שתף קטע נבחר

בזק נזק: מחצית מלקוחות החברה מנותקים

לקוחות פרטיים ועסקיים באזורים שונים בארץ לא מצליחים לקבל ולהוציא שיחות ולקוחות. במד"א ובחברת החשמל מפרסמים מספר חלופי. בזק: "אנו מתנצלים על אי הנוחות ופועלים לפיתרון במהירות"

תקלה רחבת היקף בקווי בזק: החל מ-8:30 לקוחות באזור המרכז, השרון, ירושלים והדרום מדווחים שאינם יכולים להשתמש בשירותי הטלפון של החברה. מחצית מלקוחות החברה ניזוקו, ו-25% מהשיחות אינן תקינות, ונראה שמוקד הבעיה הוא ברשת ה-NGN.

 

 

הלקוחות הרבים שסובלים מהתקלה מוסרים כי בנוסף לבעיות בשיחות יוצאות ונכנסות, אין אפשרות להגיע גם לשירותי 144, 166 ו-199. לקוחות מדווחים כי אינם יכולים להוציא ולקבל שיחות מטלפונים ניידים ומקווי HOT, וכי אי אפשר גם לשוחח עם קווי 1-800. גם כמה ממוקדי פלאפון מושבתים, אלו שמספרי הטלפון שלהם מתחילים ב-*.

 

גם במוקדי ההצלה ישנה בעיה בשיחות. בעקבות התקלה הארצית, מד"א מבקשת מהציבור לא לפנות למוקד 101, אלא להתקשר לטלפון 03-7344001. גם בית-החולים זיו בצפת עבר למספר טלפון חלופי - 077-6828811.

 

מוקד חברת החשמל 103 לא פועל, ובחברה מבקשים למסור שאפשר להתקשר למספרים החלופיים הבאים במקרה חירום בלבד: 057-7627955, 057-7625411, 052-3997182.


טלפונים ציבוריים של בזק.

  

גם מוקדי שירות לקוחות של חברות אחרות נפגעו מהתקלה. מוקדי ויזה כאל ולאומי קארד סובלים משיבושים בקו, מודיעים על כך ללקוחות במענה הקולי.

 

גורמים מסרו ל-ynet כי בזק ערכה אתמול עבודת תשתית גדולה, פעולה הנדסית בהיקף גדול. התוצאה: לקוחות רשת ה-NGN יכולים לשוחח ביניהם, אולם אינם יכולים לשוחח עם לקוחות הרשת הישנה או עם לקוחות חברות הסלולר

 

גורם שעובד במרכזי השירות מסר ל-ynet שכל מוקדי השירות קרסו. לקוחות התלוננו לאחרונה ב-ynet על תקלות בבזק, שתוקנו רק כעבור שבוע-שבועיים.

 

"אין תקשורת עם כרטיסי אשראי"

ל-ynet הגיעו פניות מתושבי ירושלים, רחובות, רמת השרון, הרצליה, באר שבע, ת"א, גבעתיים, ר"ג, בני ברק, חולון, ראשל"צ, וכן פניות ממשרדים שמנויים למרכזייה האל-חוטית של מחלקת SOHO, שמשרתת אלפים.

 

הדר מהרצליה אמרה ל-ynet: "יש פשוט שקט בקו. אי אפשר להתקשר ולא יכולים להתקשר אלי". לקוח מראשל"צ: "אני איש עסקים ולא מקבל הזמנות. התקשרתי ל-166 ואין מענה". 

 

עידן, שעובד באזור התעשייה תלפיות בירושלים מספר על מהות התקלה אצלו. "התקשרתי לאחד העובדים, והוא קיבל ממני ארבע שיחות במקום אחת. כשאתה מתקשר, אתה שומע שאין קו, או שאתה מגיע לנמען אבל הוא לא שומע אותך, ולהיפך - גם כשמישהו מתקשר אלייך, הוא לא שומע אותך".

 

נריה, לקוח עסקי מירושלים: "יש לי מרכזיה בעסק, וכשמתקשרים אלי ושומעים רעש בלתי נסבל. אני מנסה לחייב אנשים בכרטיסי אשראי - והוא כותב לי 'התקשורת נפלה', זה קטסטרופה, שבזק יתקנו את זה ברצינות, שיביאו מהנדסים מפינלנד כמו בתקלה של סלקום".

 

"שומעים צלצול אך אין קו"

אורי מרחובות ניסה להתקשר הבוקר לבני משפחה, אך ללא הצלחה. "אין אפילו צלצול ואין כלל מענה. כשאני מתקשר לנייד של קרובי, אני מגלה שהם בבית. הם אמרו לי שהם שומעים צלצול בקו בזק, אך שהם מרימים את השפופרת, אין שום קול. התקשרתי לעשרה אנשים במקומות שונים בארץ, בטלפון הקווי ולכולם קורה אותו הדבר, גם לא יכולים להוציא שיחה. ניסיתי להתקשר מהנייד ומכמה טלפונים קוויים למוקדי התמיכה של בזק, וכולם תפוסים".

 

רק לפני כחודשיים, בראשית דצמבר, ארעה תקלה גדולה בסלקום, כשליבת המערכת של הרשת קרסה. במהלך האירוע נפגעו כמיליון לקוחות, שלא יכלו במשך קרוב ליום שלם לקבל ולהוציא שיחות ולקבל ולשלוח הודעות sms.

 

הנהלת סלקום התנצלה על התקלה, והודיעה בימים שלאחריה כי תזכה את לקוחותיה על כל השיחות שערכו והודעות ה-sms ששלחו בין 25 בנובמבר ל-1 בדצמבר.

 

משרד התקשורת: אנו מעודכנים בתקלה

שר התקשורת, משה כחלון, קיבל עדכון ממנכ"ל בזק על התקלה ופעולות התיקון. השר הנחה את מנכ"ל המשרד להיותב קשר עם אנשי בזק ולעדכן את החברות הנוספות כדי שיהיו מוכנות לויסות העומסים. בנוסף  יצאו שני מהנדסים  ממשרד התקשורת, למרכז הבקרה של בזק בראשל"צ".

 

מבזק מסרו בתגובה: "עקב תקלה ברשת הטלפוניה של בזק, ייתכנו שיבושים חלקיים בקבלה והוצאת שיחות. רשת האינטרנט פועלת באופן מלא וללא כל הפרעה. אנו מתנצלים על אי הנוחות ופועלים לפתרון במהירות הרבה ביותר".

 

משרד התקשורת, שבודק מאז התקלה בסלקום, את שרידות רשתות התקשורת בארץ, מסר בתגובה: "עם היוודע דבר התקלה נמצא בקשר הדוק עם חברת בזק. חברת בזק יידעה את אגף הפיקוח של המשרד בדבר התקלה בקווי בזק עם תחילתה.

 

"החברה מעדכנת אותנו מידי 15 דקות, אנשינו עושים את דרכם לבזק על מנת לעקוב מקרוב ולהבין את מקור התקלה ודרכי הטיפול בה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים