שתף קטע נבחר

העליון: אלי רייפמן יישלח ל-45 יום בכלא

שופט ביהמ"ש העליון, חנן מלצר, החליט להסיר את עיכוב הביצוע על החלטת המחוזי, ושלח את רייפמן למאסר כיוון שלא העביר את מניותיו באמבלייז. רייפמן: מכבד את החלטתו. המנהל המיוחד שמונה לנכסיו: לא ייתכן שאדם שחייב 250 מיליון שקלים יסרב להעביר לנושיו מניות בשווי של 93 מיליון שקלים

שופט בית המשפט העליון חנן מלצר החליט היום (ב') להסיר את עיכוב ביצוע צו המאסר על איש העסקים, אלי רייפמן, והורה על מאסרו של למשך 45 יום כפי שקבע בית המשפט המחוזי בתל אביב. בהחלטתו כתב מלצר כי למרות שניתן לרייפמן צו שיפוטי המבקש להעביר את מניותיו בחברה שייסד, "אמבלייז", על שם המנהל המיוחד שמונה לנכסיו, איתן ארז, לא עשה רייפמן כלום לקיומו.

 

 

היממה האחרונה היתה לא קלה עבור רייפמן: אמש נורו כמה יריות לעבר מכוניתו ברעננה, ליד משרדי חברת אמבלייז. איש לא נפגע, אך למכונית נגרם נזק. בעקבות החלטת העליון הועבר רייפמן לידי השב"ס ובמהלך היום הוא יועבר לכלא מעשיהו ברמלה.

 

לדברי מלצר, רק לאחר החלטת בית המשפט המחוזי שהורה על מאסרו החל רייפמן לפעול ושלח "מכתבי סרק" לנאמניו. השופט קבע כי גם כאשר קיבל רייפמן הזדמנות נוספת מבית המשפט העליון להוכיח את רצינות כוונותיו קידם את שליחתם של מכתבים משלימים למרות שידע מראש כי מדובר במהלך סרק.


 

רייפמן ואמו בבית המשפט

 

"אין להסכים עם דרך הפעולה הנ"ל שנראה שכל מטרתה היא דחיית הקץ אגב התרסה נמשכת של רייפמן כלפי צווי בית המשפט והחמצת ההזדמנויות שניתנו לו לקיום הצו השיפוטי" כתב מלצר בהחלטתו.  

 

לדברי מלצר האינטרס הציבורי של אכיפת צווים שיפוטיים מחייבים את קיום הצו

השיפוטי ולאלתר "ונראה כי רק מאסרו של רייפמן יהיה בו כדי לקדם את קיומו של הצו השיפוטי".

 

מלצר קבע בהחלטתו, שאם רייפמן דובר אמת הרי שהמפתח לתא מאסרו מצוי בידו: "צר לי על רייפמן שנראה כמי שנפל בנסיבות שטרם הובררו מאיגרא רמה לבירא עמיקתא ומנסה להיחלץ בדרך לא דרך אגב השמעת גרסאות סותרות לרוב...יחד עם זאת ולמרבה הצער אין מנוס מלדחות את הבקשה לעיכוב ביצוע ולהורות על מאסרו".

 

מלצר אף קבע בהחלטה כי נציבות שירות בתי הסוהר צריכה להקפיד הקפדה יתרה על שמירתו של רייפמן.

 

אמו של רייפמן: מה זה ייתן אם יהרגו אותו?

רייפמן אמר בתגובה על ההחלטה: "מבחינתי השופט מלצר הוא האדם הראשון במערכת המשפט שנתן החלטה המבוססת על הקשבה ושמע אותי עד הסוף ואף למד את החומר על בוריו. אני מכבד את החלטתו ואם אני צריך לקבל חרב אז זה הבן אדם שאני מוכן לקבל אותה ממנו. אין לי מושג מי ניסה לפגוע בי אתמול, ברור שפחדתי אבל אני חושש רק בשביל אמא שלי".  

 

אמו של רייפמן, מנותה רייפמן, אמרה לפני קבלת ההחלטה: "אני כועסת על עצמי שלא עצרתי את זה ולא ידעתי על זה. אני כועסת על הבן שלי שעשה כל כך הרבה שטויות, אפילו אם זה למטרה קדושה.

 

"אני מאוד כועסת על איתן ארז. אני מבינה שהוא צריך להרוויח כסף ושהמניות של אלי יתנו לו פרנסה אסטרונומית. כולם רוצים כסף אבל יש גבול לכל דבר. פעם ראשונה שנפגשנו עם ארז הוא היה כל כך מבין, חשבתי שסוף סוף בין הכלבים שקפצו על הבן שלי בזמן האחרון יש בן אדם. כנראה שטעיתי. מה זה ייתן אם יהרגו אותו? רק הוא יכול למכור את הנכסים שלו ולהחזיר את החובות. שימכור הכול, שיהיה אפס, כבר לא אכפת לי".

 

בתגובה להחלטת השופט מלצר אמר המנהל המיוחד איתן ארז: "בית המשפט אמר את דברו. בישראל יש שלטון חוק. לא ייתכן שאדם שחייב 250 מיליון שקלים יסרב להעביר לנושיו מניות 39 מיליון מניות בשווי של 93 מיליון שקלים".

 

בהכנת הכתבה השתתף רענן בן צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דואג לאמא. רייפמן היום
צילום: גיל יוחנן
"התרסה נמשכת". השופט חנן מלצר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים