שתף קטע נבחר

בקרוב: "תורת המלך 2" - הלכות מלחמה בעזה

הרב יצחק שפירא, מחבר הספר "תורת המלך" - שהיה המניע למעצרי הרבנים על הסתה, אמר כי בכוונתו להוציא לאור ספר המשך שיעסוק בהתמודדות מול עזה. הוא ציין שהצלחת הספר הראשון צפויה להוליד הדפסת מהדורה שלישית

ראש ישיבת "עוד יוסף חי", הרב יצחק שפירא, מתכוון לפרסם ספר המשך ל"תורת המלך", ובו בירור הלכתי על הדרך הנכונה שבה צריכה ישראל להתמודד עם המצב ברצועת עזה. הוא הדגיש כי פסקי ההלכה שיובאו בספר לא יהיו תיאורטיים בלבד אלא ליישום בפועל.

 

 

נוכח מעצרו של הרב דב ליאור, בעקבות ההסכמה שפירסם לחלק הראשון של "תורת המלך", התראיין הרב שפירא לאתר הימין "הקול היהודי" וסיפר על הפופולריות

של הספר. לדבריו, 2,000 עותקים שהוצאו עד היום לאור אזלו, ובקרוב תודפס מהדורה נוספת – שלישית במספר – ובה 1,000 עותקים נוספים.

 

בהתייחס להמשך עבודת המחקר בנושאי דת ומלחמה אמר: "אנו מקווים לסיעתא דשמיא, שנצליח להציג איך על-פי תורת המלך צריכה להיות ההתנהגות המעשית, כגון איך מתייחסים לבעיה שיש היום בעזה ובמקומות אחרים - לפי ההלכה. לאחר מכן יש לכתוב את הדברים בהירים, וגם ליישם אותם".

 

הלכות הריגת גוי

בספר "תורת המלך" שיצא לאור לפני כשנתיים כתב הרב שפירא כי "כאשר אנו ניגשים לגוי שעובר על שבע מצוות והורגים אותו מתוך איכפתיות מקיום שבע המצוות - אין שום איסור בדבר". הוא הוסיף כי "בכל מקום שבו נוכחותו של גוי מסכנת חיי ישראל - מותר להורגו, גם אם מדובר בחסיד אומות

העולם, והוא לא אשם בכלל במצב שנוצר".

 

בכנס שנערך אמש בישיבת מרכז הרב התייחס הרב דב ליאור להסכמה שהעניק לספר, ואמר: "אם שואלים מישהו על דבר תורה ועל-ידי אמירתו הוא עלול להסתכן, הוא חייב לומר את דברו ולקחת את הסיכון, לא לחשוש מבשר ודם. זו הדרכתה של תורה... תלמידי חכמים לא זקוקים לרשות של קומיסר, אם מותר להם לפרסם ספר כזה או לא".

 

הרב הפנה ביקורת חריפה נגד מערכת אכיפת החוק: "להאשים רבנים - אם הם כותבים משהו בנושא מחקר תורני - בהסתה לגזענות ולאלימות זה לקוח מעולם הברברי. תלמידי חכמים, מה להם ולאלימות? תלמידי חכמים הם אוהבי שלום, כל עיקרם לחנך את התלמידים, לחנך את הדור - מה הוא הטוב וממה צריך להתרחק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב יצחק שפירא
צילום: מירי צחי
הרב ליאור. נעצר ושוחרר
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים