שתף קטע נבחר

כרזה ברבנות: 'עגל זהב ואפיית פיתות גרמו לאסון'

כבר כמה ימים שבכניסה למועצה הדתית של חולון, מוסד המתוקצב מכספי ציבור, מתנוססת מודעה שמציגה את ה"סיבות" לשריפה בכרמל. ראש המועצה הדתית: "נוריד את הכרזה, אך גם הרב עובדיה אמר שחילול שבת מביא לאסונות"

שר הפנים אלי ישי, שלא דאג לשירותי כיבוי מתקדמים, לא אשם. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהתעלם מאותן בעיות, לא אחראי. אפילו לגורל, שהועיד את צוערי השב"ס למוקד הלהבות, ולנערים החשודים בהשלכת גחל נרגילה - אין קשר לשריפת הענק  ולתוצאותיה המחרידות. ברבנות בחולון תלויה כרזה המסבירה כי השריפה בכרמל נגרמה דווקא בגלל קיום טקסים פגאניים, זימה, ניאוף וחילול שבת.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet

 

זה כבר כמה ימים שבכניסה למועצה הדתית בחולון, מוסד המתוקצב מכספי הציבור, תלויה מודעה צבעונית הטוענת כי השריפה בכרמל התחוללה, בין השאר, דווקא בגלל "טקס עגל הזהב" שנערך בעין הוד ומשום שביישובי הכרמל "אופים פיתות בפסח".


הכרזה במועצה הדתית. "זימה וניאוף לאלפים" (צילום: יואב זיתון) 

 

"על מה שרפה הארץ?", נכתב בכותרת המודעה ומתחתיה, באמצעות תמונות, מוסברים הגורמים לשריפה שגבתה את חייהם של 44 בני אדם. "עבודה זרה של עגל זהב, של מאות ואלפי אנשים בכפר האמנים עין הוד, צחוק פרוע וגס על כל תורת ישראל, אפיית מצות בעיצומו של חג הפסח על מנת להכעיס, חילולי שבת המוניים, זימה וניאוף לאלפים. איך לא ישרוף ה'?".

 

בכרזה מופיעה גם תמונת המחשה של עגל הזהב שהוצב השנה כאחד מהמוצגים בפסטיבל אמנות שנערך בכפר האמנים, שחלק מבתיו ניזוקו כליל בשריפה. תמונה נוספת היא של אשה עם רעלה ופנים מטושטשות, שמכינה פיתה דרוזית, ומתחתיה נכתב: "אפיית פיתות עם ערבים בפסח".

 

"פגיעה ברגשות" 

במועצה הדתית חולון שבכניסה אליה תלויה הכרזה, פועלת לשכתו של אברהם יוסף, רב העיר ובנו של מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, שבימים לאחר השריפה רמז שפרצה בגלל חילול שבת. אותה כרזה, שגם מופיעה במספר אתרים חרדיים, מקבלת את פניהם של עשרות זוגות, חלקם חילוניים, המגיעים לרבנות כדי להירשם לנישואין.

 

"חבל שבזמן ההמתנה לעדים שלי, אני צריך לקבל תזכורת מביכה לטענות הזויות ומופרכות", אמר ל-ynet אחד הגברים שהמתין עם ארוסתו בתור לרישום, "אני לא רוצה לחשוב מה היה עובר בראש של צעיר שנכנס לפה כדי להתחתן ואחד מקרוביו נספה באסון. זו פגיעה ברגשות של ציבור שאינו דתי ולא מאמין לספקולציות האלו".


"איך לא ישרוף ה'?" (צילום: יואב זיתון) 

 

בעקבות זאת, ראש המועצה הדתית בחולון ואיש תנועת ש"ס, עמוס ברנס, הבטיח בשיחה עם ynet כי השלט יוסר. "אנחנו מכבדים את האנשים שתולים את זה, ולכן זה נשאר לכמה ימים, ואחר כך מורידים. לא ראיתי את זה לגמרי כי הייתי בחו"ל, כן ראיתי תמונה של עגל", הודה.

 

לדבריו, "אני מבין רגשות של אנשים ולכן נוריד את זה". עם זאת, הוא הזכיר את דברי הרב עובדיה יוסף, שרמז כי חילול שבת הביא לשריפה: "באותו שבוע שזה קרה אמר הרב שיש הרבה חילולי שבת, וזה אחד הדברים שמביאים אסונות על מדינת ישראל, לאו דווקא השריפה, אלא גם תאונות דרכים. לא אני אומר את זה, אלא גדולי התורה שמצטטים גמרות. הדברים כתובים במפורש".

 

בעין הוד לא התרגשו מהמודעה, ואחד התושבים בכפר האמנים אמר בציניות: "השכנים שלנו מהיישוב הדתי ניר עציון שמעו גם הם על הטענות ואמרו, מילא אתם, אבל למה האש התפשטה גם לימין אורד? ובמה חטאו היתומים?" .

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 06/01/2011 23:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכניסה לרבנות בחולון, השבוע
צילום: יואב זיתון
עין הוד אחרי השריפה
צילום: חגי אהרון
מומלצים