קו אשראי.

 

את תגובת החברה לא ניתן היה להשיג

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרקדו סופטוור: 40 עובדים פוטרו
מומלצים