שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock, AP

"אנחנו נלחמים ביהודים". הפה הגדול של אוסמה

הוא שיבח את מתקפת 11/9 ("אללה תקף את ארה"ב בנקודה הכי פגיעה שלה"), איים בפיגועים נוספים בארה"ב ("בגלל המשך תמיכתה בכיבוש הישראלי בפלסטין"), וניבא את היום שאחרי מותו ("הג'יהאד יימשך גם כשלא אהיה כאן"). ynet מציג ציטוטים נבחרים מפיו של מנהיג אל-קאעידה שחוסל בפקיסטן

במשך כמעט עשור נמשך המצוד אחר מנהיג אל-קאעידה אוסמה בן לאדן, ובמהלכו הצליח לחמוק פעם אחר פעם מרודפיו. במקביל, פרסם הארכי-טרוריס עשרות קלטות וידאו ואודיו שבהן תקף את מדינות המערב, ועודד את תומכיהן לבצע פעולות טרור. בעקבות חיסולו של בן לאדן על ידי הכוחות המיוחדים האמריקניים, ynet מציג ציטוטים נבחרים מפי האיש שהיה ככל הנראה גדול הטרוריסטים בהיסטוריה - וגם פטפטן לא קטן.

 

סופו של טרוריסט - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

"השגת נשק להגנת המוסלמים - חובה דתית"

דצמבר 1998. "זו חובה דתית להשיג נשק להגנת המוסלמים. אני ממלא את חובתי בכך שאני פועל להשגת כלי נשק אלה", הגן בן לאדן על טקטיקות ארגונו לאחר שנשאל על ידי כתב השבועון האמריקני "טיים מגזין" אם הצליח לרכוש נשק כימי או ביולוגי.

 

"הג'יהאד ימשיך גם בלעדיי"

ספטמבר 2001. "הג'יהאד ימשיך גם כשלא אהיה כאן".

דברים אלה אמר מנהיג אל-קאעידה בראיון לעיתון פקיסטני לאחר פיגועי ה-11 בספטמבר בארצות הברית, שזעזעו את העולם כולו והפכו אותו בן לילה למבוקש מספר 1 בעולם כולו.

 

"ארה"ב חטפה מכה מאללה"

אוקטובר 2001. "אמריקה הותקפה על ידי אללה בנקודה הכי פגיעה שלה והודות לאל, הבניינים הכי יוקרתיים שלה נהרסו", דיבר בן לאדן בשבח מתקפת הטרור על מגדלי התאומים בניו יורק ובניין הפנטגון הנמצא בסמוך לוושינגטון. 

  

"האנשים באו"ם - צבועים"

נובמבר 2001. "אלה שרוצים לפתור את בעיותינו באו"ם הם אנשים צבועים. אלה שמכנים את עצמם מנהיגי מדינות ערב, ושמדינותיהם חברות באו"ם הם כופרים", אמר בן לאדן בקלטת שמע שהגיעה לידי רשת הטלוויזיה הקטארית "אל-ג'זירה". 

 

"מי שהולך אחר היהודים שיאשים רק את עצמו"

מאי 2002. "המלחמה הזו היא בינינו לבין היהודים. כל מדינה שהולכת בדרכם של היהודים צריכה להאשים רק את עצמה", הצדיק בן לאדן את פעולות הטרור שמבצע ארגונו. דבריו נאמרו בקלטת שמע שהועברה לידי מספר כלי תקשורת.

 

"המבצעים שלנו הפחידו את ארה"ב וישראל"

פברואר 2003. "אנו (רואים לנכון) להדגיש את חשיבותם של המבצעים של הקדושים המעונים נגד האויב, התקפות שהבהילו את האמריקנים והישראלים כפי שלא קרה מעולם", נשמע בן לאדם בקלטת שמע נוספת שהגיעה לידי "אל-ג'זירה".

