שתף קטע נבחר

דו"ח חזקיהו: מינוי קינן לא בוצע באופן תקין

דו"ח המפקח על הבנקים מותח ביקורת חריפה על התנהלות הדירקטוריון בעניין; רשות ני"ע בודקת אפשרות לחייב את הבנק לדווח לבורסה על הדו"ח; היו"ר דנקנר נועד היום עם בעלת השליטה, שרי אריסון

יו"ר בנק הפועלים, דני דנקנר, נועד היום (ג') עם בעלת השליטה בבנק, שרי אריסון. בפגישה השתתפו גם עו"ד פיני רובין, המייצג את אריסון וכן עו"ד רם כספי המייצג את דירקטוריון הבנק. מוקדם יותר פורסם, כי רשות ניירות ערך בודקת אפשרות לחייב את בנק הפועלים לדווח לבורסה, על הדו"ח שמסר לה המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, בנוגע להתנהלותו של היו"ר דני דנקנר.

 

 

בנק ישראל הגיש אתמול לבנק הפועלים את דו"ח המסקנות שערך לגבי ההתפטרות של צבי זיו מתפקיד המנכ"ל והמינוי הזריז של מחליפו ציון קינן. הדו"ח נשלח לבנק הפועלים לאחר שיחות שערך המפקח עם המנכ"ל וחברי הדירקטוריון.

 

בהודעה שפירסמה היום רשות ניירות ערך נאמר כי הרשות סבורה שיש לפרסם את עיקרי דו"ח הביקורת של המפקח על הבנקים בנושא התנהלות בנק הפועלים, משום שמדובר במידע מהותי לציבור. על פי הנחיית הרשות, בנק הפועלים יוציא דיווח מיידי בנושא, שיכלול את עיקרי הדו"ח, עד לפתיחת המסחר ביום חמישי הקרוב.

 

ל"כלכליסט" נודע כי הדו"ח קובע שהליך המינוי של ציון קינן לתפקיד המנכ"ל נעשה בניגוד לפקודת החברות ובניגוד לנוהל בנקאי תקין. מהמסקנות עולה כי לחברי הדירקטוריון לא היה מספיק חומר ומידע על המועמד וחלקם אף לא הכירו מספיק את המועמד.

 

על פי הדו"ח, יש דרישה לבטל את בחירתו של קינן כמנכ"ל ולבצע ישיבה חדשה בנושא. כמו כן, הרשות לניירות ערך פנתה היום לבנק והיא דורשת לתת פומבי לממצאי טיוטת הדו"ח. ל"כלכליסט" נודע עוד כי הבנק ידחה את הדיווח ליום חמישי, ויפרסם בתוספת אליו את התייחסותו ותשובתו למסקנות הדו"ח.

 

כזכור, ערב פרסום הדו"חות השנתיים התפטר זיו, לאחר שש שנים בתפקיד, בטענה כי הוא ויו"ר הפועלים, דני דנקנר, אינם רואים עין בעין לגבי אסטרטגיית הבנק. דירקטוריון הפועלים, אשר התכנס לאשר את הדו"חות הכספיים, אישר את מינויו של מ"מ המנכ"ל, קינן, למחליפו של זיו.  

 

בשבוע שעבר נפגשו נגיד בנק ישראל סטנלי פישר ובעלת השליטה בבנק הפועלים שרי אריסון, פעמיים.


פורסם לראשונה 28/04/2009 14:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אריסון, דנקנר וזיו בימים יפים יותר
צילום: סיון פרג'
מומלצים