שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חוק הקולנוע עבר בקריאה שנייה ושלישית

  סוף למשבר: כשלושה שבועות אחרי שנדחה בעקבות התנגדות האופוזיציה, עבר התיקון לחוק הקולנוע בקריאה שנייה ושלישית. התיקון מקציב לקולנוע הישראלי 67 מיליון שקל לשנה

  מליאת הכנסת אישרה היום (ב') בקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק הקולנוע, הקובע תקציב שנתי של 67 מיליון שקל לקולנוע הישראלי בכל שנה במשך חמש השנים הקרובות. החוק עבר ברוב של 63 חברי כנסת, ללא מתנגדים.

   

  התיקון לחוק הקולנוע, שמבוסס על הסדר שגובש לפני חודשים ספורים לאחר משא ומתן בין משרדי האוצר והתרבות, עבר בקריאה ראשונה לפני כשבועיים, כשהובא בפני המליאה בפעם השנייה. בפעם הראשונה, לא אושר התיקון לאחר שסיעת קדימה התנגדה להצעה, בטענה כי לענף הקולנוע מגיע סכום של 100 מיליון שקלים בשנה.

   

  איגודי היוצרים גינו את המהלך וקראו לראשי קדימה להסיר את התנגדותם לחוק, בטענה כי הפלת התיקון תוביל לפגיעה אנושה בתעשיית הקולנוע המקומית. גם בנאומים בטקס הפתיחה של פסטיבל הסרטים הבינלאומי בירושלים עלתה ביקורת רבה כלפי המהלך של סיעת קדימה. עוד קודם לכן, הבטיחו ראשי הסיעה, ביניהם ציפי לבני, כי אם ירצו היוצרים, הם יסירו את התנגדותם להצעת התיקון לחוק. עם זאת, נציגי האופוזיציה בוועדת החינוךהתנגדו להעברת ההצעה לקריאה ראשונה במליאה - אך נציגי הקואליציה זכו לרוב וההצעה, כאמור, הוגשה לכנסת ועברה.

   

  בתגובה לאישור התיקון לחוק הקולנוע, אמרה שרת התרבות והספורט, לימור לבנת: "זהו יום חשוב לקולנוע. בעזרת החוק הזה אנחנו נראה את המשך פריחת הקולנוע הישראלי שמביא כבוד רב לכולנו. אני שמחה שחברי הכנסת הבינו את החשיבות הרבה הקיימת בתמיכה כספית המועברת מהממשלה לתעשייה שבמשבר וזקוקה לו כאוויר לנשימה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שרת התרבות לבנת. חשיבות התמיכה הכספית
  צילום: לבנת לוי
  לאתר ההטבות
  מומלצים