 

צילום: AP

 

"שוקלים לנקום במשתתפות המלחמה בעיראק"

אוקטובר 2003. "אנו שומרים לעצמנו את הזכות לנקום בכל המדינות שנטלו חלק במלחמה הבלתי הוגנת, דהיינו בריטניה, ספרד, אוסטרליה, פולין, יפן ואיטליה". בקלטת שמע שהגיעה לידי "אל-ג'זירה" התייחס בן לאדן למלחמה בעיראק ותקף את השתתפותן של מדינות מערביות במלחמה לצד האויבת הגדולה שלו - ארה"ב.

 

"רוצים פיוס? די לתוקפנות נגד מוסלמים"

אפריל 2004. "אני מציע יוזמת פיוס שעיקרה הוא מחויבותנו לעצור את הפעולות נגד כל המדינות (האירופיות), אם הן יבטיחו שלא להיות תוקפניות כלפי מוסלמים או להתערב בענייניהם".

כך אמר בן לאדן בקלטת אודיו שפורסמה ברשת הטלוויזיה "אל-ערבייה".

 

"ההתנגדות לחמאס - מלחמה ציונית במוסלמים"

אפריל 2006. "ההתנגדות שלהם לחמאס, לאחר שניצח בבחירות, מאשרת את זה שמתנהלת מלחמה צלבנית-ציונית נגד המוסלמים", תקף בן לאדן בקלטת שמע שפורסמה ב"אל-ג'זירה" בעקבות תגובות ישראל וכמה מדינות מערביות לתוצאות הבחירות ברשות הפלסטינית.

 

"נערוף ראשי הצרפתים". צפו בדבריו האחרונים של בן לאדן בפומבי 

 

"בקרוב: מתקפות נוספות בארה"ב"

ינואר 2006. "מבצעים אלה נמצאים בשלב בתכנון ואתם תראו אותם במרכז (ארצכם) כשהם יהיו מוכנים", איים הארכי-טרוריסט ויליד סעודיה מהתקפות חדשות על ארה"ב. דבריו נאמרו בקלטת שמע שפורסמה ב"אל-ג'זירה". 

 

"ביטחון בארה"ב? שתפסיק תמיכתה בישראל"

ינואר 2010. "אמריקה לא תוכל לחלום על חיים בביטחון כל עוד זו לא תהיה המציאות בפלסטין. המתקפות שלנו יימשכו כל עוד התמיכה שלה בישראל תימשך", איים בן לאדן בקלטת שמע ראשונה מאז הפיגוע הכושל בטיסת חברת התעופה "דלתא" מאמסטרדם לדטרויט. באותה קלטת גם קיבל המבוקש מספר 1 בעולם אחריות על ניסיון הפיגוע במטוס של חברת התעופה האמריקנית. 

 

"נוציא להורג כל שבויים שנלכוד"

מרס 2010. "ביום שארה"ב תקבל החלטה כזו, היא למעשה גם תביא להוצאתם להורג של כל שבויים שנלכוד... הפוליטיקאים בבית הלבן תמיד נהגו באי-צדק כלפינו, והם עדיין נוהגים כך, במיוחד בשל תמיכתם בישראל ובכיבוש המתמשך בפלסטין". כך,

בקלטת שמע שהגיעה לידי "אל-ג'זירה", הזהיר מנהיג ארגון אל-קאעידה את ארה"ב מפני הוצאתו להורג של מתכנן מתקפת 11 בספטמבר 2001, חאלד שייח מוחמד. 

 

"אסרתם בורקה? נערוף ראשים"

אוקטובר 2010. "אם צרפת סבורה כי זכותה לאסור על נשים חופשיות לבישת רעלות. האם אין זו זכותנו לגרש את הגברים הכובשים שלכם בכך שנערוף את ראשיהם?", תהה בן לאדן בקלטת שמע לאחר שבצרפת אושר החוק שאוסר על נשים ללבוש בורקה במרחב הציבורי.


פורסם לראשונה 02/05/2011 23:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום cnn
"זו חובה דתית להשיג נשק להגנת המוסלמים". בן לאדן
צילום cnn
הבוס רצה להגן עליו מהוצאה להורג. שייח חאלד מוחמד
צילום: AP
האסון שזעזע את העולם כולו. מגדלי התאומים
צילום: AP
"מדוע לאסור בורקה על נשים חופשיות?"
צילום: AP
מומלצים