שתף קטע נבחר

צפו: חילוץ כלב משולי מנהרה בכביש 6

כלב שנמצא מפוחד על שולי מדרכה צרה במנהרה בכביש הסואן, חולץ מהמקום רגע לפני שנדרס. הכלב, שננטש כבר מספר פעמים, מצא בית חם במושב רינתיה ושם קיבל את השם שש. צפו בסרטון החילוץ

שלל סכנות נשקפות לבעלי החיים ביום-יום אך למזלם, יש אנשים שפועלים בשגרה כדי לסייע להם ולהציל אותם. במדור זה אנו חושפים את סיפוריהם

 


 

מנהרת חדיד בכביש שש, סמוך לאזור בן שמן, שעות הצהריים של יום רביעי, לפני כחודש. מכוניות רבות חלפו במנהרה במהירות. בשולי המנהרה על מדרכה צרה, יושב כלב לבן גדול ומפוחד, שהביט בכלי הרכב הנוסעים ונצמד אל חומת הבטון. אנשי מרכז הבקרה של דרך ארץ, מפעילת כביש 6, הבחינו בחיה השרויה במצוקה ופעלו במהירות לחלצו מהמקום.

 

 

החשש הגדול היה שהכלב יידרס ויגרום לתאונת דרכים. למקום הוזעקו ניידות סיור של כביש שש וניידת משטרה. שלושה סיירים יצאו מכלי הרכב וניגשו אל הכלב. שוטרת הצטרפה אליהם. הסייר הראשון התקרב אל הכלב, ליטף והרגיע אותו. הכלב שיתף פעולה. כלי הרכב של דרך ארץ התקרב אל שפת המדרכה ובכוחות משותפים, הם עודדו את הכלב להיכנס פנימה אל ניידת הסיור.

 

הכלב הגדול הובא אל משרדי החברה, שם זכה לקבלת פנים אוהבת. אחת מעובדות החברה התנדבה לקחת אותו אליה כדי להעניק לו בית זמני עד שיימצאו בעליו. בדיקה שנערכה למחרת אצל וטרינר גילתה את כתובת בעליו החוקיים באמצעות שבב זיהוי שהותקן ברצועת החיה, אך המידע לא היה מספק והבעלים לא אותר.

 

צילום: באדיבות כביש שש - דרך ארץ

 

 

 

בדיקה במרכז הארצי לאיתור כלבים במשרד החקלאות העלתה שזו לא הפעם הראשונה שהכלב ננטש ושהוא כבר הספיק להיות אצל מספר בעלים שונים במהלך חייו.

 

כשמידע זה הגיע לעמותת "תנו לחיות לחיות", הם נרתמו כדי לנסות ולמצוא לכלב האבוד בית מאמץ ויצרו קשר עם יוסי מנדל, ממושב רינתיה. "כשהווטרינרית של העמותה התקשרה אלי, היא שאלה אם אני רוצה לאמץ כלב שחילצו אותו מכביש שש. יש לי כבר שני כלבים, אבל כששמעתי על הסיפור שלו, החלטתי לתת לו בית אצלי", מספר מנדל ל-ynet. 

 

מנדל מוסיף שהעניק לכלב את השם שש, בהתאם למקום ממנו חולץ. "הוא כבר התאושש מהטראומה ויש לו פה חיים טובים, ממש גן עדן. יש לי שטח פתוח ומגודר של 10 דונם, שהוא יכול לטייל כמה שהוא רוצה יחד עם החברים החדשים שלו, מכלבים ועד חמור נכה עם שלוש רגליים. אני אוהב חיות ודואג להן", הוא מסכם.

 

סרטון החילוץ - בעמוד הפייסבוק שלנו

 


 

לחילוצים קודמים בסדרה:

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות כביש שש - דרך ארץ
צמוד לבטון. מפוחד מתנועת המכוניות
צילום: באדיבות כביש שש - דרך ארץ
מנהרת חדיד בכביש 6
צילום: דרך ארץ - כביש 6
שש בביתו החדש
צילום: גיא מנדל
מומלצים